اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 3.7 تا 4.2 به 3.3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 3.7 تا 4.2 به 3.3

سلام،من میخوام ولتاژ باتری موبایل که بین 3.7 تا 4.2 ولت هست رو به 3.3 ولت برای ماژول گیرنده FM مورد نیاز هست،تبدیل کنم،فکر کنم نمیتونم از 1117 استفاده کنم چون حداکثر ولتاژ ورودیم هم به 4.5 نمیرسه.چون منبع تغذیم باتریه استفاده از مقاومت و زنر هم به خاطر تلفات جالب نیست،بنظرتون چیکار کنم؟

پاسخ : تبدیل 3.7 تا 4.2 به 3.3

نوشته اصلی توسط Alstom
    استفاده از مقاومت و زنر هم به خاطر تلفات جالب نیست
    اتفاقا استفاده از مقاومت و زنر جزء بهترین روشهاست .
    شما باید یه ترانزیستور هم به مدار اضافه کنی برای افزایش جریان . مقاومت محدود کننده جریان رو بالا انتخاب کنید تا تلفات کمتر بشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
      اتفاقا استفاده از مقاومت و زنر جزء بهترین روشهاست .
      شما باید یه ترانزیستور هم به مدار اضافه کنی برای افزایش جریان . مقاومت محدود کننده جریان رو بالا انتخاب کنید تا تلفات کمتر بشه .
      ممنون،راست میگیدا :applause: استفاده از زنر رو بیس ترانزیستور به ذهنم نرسیده بود.مقاومت 10 کیلو فکر کنم خوبه ،درسته؟

دیدگاه

سلام،کل قطعات و وسایلم اعم از نو و اسقاط رو زیرو کردم،زنر 3.3 پیدا نکردم،اینجا هم تا شعاع 250 کیلومتری همچین چیزی پیدا نمیشه،بخوام برا یه دیود سفارش اینترنتی بدم هم معقول نیست،راه حل دیگه ای نیست که نه زنر داشته باشه نه 1117؟ :mrgreen:مقاومت داشته باشه طوری نیست :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Alstom
          راه حل دیگه ای نیست که نه زنر داشته باشه نه 1117؟ :mrgreen:مقاومت داشته باشه طوری نیست :biggrin:
          اگه ولتاژ تغذیه متغیر نباشه میتونی از روش "تقسیم مقاومتی" برای رسیدن به 3.3 ولت استفاده کنید .
          نوشته اصلی توسط Alstom
          مقاومت 10 کیلو فکر کنم خوبه ،درسته؟
          مقاومت بیس ترانزیستور تو جریان خروجی تاثیر داره ولی اگه مصرف کننده نیاز به جریان بالا نداره و هدف اصلیتون کاهش سطح ولتاژ باشه 10کیلو جواب میده .

دیدگاه

مشکل اینجاست که ولتاژ باتری طبیعتا متغیره و از طرفی چون ارتباط I2C هست دقیقا ولتاژ باید 3V3 باشه.جریان مصرفیم حداکثر حدود 20 میلی آمپر برای ماژول هست باضافه 15 میلی آمپر هم Attiny13 که میشه 35 میلی آمپر.ای سی آمپلی فایر هم که نیازی به 3.3 ولت نداره هیچی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Alstom
              مشکل اینجاست که ولتاژ باتری طبیعتا متغیره
              منظورت اینه که بسته به شرایط از باطری های متفاوت استفاده میشه ؟؟ چون ولتاژ باطری ثابته .
              نوشته اصلی توسط Alstom
              چون ارتباط 12C هست دقیقا ولتاژ باید 3V3 باشه
              اگه سطح ولتاژ متفاوت استفاده میکنی - میتونی از تقسیم مقاومتی یا بافر استفاده کنی .
              نوشته اصلی توسط Alstom
              جریان مصرفیم حداکثر حدود 20 میلی آمپر برای ماژول هست باضافه 15 میلی آمپر هم Attiny13 که میشه 35 میلی آمپر
              پیشنهاد من اینه برای بهبود بخشیدن به سیستم تغذیه از "زوج دارلینگتون" استفاده کنی.

دیدگاه

خیر ، از باتری متفاوت استفاده نمیشه،باتری 3.7 ولت لیتیوم یونی در حالت پر 4.2 در حالت خالی یا همون دشارژ 3.7 ولت هست.اگه باتری 3.8 ولتی باشه در حالت پر 4.3 و در حالت خالی 3.8 ولت هست.راستش زوج دارلینگتون که فرمودید آخرش فکر کنم یه کمی خروجیش کم و زیاد میشه.
                بنظرتون با MC34063 کارم نمیشه؟این مدار رو پیدا کردم با کمی تغییر میشه خروجیش رو 3.3 ولت کرد.جواب میده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Alstom
                  بنظرتون با MC34063 کارم نمیشه؟
                  بله میشه . تو اکثر FM Player هایی که برای ماشین استفاده میکنن از 34063 استفاده میشه .
                  دیتاشیت 34063 رو دانلود کنید تا راحتتر بتونید باهاش کار کنید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X