اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خروجی نادرست رگولاتور ams1117,3.3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خروجی نادرست رگولاتور ams1117,3.3

سلام
    میبخشید سوالم خیلی ابتدایی هست!!! :sad:

همین الآن داشتم رگولاتور ams1117,3.3 رو امتحان میکردم
    مگه نباید خروجر همونی باشه که روی رگولاتور نوشته
    پس چرا مال من مینویسه 2.6 در حالی که رگولاتور 3.3 هست
    با همه چی هم امتحان کردم :منبع تغذیه,آداپتور,باتری
    ولی نه همیشه بین 2.6تا 2.7 هست
    حالا موندم چی کار کنم
    این که هیچ یه بار شک کردم به رگولاتور گفتم شاید خرابه اومدم با 7805 امتحان کردم اون هم درست کار نکرد خروجیش بود 3.9
    الآن من :surprised:
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

پاسخ : خروجی نادرست رگولاتور ams1117,3.3

با سلام
    رگولاتور 1117 یک پایه Adj دارد که باید به ترتیبی که در دیتاشیت آمده بکمک مقاومت به پایه خروجی و زمین متصل گردد و با تنظیم این مقاومتها ولتاژ خروجی آنرا تنظیم کرد همچنین قرار دادن خازن الکترولیتی در ورودی و خروجی آن الزامی است ضمنا ترتیب پایه های آن با رگولاتور 7805 نیز متفاوت است . حال با توجه به مطالب ذکر شده دوباره مدار خود را ببندید و امتحان کنید .

دیدگاه

باسلام
      همشهری مطمئنی ولت متر درست نشون میده؟ من از همین 1117 واسه ولتاژ مرجع میکرو استفاده کردم فقط0.2 اختلاف از ولتاژ درج شده نشون میده :rolleyes:
      درضمن در تکمیل فرمایش دوستمون عرض کنم که رگلاتور های ams1117هم در دونوع ثابت و adj موجود هستن

دیدگاه

7805 ها تازگی ها خیلی جنسشون افتضاح شده باید حتما تو خروجیش ی خازن 100 نانو با ی خازن 470 میکرو بزاری تا ولتاژ رو درست نشوون بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
          با سلام
          رگولاتور 1117 یک پایه Adj دارد که باید به ترتیبی که در دیتاشیت آمده بکمک مقاومت به پایه خروجی و زمین متصل گردد و با تنظیم این مقاومتها ولتاژ خروجی آنرا تنظیم کرد همچنین قرار دادن خازن الکترولیتی در ورودی و خروجی آن الزامی است ضمنا ترتیب پایه های آن با رگولاتور 7805 نیز متفاوت است . حال با توجه به مطالب ذکر شده دوباره مدار خود را ببندید و امتحان کنید .
          بسیار ممنون از پاسختون
          میبخشید گفتم که نوع متغیر نیست این رگولاتور من از نوع ولتاژ 3.3 هست
          در مورد پایه ها بله مطمئنا پایه هاشون فرق میکنه و من هم طبق دیتاشیت مدار رو میسازم :rolleyes:

اضافه شده در تاریخ :
          نوشته اصلی توسط امیر کریمی
          باسلام
          همشهری مطمئنی ولت متر درست نشون میده؟ من از همین 1117 واسه ولتاژ مرجع میکرو استفاده کردم فقط0.2 اختلاف از ولتاژ درج شده نشون میده :rolleyes:
          درضمن در تکمیل فرمایش دوستمون عرض کنم که رگلاتور های ams1117هم در دونوع ثابت و adj موجود هستن
          والا نمیدونم oo:
          اتفاقا به خاطر همین من هم شک کردم
          فردا میرم تو آزمایشگاه دانشگاه آزمایش کنم

اتفاقا نوشته LOW DROUP پس مطمئنا ولتاژی دقیقی داره راستی جریان حده اکثرش چقدره؟؟؟(به صورت عملی)

اضافه شده در تاریخ :
          نوشته اصلی توسط AMIR_N
          7805 ها تازگی ها خیلی جنسشون افتضاح شده باید حتما تو خروجیش ی خازن 100 نانو با ی خازن 470 میکرو بزاری تا ولتاژ رو درست نشوون بده
          فقط 7805 که نه همه چیز الآن قطعات آشغالی هستن
          ولی من از یه جای مطمئن که خودم یه سالی هست باهاشون کار میکنم گرفتم به قیمت 500تومن

ولی من بیشتر به مولتی متر شک دارم به خاطر همین میرم داشنگاه واسه امتحان مدار
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

دوست عزیز ولتاژی که بهش میدی چقدره ؟ تا جایی که یادمه یک حداقل اختلاف ولتاژی باید داشته باشند

دیدگاه

خیلی ممنون از دوستان
              مشکل حل شد :bye
              مشکل از مولتی مترم بود
              فکر کنم سکته کرده
              در ضمن یک تایپک هم زدم برای مشاوره برای خرید مولتی متر اگر بشه نظر بدید :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X