اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هویه مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هویه مادون قرمز

درود
    هویه مادون قرمز چگونه کار میکنه . یک نمونه هویه دیدم که باهاش چیپ مادر برد بر میداشتند . اگه با هوا گرم بود حتما قطعات دور برش مثل مقاومت و خازن هارو میکند . ولی یک نمونه هویه هست که من از نزدیک ندیدم ولی مستقیم میبرنش سر چیپ و مستقیم اون قطعه گرم میشه و در میاد.
    مگه مادون قرمز هم گرما داره ؟؟؟ اون هم 300 تا 400 درجه

پاسخ : هویه مادون قرمز

اصلا حرارت فقط از طیف مادون قرمز هست.
    در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
    2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
    3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

سلام اره یه لامپ 300 وات مادون قرمز بالا داره یه 100 وات زیر ویه سنسور دما که کنار چیپ میزاری برا چک کردن دما
      بدون هوا یکنواخت فیبر رو گرم میکنه بیشتر برا تعویض چیپهای bga استفاده میشه
      محک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط siyavash2k
        اصلا حرارت فقط از طیف مادون قرمز هست.
        چیزی که میخواهید بگید درسته ولی چیزی که گفتید اشتباهه متاسفانه
        این جمله ی شما کل فیزیک کوانتوم رو برد زیر سوال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
          فکر می کنم منظورشون این بود که انتقال حرارت از طریق تابش، تنها به وسیله فوتونهای IR طیف انجام می شه که البته سخن درستی است.

دیدگاه

چیزی که می خواستم بگم و چیزی که گفتم و چیزی که دارم می گم و چیزی که خواهم گفت و چیزی که گفته بودم و چیزی که به قول شما فیزیک کوانتوم را زیر سئوال برد در یک کلام درسته.
            در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
            2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.

دیدگاه

ممنون . میشه بگید که این قطعه ای که این دما به صورت مادون قرمز تولید میکنه چیه ؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
                ممنون . میشه بگید که این قطعه ای که این دما به صورت مادون قرمز تولید میکنه چیه ؟؟؟؟
                لامپ اینفرارد هست در بازار هم موجوده
                نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
                فکر می کنم منظورشون این بود که انتقال حرارت از طریق تابش، تنها به وسیله فوتونهای IR طیف انجام می شه که البته سخن درستی است.
                نه آقای نواور این حرف درست نیست- منظورتون از حرارت چیه!؟ اگر منظور انرژی هست انتقال انرژی توسط تمامی طیف انجام میشه و به این بستگی داره دمای جسم چقدر باشه
                اجسام در هر دمایی تابش دارن و فرکانس یا طول موج تابش با دمای جسم ارتباط داره یعنی اگر دمای جسم بالاتر بره طول موج به سمت فرکانس های بالاتر شیفت میکنه ...
                چیزی که می خواستم بگم و چیزی که گفتم و چیزی که دارم می گم و چیزی که خواهم گفت و چیزی که گفته بودم و چیزی که به قول شما فیزیک کوانتوم را زیر سئوال برد در یک کلام درسته.

---
                اقای طراح از شهریور به سایت سر نزدن خیلی از کاربران قدیمی و کسانی که کمک حال بودن از فروم دست شستن این نمونه ی یکی از دلائلی هست منجر به این اتفاقات شده

دیدگاه

لامپ اینفرارد هست در بازار هم موجودهنه آقای نواور این حرف درست نیست- منظورتون از حرارت چیه!؟ اگر منظور انرژی هست انتقال انرژی توسط تمامی طیف انجام میشه و به این بستگی داره دمای جسم چقدر باشه
                  اجسام در هر دمایی تابش دارن و فرکانس یا طول موج تابش با دمای جسم ارتباط داره یعنی اگر دمای جسم بالاتر بره طول موج به سمت فرکانس های بالاتر شیفت میکنه ...
                  ---
                  اقای طراح از شهریور به سایت سر نزدن خیلی از کاربران قدیمی و کسانی که کمک حال بودن از فروم دست شستن این نمونه ی یکی از دلائلی هست منجر به این اتفاقات شده
                  خوبه که خودتون هم می گین لامپ اینفرارد.
                  خیلی خوب بود که به مورد شماره 2 اشاره کردین.چون این مورد در ارتباط با خودتون هم ظاهرا صادق هست. اما به نظر میاد مورد شماره یک را ندیدین. و به خاطر مورد شماره 3 من با شما هیچ بحثی نمی کنم.
                  در ضمن بهتره که از طرف دیگران قضاوت نکنین. شاید این نمونه ی یکی از دلائلی باشه که جناب آقای طراح و خیلی از کاربران قدیمی که کمک حال بودن از فروم دست شستن و سر نمیزنن.

دیدگاه

خوبه که خودتون هم می گین لامپ اینفرارد.
                    خیلی خوب بود که به مورد شماره 2 اشاره کردین.چون این مورد در ارتباط با خودتون هم ظاهرا صادق هست. اما به نظر میاد مورد شماره یک را ندیدین. و به خاطر مورد شماره 3 من با شما هیچ بحثی نمی کنم.
                    در ضمن بهتره که از طرف دیگران قضاوت نکنین. شاید این نمونه ی یکی از دلائلی باشه که جناب آقای طراح و خیلی از کاربران قدیمی که کمک حال بودن از فروم دست شستن و سر نمیزنن.
                    دلیلی برای ادامه صحبتها نمیبینم
                    مورد 1 هم که ... شما باور تقریبا اشتباهی در این مورد داشتید من هم تا حدودی خواستم اطلاعات دقیقتری ارائه کنم ولی ظاهرا بالاتر از باور های شما بوده!

دیدگاه

ببخشید برای ذوب کردن قلط چند وات بخرم بهتره . توی اینترنت گشتی زدم لامپ ها از 100 وات بود تا 300 وات.
                      بیشتر هم برای درمان درد استفاده میشد و گرمای نقطه ای نداشت . اگه با یک ذره بین نور یک جا متمرکز کنم میشه یک قطعه برداشت ؟؟؟

دیدگاه

ازش استفاده نکردم برای لحیم کاری و نمیدونم قاعدتا باید 200- تا 300 واتش جواب بده 100 وات دماش شاید کم باشه
                        -
                        برای مادون قرمز باید از لنز های زیر استفاده کنید- نمیدونم شاید لنز شیشه ای معمولی هم جواب بده
                        http://www.edmundoptics.com/optics/optical-lenses/ir-lenses/

دیدگاه

نه آقای نواور این حرف درست نیست- منظورتون از حرارت چیه!؟ اگر منظور انرژی هست انتقال انرژی توسط تمامی طیف انجام میشه و به این بستگی داره دمای جسم چقدر باشه
                          با سلام و احترام؛

البته کلیت این یک بحث، فیزیکی است و در حوزه بحث ترمودینامیک و حتی کوآنتوم قرار می گیرد. منظورم از حرارت، یک صورت خاص از انرژی است به نام گرما. همانطور که می دانید برای Heat Transfer ، روشهای مختلفی هست مثل مستقیم، کنوکسیون، تابش و ...
                          تمام اجسام، در دمای بالاتر از صفر کلوین تابش IR دارند و البته در حرارتهای زیاد، انواع دیگری از تابشهای طیف الکترومغناطیس را هم در برخی اجسام شاهد هستیم، اما مسئول انتقال حرارت از طریق پدیده تابش، فوتونهای بخش مادون قرمز طیف هستند. مثلا تابش خورشید (به عنوان یک جسم سیاه)، تمام طول موجهای طیف الکترومغناطیس را تولید می کند؛ اما عاملی که سبب می شود بدن شما در مقابل نور خورشید گرم شود، بخش IR آن است. اگرچه مثلا مسئول برنزه شدن پوست ما، آن بخشی از فوتونهای فرا بنفش است که از چنگ لایه اوزون گریخته اند و یا مسئول پدیده Fading در مخابرات، فوتونهای طیف رادیوئی نشر شده توسط خورشید هستند.
                          از طرف دیگر می بینیم تابش متمرکز امواج مایکروویو توسط مگنترون موجود در اجاقهای مایکروفر آشپزخانه، سبب گرم شدن غذا می شوند، لکن این پدیده مربوط به نوسانات و به چرخش در آمدن مولکولهای درون ماده غذائی است و ربطی به انتقال حرارت از طریق تابش ندارد. @};-

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X