اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اترنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اترنت

با سلام خدمت دوستان.
    من میخوام تا به وسیله ی Spartan 6 or 3 یک کنترلر اترنت پیاده سازی کنم و به حداقل سرعت 100mb/s برسم.(موضوع پروژه ی کارشناسیم هستش)
    دستم هم توی طراحی بازه یعنی میتونم از ip core استفاده کنم و ... ولی یک مشکلی که من دارم اینه که اصلا با موضوعات شبکه و اترنت و ... آشنایی ندارم (تازه این ترم کلاسشو دارم میرم) واسه همسن از خوندن ip core های اترنت چیزی دستگیرم نشد.
    ممنون میشم تا دوستانی که کار کردن راجع به ip core های اترنت روی spartan 6 or 3 و درجه ی سختی کار یکم توضیح بدید.....
    با تشکر

پاسخ : اترنت

سلام.
    من با اترنت کار کردم ولی تا حالا از کدهای آماده استفاده کردم، پروتکلهای اترنت پیچیده هستن و وقتی سرعت (فرکانس) بالا میره کار پیاده سازی مشکل میشه.
    مطمئناً Spartan 3 توی این فرکانس ها مشکل ساز میشه، نظر من اینه که این کار به عنوان پروژه کارشناسی با توجه به وقت شما و آشنا نبودن شما با مباحث شبکه، خیلی سنگینه.
    مطمئن نیستم ولی فکر میکنم خود Xilinx هیچ IP Core مجانی برای اترنت نداره ولی ممکنه کدهای HDL توی اینترنت پیدا بشه که البته چون معمولاً document های خوبی ندارن راه اندازی اونها هم دردسره.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

از ماژول W5300 استفاده کن
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin5659
        با سلام خدمت دوستان.
        من میخوام تا به وسیله ی Spartan 6 or 3 یک کنترلر اترنت پیاده سازی کنم و به حداقل سرعت 100mb/s برسم.(موضوع پروژه ی کارشناسیم هستش)
        دستم هم توی طراحی بازه یعنی میتونم از ip core استفاده کنم و ... ولی یک مشکلی که من دارم اینه که اصلا با موضوعات شبکه و اترنت و ... آشنایی ندارم (تازه این ترم کلاسشو دارم میرم) واسه همسن از خوندن ip core های اترنت چیزی دستگیرم نشد.
        ممنون میشم تا دوستانی که کار کردن راجع به ip core های اترنت روی spartan 6 or 3 و درجه ی سختی کار یکم توضیح بدید.....
        با تشکر
        در مورد کنترلر اترنت لازمه که دقیقا مشخص کنید این کنترلر قراره چه کاری انجام بده. قراره تو چه لایه ای کار کنه؟ مثلا نحوه کارکرد کنترلر در برابر پرونکلهای مختلف شبکه چه جوریه؟
        تو شبکه پروتکل های مختلفی وجود داره و هر کدوم پیچیدگی خودوشون رو دارن. مثلا پیاده سازی پروتکل UDP کار به مراتب ساده تری نسبت به TCP/IP هست. شما دقیقا چی میخوای؟
        در مورد IP Core شما میتونی برای لایه MAC از IP Coreهای خود Xilinx استفاده کنی ولی برای لایه های بالاتر Ip Core رایگان نمیده.

اگر نیازتون فقط ایجاد ارتباطی روی شبکه و ارسال و دریافت دیتا باشه منم W5300 رو پیشنهاد میکنم ولی نکته اینه که این آی سی همه این کارهایی رو که شما میخواهی انجام داده و چیزی برای شما نمونده و نمیشه عنوان پروژه رو پیاده سازی کنترلر شبکه گذاشت.
        البته این نکته رو هم بگم که بنظر من استفاده از این آی سی در حد یک پروژه لیسانسم کار کمی نیست به شرطی که از منابع آماده استفاده نکنی.
        یا علی.

دیدگاه

ممنون از پاسخ دوستان.
          با استاد در میون بذارم ببینم چی میگه خبرشو میدم....

دیدگاه

سلام.
            به نظرم میتونید از کور emac_lite در کنار میکروبلیز استفاده کنید. این کور جزء کورهای موجود در Xilinx Platform Studio (XPS) مجموعه ی ISE هستش و به راحتی با مثال هایی که همراهش ارائه شده و استفاده از کتابخانه ی غنی LwIP میتونید استک کامل TCP/IP را پیاده سازی کنید.

دیدگاه

ممنون از پاسختون.
              ایم Core رایگان هستش ایا؟؟چون من توی سایتشون رفتم میگفت باید license داشته باشی و ...

دیدگاه

من با لایسنسی که در لینک زیر بود کار کردم و مشکلی نداشتم:
                http://p30download.com/fa/entry/49796/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X