اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال ساده در مورد مدارات امپلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال ساده در مورد مدارات امپلی

سلام
    1-چرا در بعضی از آمپلیها از ولتاژ مثبت صفر و منفی استفاده میشه در برخی از مدارات امپلی فقط ولتاژ مثبت و صفر؟

2-حالا در مداراتی که از ولتاژهای مثبت صفر و منفی استفاده میشه خازن سری با بلندگو وجود نداره ولی در مدارات دیگر هست یا اینکه من اشتباه میکنم؟

3-در مدارات امپلی گاهی از ولتاژهای بالا استفاده میشه مثلا 65 ولت متقارن ایا این موضوع برای افزایش وات امپلی و قدرت خروجی هست طبق فرمول توان؟

پاسخ : چند سوال ساده در مورد مدارات امپلی

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام
    1-چرا در بعضی از آمپلیها از ولتاژ مثبت صفر و منفی استفاده میشه در برخی از مدارات امپلی فقط ولتاژ مثبت و صفر؟

2-حالا در مداراتی که از ولتاژهای مثبت صفر و منفی استفاده میشه خازن سری با بلندگو وجود نداره ولی در مدارات دیگر هست یا اینکه من اشتباه میکنم؟

3-در مدارات امپلی گاهی از ولتاژهای بالا استفاده میشه مثلا 65 ولت متقارن ایا این موضوع برای افزایش وات امپلی و قدرت خروجی هست طبق فرمول توان؟
    جواب مختصر و مفید

جواب 1 و2 : در امپ های معمول دو نوع تغذیه داریم تغذیه دوبل و تغذیه تک و امپ های تغذیه تک خازن بلندگو دارن در واقع خازن بلندگو پیک منفی سیگنال رو میسازه

3 : بله
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

پاسخ : چند سوال ساده در مورد مدارات امپلی

نوشته اصلی توسط elect2
      سلام

جواب یک کلا ولتاژ مثبت و منفی لازمه وقتی ولتاژ فقط مثبت موجود باشه با بایوس در محدوده وسط ولتاژ به گونه صفر وسط را شبیه سازی میکنن
      جواب دو اون خازن جهت محافظت دی سی هستش که به بلندگو آسیب نزنه هر چه ظرفیتش بالاتر باشه فرکانسهای پایینتر را بهتر رد میکنه
      جواب 3 قدرت خروجی آمپلیفایر طبق تابع ولتاژ خروجی به توان 2 تقسیم بر اهم بلندگو بدست میاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X