اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گیرنده ریموت rf315mhz

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گیرنده ریموت rf315mhz

باسلام

من یه ریموت اراف با فرکانس 315 ساختم (ای سی pt2262 ) که کد 4 بیتی رو روی قسمت گیرنده (ای سی pt2272) ارسال میکنه اما مشکل اینجاست که این کد ها بصورت پالس مربعی روی پایه های d0,d1,d2,d3 ظاهر میشه و من میخوام در مدار گیرندم یک مدار رله تک کاناله قرار دهم و بصورت momently (لحظه ای) رله را با فشردنه کلید ریموتم وصل و با رها کردنش قطع کنم. اما در حاله حاظر وقتی با ریموت فرمان میدم رله مدام قطع و وصل میشه . چطوری میتونم پالس مربعی خروجی دیتا ای سی pt2272 را ثابت کنم؟ اگر بخوام در قسمت گیرنده میکرو کنترلر قرار بدم برنامشو چطوری میتونم بنویسم که پالس ممتد باشد ؟(حالت لحظه ای)

پاسخ : گیرنده ریموت rf315mhz

نوشته اصلی توسط kargadan2
    باسلام

من یه ریموت اراف با فرکانس 315 ساختم (ای سی pt2262 ) که کد 4 بیتی رو روی قسمت گیرنده (ای سی pt2272) ارسال میکنه اما مشکل اینجاست که این کد ها بصورت پالس مربعی روی پایه های d0,d1,d2,d3 ظاهر میشه و من میخوام در مدار گیرندم یک مدار رله تک کاناله قرار دهم و بصورت momently (لحظه ای) رله را با فشردنه کلید ریموتم وصل و با رها کردنش قطع کنم. اما در حاله حاظر وقتی با ریموت فرمان میدم رله مدام قطع و وصل میشه . چطوری میتونم پالس مربعی خروجی دیتا ای سی pt2272 را ثابت کنم؟ اگر بخوام در قسمت گیرنده میکرو کنترلر قرار بدم برنامشو چطوری میتونم بنویسم که پالس ممتد باشد ؟(حالت لحظه ای)
    سلام
    آی سی های گیرنده ی pt2272 چهارکانال ک فرمودید دو مدل هست
    PT2272-M4 و PT2272-L4 ک در نوع M4 شما هر کلید متناظر با ریموت رو تاوقتی نگه دارید خروجی در حالت 1 قرار میگیره و با رها کردن کلید خروجی 0 میشه یا در اصطلاح لحظه ای هست.اما در نوع L4 خروجی آی سی به صورت لچ قرار میگیره به این صورت که با فشار دادن هر کلید خروجی متناظر تغییر وضعیت میده و باقی میمونه تا وقتی ک دوباره کلید رو فشار بدید و تغییر وضعیت رو اعمال کنید.اینم توجه کنید ک در نوعL4 در هر لحظه شما فقط میتونید از یک خروجی استفاده کنید.ینی اگه شماره یک فعال باشه و شما شماره دو رو فعال کنید شماره یک غیر فعال میشه و شماره دو فعال میشه.موفق باشیدl
    ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kargadan2
      باسلام

بنده هم این مشکلو داشتم مدل M4 استفاده اگه بشه و ماژول کیفیتش پایین باشه یا فرستنده تغذیه مناسبی نداشته باشه تا فاصله کمی زیاد بشه خروجی از حالت ممتد وصل موندن به صورت پالس مربعی میشه و ب نظر منم طبق نظر دوستمون استفاده از سری لچ گیرنده میتونه مشکل گشا باشه
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

Pt میخوای چیکار با میکرو خودت میتونی هر بلایی که بخوایی سر ماژول rf ask315بیاری.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X