اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو و تبادل نظر] بهترین خازن برای کار های صوتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[گفتگو و تبادل نظر] بهترین خازن برای کار های صوتی

سلام
    خب همون طور ک مشخصه تو کار های صوتی یک سری خازن استفاده میشه ک برای صاف کردن والتاژ تغذیه هست
    و یک سری هم برای قسمت هایی ک میخوان سیگنال عبور بدن
    حالا سوال من اینه تو هر کدوم از این قسمت ها چ نوع خازنی خوبه؟؟؟
    چ مارکی و کجا ها گیر میاد ؟؟
    البته بیشتر روی سوالم تو قسمته دومه یعنی خازن هایی ک سیگنال از خودشون عبور میدن ولی خب ی سری خازن هست ک اگه اسمشون رو درست بگم تانتالیوم هست ک ظرفیت های بالایی دارن میخواستم ببینم از این ها میشه برا صاف کردن ولتاژ تغذیه استفاده کرد؟؟؟
    ممنون از همه دوستان
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۵:۱۲ ۱۳۹۵/۰۵/۱۷.

پاسخ : بهترین خازن برای کار های صوتی

سلام
    تانتالیوم تا به حال نشنیدم
    فکر کنم برای عبور سیگنال باید از (خازن های جامد) استفاده کنی
    این خازن ها نمونه ارتقا یافته خازن های الکترولیتی هستند

توضیحاتی کوتاه در مورد این خازن :
    http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=101036

برای یکسوسازی دقیق به نظر من کار خاصی نمیخواد انجام بدی، همون خازنی که برای منبع مناسب هست رو قرار بده درست میشه ...

ما زنده به آنیم که آرام نگیـریم
    موجـیم که آسودگی ما عدم ماست...

دیدگاه

سلام
      ممنون من بیشتر سوالم برا همون قسمت فلترینگ هست و عبور سیگنال ک چ نوع خازن هایی استفاده کنم تا کیفیت بره بالا یا بهتر بگم کیفیت افت نکنه
      ولی برا اون قسمت تغذیه هم دیدم این خازن های تانتالیوم هست ک ظرفیتش زیاده گفتم شاید اون ها بهرت باشه برا تغدیه!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
        سلام
        ممنون من بیشتر سوالم برا همون قسمت فلترینگ هست و عبور سیگنال ک چ نوع خازن هایی استفاده کنم تا کیفیت بره بالا یا بهتر بگم کیفیت افت نکنه
        ولی برا اون قسمت تغذیه هم دیدم این خازن های تانتالیوم هست ک ظرفیتش زیاده گفتم شاید اون ها بهرت باشه برا تغدیه!!
        برای فیلتر صوتی باید از خازن زرد رنگ کراس اوور استفاده کنی
        برای صافی ولتاژ هم یه خازن 10000 میکرو فارد الکترولیتی را با یه خازن 100 میکرو موازی ببند

دیدگاه

برای خازن هایی که سیگنال رو عبور میدن به ترتیب اولویت با mkt ، پلی استر، عدسی(سرامیکی) هست، البته از MKT بهتر هم هست ولی خب بحث قیمت رو هم باید در نظر داشت. یک دلیل این اولویت نویز هست که مثلا خازن عدسی نویز بیشتری ایجاد میکنه.
          تانتالیوم رو فکر میکنم برای قسمت تغذیه بیشتر استفاده میکنند.
          به نظر من اگه چیز خیلی خاصی نمیخوای درست کنی همین MKT یا پلی استر خوبه...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_zt
            برای خازن هایی که سیگنال رو عبور میدن به ترتیب اولویت با mkt ، پلی استر، عدسی(سرامیکی) هست، البته از MKT بهتر هم هست ولی خب بحث قیمت رو هم باید در نظر داشت. یک دلیل این اولویت نویز هست که مثلا خازن عدسی نویز بیشتری ایجاد میکنه.
            تانتالیوم رو فکر میکنم برای قسمت تغذیه بیشتر استفاده میکنند.
            به نظر من اگه چیز خیلی خاصی نمیخوای درست کنی همین MKT یا پلی استر خوبه...
            من این امپی ک دارم میسازم یکم زوش وسواس دارم برا همین میخوام بهترین قطعات رو توش استفاده کنم
            بهتر از ام تی کا ها چیا داریم؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
              من این امپی ک دارم میسازم یکم زوش وسواس دارم برا همین میخوام بهترین قطعات رو توش استفاده کنم
              بهتر از ام تی کا ها چیا داریم؟؟؟؟
              من خودم کار نکردم فقط دیدم که برای امپ های حرفه ای ازش استفاده میکنند، برای اطلاعات بهتر "audio grade capacitor" رو سرچ کن.

دیدگاه

سلام اساتید
                اقا ی سوال برا قسمت تغذیه پری امپ خازن صافی چی پیشنهاد میکنید؟؟؟؟
                من منبع تغذیم سویچینگ هست برا همین فرکانس بالا دارم یعنی ریپل با فرکانس بالا ئلی با دامنه پایین مقدار خازنش رو میدونم تقریبا باید ی 100 نانو و 10 نانو بزارم ولی چ نوع خازنی؟؟؟ سرامیکی؟؟؟ عدسی ؟؟؟
                چون من یکم رو این وسواس دارم بهعترین نوع خازن رو بهم معرفی کنید
                ممنون

دیدگاه

ی سوال
                  الان من داخل این برد اکثر خازن هاشو ام تی کا سفارش دادم ولی بعضی ها رو ام تی کا نداشت
                  اگه اونایی ک موجود نبود رو پلی استر بگیرم مشکلی پیش میاد؟؟؟؟
                  منظورم اینه مشکلی نداره جنس خازن ها با هم فرق کنه؟؟؟؟

دیدگاه

این خازن زرد کراس اوور ها خازن کاغذی هستن؟تا ظرفیت چند میکرو استفاده میشن؟و چه ولتاژ هایی؟
                    خازن پلی استر خوبه به شرط اصل بودن،تانتالیوم نسبت به حجمش ظرفیتش بالاست ولی بیش از حدود 4.7میکرو بیش تر ندیدم...
                    دماغم شکست،دوهفته ای خوب شد،دستم شکست،یه ماهه خوب شد،چاقوم زدند،10روزه خوب شد،
                    قلبم شکست،هیچ وقت خوب نشد.
                    ای روزگار لعنتی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jahan43
                      این خازن زرد کراس اوور ها خازن کاغذی هستن؟تا ظرفیت چند میکرو استفاده میشن؟و چه ولتاژ هایی؟
                      خازن پلی استر خوبه به شرط اصل بودن،تانتالیوم نسبت به حجمش ظرفیتش بالاست ولی بیش از حدود 4.7میکرو بیش تر ندیدم...
                      تا 0.1 فارادش هم تواصفهان هست فروشگاه محمد الکترونیک داخل سایتش هست
                      به نظر شما استفاده از این خازن ها تو قسمت تغزیه خوبه؟؟؟؟ یا به درد این جاها نمیخوره
                      از نظر سرعت شارژ و د شارژ شدن میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
                        تا 0.1 فارادش هم تواصفهان هست فروشگاه محمد الکترونیک داخل سایتش هست
                        به نظر شما استفاده از این خازن ها تو قسمت تغزیه خوبه؟؟؟؟ یا به درد این جاها نمیخوره
                        از نظر سرعت شارژ و د شارژ شدن میگم
                        سلام برای تغذیه از خازن الکترولیت ظرفیت بالا ولی جنس خوب استفاده کنید کیفیت ساخت خازن خیلی تاثیر داره

دیدگاه

اونایی که پیدا نکردی رو پلی استر بگیر.
                          برای قسمت تغذیه هم خازن الکترولیت و تانتالیوم استفاده کن. تانتالیوم در ظرفیت های پایین و برای فیلتر استفاده میشه. خازن الکترولیت رو سعی کن مارک های معروفتر بگیری که کیفیت بهتری دارند و low ESR هستند. اگر تانتالیوم پیدا نکردی از عدسی استفاده کن.
                          در کل اگر میخوای خیلی دقیق عمل کنی، پیشنهاد میکنم ظرفیت خازن ها رو اندازه گیری کنی (مخصوصا خازن های غیر الکترولیت ) و اونایی که نزدیکتر به مقادیری که میخوای رو انتخاب کنی .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X