اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست معرفی قطعه جهت حذف صدای (هوا یا هیس)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست معرفی قطعه جهت حذف صدای (هوا یا هیس)

سلام به همه دوستان
    یه آمپلی فایر دارم که یه پلیر ساده بهش وصل شده
    خروجی پلیر در حالتی که فقط روشنه و چیزی پخش نمی کنه یه صدای هوا (هیس) داره که بالطبع بعد از ورود به آمپ و تقویت! یه صدای وحشتناک هوا به حالت دیستورشن ازش میاد بیرون...
    بنا به دلایلی نمی خوام از اکولایزر استفاده کنم... و فقط قصدم حذف یا تضعیف اون صداست...
    رشته تحصیلیم الکترونیکه اما بهتر بگم "بود" چون 15 سال از فضای درس و دانشگاه فاصله گرفتم و ذهنم کلا خالی شده اما یادم میاد توی آزمایشگاه میشد با استفاده از فقط یک خازن یا شایدم سلف در ورودی این صدای فرکانس بالا رو حذف یا تضعیفش کرد که الان دقیقا سوالم اینه:
    1- سلف یا خازن بودنش؟
    2- مقدار ظرفیتش؟
    3-سری یا موازی بستنش؟
    خیلی ممنونم

پاسخ : درخواست معرفی قطعه جهت حذف صدای (هوا یا هیس)

نوشته اصلی توسط 6300i
    سلام به همه دوستان
    خروجی پلیر در حالتی که فقط روشنه و چیزی پخش نمی کنه یه صدای هوا (هیس) داره که بالطبع بعد از ورود به آمپ و تقویت! یه صدای وحشتناک هوا به حالت دیستورشن ازش میاد بیرون...
    بنا به دلایلی نمی خوام از اکولایزر استفاده کنم... و فقط قصدم حذف یا تضعیف اون صداست...
    رشته تحصیلیم الکترونیکه اما بهتر بگم "بود" چون 15 سال از فضای درس و دانشگاه فاصله گرفتم و ذهنم کلا خالی شده اما یادم میاد توی آزمایشگاه میشد با استفاده از فقط یک خازن یا شایدم سلف در ورودی این صدای فرکانس بالا رو حذف یا تضعیفش کرد که الان دقیقا سوالم اینه:
    1- سلف یا خازن بودنش؟
    2- مقدار ظرفیتش؟
    3-سری یا موازی بستنش؟
    خیلی ممنونم
    سلام یه سرچ تو نت بزنی خیلی مطالب خوبی پیدا میکنی
    راستی تغذییه منبع صوتی چی هست چون خیلی به نویز تغذیه حساسن ؟
    این مطالب را بخون
    http://www.amplifier.blogfa.com/post/8
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=97119.0
    http://soundyshop.com/forum/viewtopic.php?f=13&t=440
    http://pedalnews.ir/fa/news/8314/%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D9%80%D8%B1%E2%80%8C%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B 2-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF

دیدگاه

خیلی ممنونم از توضیحت
      اما مشکلی توی آمپلیفایر و تغذیه اش نیست - تغذیه هر دو باطری خشکه که نویزی ندارن کابل ها و فیش ها هم از نوع بسیار مرغوب هستن
      زمانی که پلیر رو از ورودی جدا می کنم صدای هیسسسسس هم قطع میشه
      مشکل مربوط به پلیر میشه که اون رو هم باز نمی تونم تعویضش کنم
      پلیر رو مستقیم به هدفون هم که وصل می کنم صدای هوا رو داره
      فقط نیاز به یه فیلترینگ توی ورودی دارم تا بتونم این صدای فیسسسسس رو حذف کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 6300i
        خیلی ممنونم از توضیحت
        اما مشکلی توی آمپلیفایر و تغذیه اش نیست - تغذیه هر دو باطری خشکه که نویزی ندارن کابل ها و فیش ها هم از نوع بسیار مرغوب هستن
        زمانی که پلیر رو از ورودی جدا می کنم صدای هیسسسسس هم قطع میشه
        مشکل مربوط به پلیر میشه که اون رو هم باز نمی تونم تعویضش کنم
        پلیر رو مستقیم به هدفون هم که وصل می کنم صدای هوا رو داره
        فقط نیاز به یه فیلترینگ توی ورودی دارم تا بتونم این صدای فیسسسسس رو حذف کنم
        سلام این چندتا کار که میگم را انجام بده
        1 - ولتاژ صفر هر دو مدار را به هم وصل کن
        2 - خازن کوپلاژ ها را چک کن سالم باشن
        3 - مقدار دی سی خروجی مدار پلیر را چک کن خیلی مهمه
        4 - اگه تو مدار دیود هست چکشون نشتی نداشته باشن

دیدگاه

سلام
          منظورتون از پلیر چیه ؟
          کاست
          یا از این پلیر های دیجیتالی cd یا ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 6300i
            سلام به همه دوستان
            1- سلف یا خازن بودنش؟
            2- مقدار ظرفیتش؟
            3-سری یا موازی بستنش؟
            خیلی ممنونم
            با سلام :
            معمولا صدای هوم از نشتی در خازن دی کوپلینگ می باشد.( پر ظرفیت ترین خازن که بصورت موازی با خط منبع تغذیه یا باتری بسته می شود) حتی اگر برق تغذیه شما هم بجای برق آداپتور از برق باتری باشد،
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
              با سلام :
              معمولا صدای هوم از نشتی در خازن دی کوپلینگ می باشد.( پر ظرفیت ترین خازن که بصورت موازی با خط منبع تغذیه یا باتری بسته می شود) حتی اگر برق تغذیه شما هم بجای برق آداپتور از برق باتری باشد،
              سلام
              ایشون هیس رو میفزمایند نه هوم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 6300i
                سلام به همه دوستان
                1- سلف یا خازن بودنش؟
                2- مقدار ظرفیتش؟
                3-سری یا موازی بستنش؟
                خیلی ممنونم

با سلام

اگه هیس هست باید در ورودی تقویت یه خازن حدود 10 نانو قرار بدی به این صورت که یه سر خازن به ورودی تقویت و سر دیگه خازن به منفی - اگر بتونی علاوه بر خازن یه مقاومت کم اهم هم مثله خازن متصل کنی بهتره اهم مقاومت حدود 10 تا 50 اهم که باید مقدار ش را عملی تست کنی

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X