اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط با max485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط با max485

سلام دوستان و خسته نباشید
    من میخوام یک ارتباط دوطرفه بین یک میکروlpc1768 و چهار (یا بیشتر) میکروatmega8 برقرار کنم با فاصله ی 100 متر
    این ارتباط به صورت سریال هست و برای این کار از آی سی max485 یا ADM485 استفاده میکنم .طبق تصویر:
    از دوستان و بزرگواران میخوام بپرسم طبق تصویر این نوع ارتباط از لحاظ عملی مشکلی به وجود نمیاره؟
    ممنون
    ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

پاسخ : ارتباط با max485

دوستان کسی نظری نداره!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hzohani
      دوستان کسی نظری نداره!
      درود.
      جای rx و tx مستر باید جا به جا بشه.
      ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Majid_Malvandi
        درود.
        جای rx و tx مستر باید جا به جا بشه.
        اون که بله . من به عنوان نماد درست کردم.tx میخوره به rx و rx میخوره به tx
        منتهی مشکل من سر این قضیه هست که کلیات مشکلی نداره ؟ ک اینطور tx بخوره همزمان به rx مثلا 10 تا دستگاه؟از اونورم tx این 10 تا دستگاه بخوره به rx یک دستگاه اونم با 485؟

دیدگاه

سلام منم دقیقا همچین سوالی اینجا داشتم میخواستم بدونم که میشه tx چند فرستنده رو وصل کرد به یک میکروی مستر یا نه اخه تو شبیه سازی مثلا پروتعوس همچین کاری نمیشه کرد

دیدگاه

سلام،چرا باید مشکلی پیش بیاد اگه اصول ارتباط رعایت بشه؟هر اسلیو باید ip خودشو داشته باشه،وقتی مستر دیتا میفرسته،باید اول ip اسلیو مورد نظرو بفرسته تاهمون اسلیو هم جواب بده،در حالت کلی همه اسلیوها در مد دریافت هستند،وقتی که ip اسلیو مورد نظر ارسال بشه،همون اسلیو ،وارد مد ارسال میشه و پاسخ مسترو میده و دوباره بر میگرده به مد دریافت،باود ریتو تاخیرهای ارسالو دریافت هم که بستگی به برنامتون داره،موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X