اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برش زدن فیبر مدار چاپی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برش زدن فیبر مدار چاپی

سلام بر استادان و دوستان گرامی
    من یه مشکل پیدا کردم که خیلی هم مقوله رو اعصابیه :angry: :angry:
    برش زدن فیبر مدار چاپی
    من هیچ روش مناسبی برای برش فیبر پیدا نکردم
    از زمان هنرستان تا الان با کاتر خط مینداختم رو و زیر برد و میگذاشتمش لبه میز و با یه حرکت اونو جدا میکردم که در 30 درصد موارد سبب جدا شدن قسمتی دیگر بهمراه قسمت مورد دلخواه و خراب شدن و بد تیکه شدن برد میشه (یه عالمه فیبرو همینطوری خراب کردم )
    یکی از دوستان هم از کمان اره استفاده میکرد و میگفت روش خوبی نیست و اذیت کننده است
    تو اینترنتم مینی دریلی رو دیدم که همراهش یک دیسک برش کوچک داشت خریدم و موقع نصب کردن دیسک با کمی فشار به فنا رفت(شکست)
    هر چقدرم گشتم دیگه اون دیسکو تا الان پیدا نکردم
    شما با چه روشی فیبر هارو برش میدید که هم سریع باشه هم کم دردسر ؟
    لطفا روش هاتونو بگید تا کار منم راه بیفته و از این بدبختی نجات پیدا کنم :cry: :cry2:

پاسخ : برش زدن فیبر مدار چاپی

باسلام
    بهترین روش برش دادن فیبر اسخوانی به نظر من همان روشی هست که خودتون اشاره کردین اما یه ریزه کاری هایی داره که یکیش اینه که همان خطی که با کاتر میندازین باید به اندازه کافی عمیق باشه در غیر اینصورت موقع جدا شدن صاف درنمیاد و به احتمال زیاد لبه ها هم کنده میشن شما ابتدا قسمت مسی رو یه خراش عمیق بندازین بعد اونطرف برد رو مماس با خراشی که در قسمت مسی زدین خراش دهید بعد به با یک حرکت سریع و محکم بطور کامل از محل خراش برش میخوره
    میبینین که شیک و مجلسی برش خورد :nice:
    طبق تذکر بجای جناب(فکر)واژه های بکار برده شده ویراش شد باتشکر

دیدگاه

یا سلام شما بهتر از فبر فایبر استفاده کنید و در این روش به راحتی میتونید با قیچی های فلز یری به هر شکلی خواستی برش بدی البته واسه استخونی ها هم میشه ولی احتمال 10 درصد شکستن یه مقدار ناچیز از گوشه ها هست
      دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
      بانك اطلاعاتي سنسورها
      ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
      تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
      [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
        یا سلام شما بهتر از فبر فایبر استفاده کنید و در این روش به راحتی میتونید با قیچی های فلز یری به هر شکلی خواستی برش بدی البته واسه استخونی ها هم میشه ولی احتمال 10 درصد شکستن یه مقدار ناچیز از گوشه ها هست
        فیبر فایبر ؟؟؟
        دوستومن نمیتونه استخوانی رو ببره شما میگید فایبر
        اون هم چی فایبر تمام FR4
        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
        --------------------------------------------------------
        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooya moghani

از زمان هنرستان تا الان با کاتر خط مینداختم رو و زیر برد و میگذاشتمش لبه میز و با یه حرکت اونو جدا میکردم که در 30 درصد موارد سبب جدا شدن قسمتی دیگر بهمراه قسمت مورد دلخواه و خراب شدن و بد تیکه شدن برد میشه (یه عالمه فیبرو همینطوری خراب کردم )
          پیشنهاد می کنم قبل از شکستن فیبر از نقطه کاتر کاری اونو اول گرم کنی ...
          می تونی از سشوار یا قرار دادن روی بخاری یا هر منبع انرژی که باعث سوختن برد نشه استفاده کنی..
          میبینی که پس از گرم شدن و کمی نرم شدن فیبر ، مثل پنیر از محل کاتر کاری برش میخوره ...
          [glow=red,2,300]برای برشکاری فیبرهای فنولیک یا همون به اصطلاح استخوتنی نیاز به پیش گرمایش دارین[/glow]
          موفق باشی

دیدگاه

یه سوال :
            فروشگاهی هستش که انواع اقسام لوازم سوراخکاری برش و دیگر ابزارهای مرتبط رو داشته باشه رو معرفی کنید

دیدگاه

سلام بر استادان و دوستان گرامی
              من یه مشکل پیدا کردم که خیلی هم مقوله رو اعصابیه :angry: :angry:
              برش زدن فیبر مدار چاپی
              من هیچ روش مناسبی برای برش فیبر پیدا نکردم
              یکی از دوستان هم از کمان اره استفاده میکرد و میگفت روش خوبی نیست و اذیت کننده است
              تو اینترنتم مینی دریلی رو دیدم که همراهش یک دیسک برش کوچک داشت خریدم و موقع نصب کردن دیسک با کمی فشار به فنا رفت(شکست)
              هر چقدرم گشتم دیگه اون دیسکو تا الان پیدا نکردم
              شما با چه روشی فیبر هارو برش میدید که هم سریع باشه هم کم دردسر ؟
              لطفا روش هاتونو بگید تا کار منم راه بیفته و از این بدبختی نجات پیدا کنم :cry: :cry2:
              با سلام و درود
              این تیغه برش هست و از جنس استیل می باشد و احتمالا برای کار شما مناسب است:
              http://nt-shop.ir/%D8%AA%DB%8C%D8%BA%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%B4-22mm-Stainless-Steel?search=%D8%A8%D8%B1%D8%B4

شما می توانید با استفاده از این تیغه و موتور و چند قطعه دیگر دستگاهی بسازید که ثابت باشد و مدار چاپی از زیر آن عبور دادن شود تا مدار برش داده شود(مثل برش چوب در نجاری).

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
              باسلام
              بهترین روش کات کردن فیبر اسخوانی به نظر من همان روشی هست که خودتون اشاره کردین اما یه ریزه کاری هایی داره که یکیش اینه که همان خطی که با کاتر میندازین باید به اندازه کافی عمیق باشه در غیر اینصورت موقع جدا شدن صاف درنمیاد و به احتمال زیاد لبه ها هم کنده میشن شما ابتدا قسمت مسی رو یه خراش عمیق بندازین بعد اونطرف برد رو مماس با خراشی که در قسمت مسی زدین خراش دهید بعد به با یک حرکت سریع و محکم بطور کامل از محل خراش کات کنین
              میبینین که شیک و مجلسی کات شد
              با سلام و درود.
              پیشنهاد می گردد به جای استفاده از کلمه Cut از معادل فارسی آن یعنی "برش" استفاده گردد.
              با سپاس فراوان

دیدگاه

فکر کنم این تیغه ها واسه بریدن گچ آتل باشه.به نظر نمیرسه واسه برش فیبر مناسب باشه.دنده هاش صاف یا کند میشه.خودشم نوشته واسه چوب و پلاستیکه.
                http://nt-shop.ir/%D8%AA%DB%8C%D8%BA%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%B4-22mm-Stainless-Steel?search=%D8%A8%D8%B1%D8%B4

تیغه الماسه واسه مدار چاپی خوبه.اونم باید سرعتش زیاد باشه بالای 10000 دور در دقیقه.
                الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

من همین مشکل رو داشتم. یه دستگاه برش کاغذ (سایز A3 و نوع خوب) اونرو خریدم 95 هزارتومن (از یک فروشگاه لوازم التحریر) فیبر ها رو عین کاغذ میبره.
                  * البته احتمالا دیگه نمیشه باهاش کاغذ برید ولی برش فیبرش معرکه س

دیدگاه

با سیم المنت داغ چطور؟ میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                      با سیم المنت داغ چطور؟ میشه؟
                      نه.سیم داغ که مس را نمیبره!
                      فیبر هم مقاومتش در برابر دما زیاده.ولی با یرش هوا میشه! :mrgreen:
                      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام
                        اینم یک روش جالب و ابتکاری :biggrin: :biggrin: :biggrin:
                        http://320volt.com/en/pcb-kesmek-icin-daire-testere-duzenegi/

دیدگاه

داخل پست دوم گفتید که کاتر بهترین روش برای برش فیبر استخوانی هست.
                          فیبر فایبر گلاس چی
                          برش اونم با کاتر بهترین راهشه یا راه دیگه ایم داره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : برش زدن فیبر مدار چاپی

فیبر فایبر گلاس چی
                            اگه بخوای با کاتر فیبر فایبر ببری اونوقت ~x( ~x( -O< میشی
                            ولی من با میبندم رو گیره و با اره برش میدهم یا برای تولید انبوه میدم cnc
                            از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                            تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : برش زدن فیبر مدار چاپی

فیبر فایبر گلاس چی
                              باسلام
                              روش عامیانه که اغلب برای برش این نوع فیبر استفاده میشه قیچی اهن بر هستش
                              با این روش میتونید در هر اندازه و هر شکلی که نیاز دارید فیبر رو برش بدید
                              کیفیت کار هم بستگی به مهارتتون داره دیدم افرادی که با قیچی یجوری برش میدن انگار
                              cnc برش داده :surprised:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X