ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2008/01/23
    39
    0

سرعت سنج های پلیس؟

سلام. کسی می دونه سرعت سنج های پلیس چطوری کار می کنند؟ اساس کارشون چطوریه؟ ممنون میشم کمک کنید یا یه منبعی معرفی کنین.
    2007/03/14
    شاهين شهر
    497
    5

پاسخ : سرعت سنج های پلیس؟

سلام
    http://ea.blogfa.com/post-164.aspx

"دوربین های کنترل سرعت" رو سرچ کنید.
    یا "speed control+LIDAR"
    2006/02/20
    مشهد
    542
    6

هفته پیش با یک آقایی و پسرش نشسته بودیم، برگشت گفت تو می دونی این دستگاه های پلیس چطوری کار میکنن؟ گفتم شما فرض کن یه چیزی شبیه رادار فقط بجای موج، یه جور لیزر می فرسته.
    گفت نهههههههه، اینجوری کار نمیکنه، می یه روشی پیدا کردم، که دستگاه نمی تونه سرعت منو بگیره! گفتم چطوری، گفت هر وقت از دور می بینم که پلیس واستاده، سریع دنده رو خلاص میکنم! گفتم خوب بعدش، گفت همین دیگه! فقط سریع دنده رو خلاص کن! :eek: گفتم بیشین بابا، مارو فیلم نکن! گفت به جان تو، اینم بود، بابا، بردیا، مگه نه؟ پسرش هم گفت چرا دقیقا، ما که از ... میومدیم، بابام چند بار اینکار رو کرد، پلیس نتونست بگیرتش! منم گفتم، بهروز خان، شما که راست میگی، ولی به روباه گفتن شاهدت کو، گفت دمبم.

احتمالا می تونین حدس بزنین جای اون سه تا نقطه اسم کدوم شهر رو باید قرار داد!

شهریار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!
    2008/08/24
    تهران
    253
    2

البته مطمئنم که در مورد دنده خلاص کردن شوخی می کردی :mrgreen:

ولی از شوخی گذشته , سرعت سنجهای جاده ای به دو روش راداری و لیزری انجام میشه. اخیرا یک شرکت ایرانی داره روی سرعت سنجی با تکنیکهای پردازش تصویر کار می کنه که هنوز در مرحله آزمایشی قرار داره ( تا 3 ماه پیش که دیدمشون )

ولی تکنیک اندازه گیری لیزری سرعت رو می تونین توی این تاپیک به زبان بسیار ساده توضیح داده شده. باز هم اگر سوالی بود هستیم در خدمت.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21018.0
    It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
    گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
    چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل
    2007/06/28
    2,405
    17

سلام ....................

جناب چراغي فر ميتونيد اسم اون شركت رو بفرماييد ؟ از كجا ميشه روند پيشرفت كارشون رو متوجه شد؟ يك مقدار راهنمايي ميكنيد؟ممنون و موفق باشيد .

دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2008/08/24
    تهران
    253
    2

اسمش يادم نيست. توي اميرآباد بود روبروي دانشكده اقتصاد. طبقه دوم.
    چون براي مصاحبه زنگ زده بودن و قبلا هم مكاتبه مشخصي باهاشون نداشتم.
    ولي يادمه كه روي پروژه سرعت سنجي از روي پردازش تصوير ، بصورت آنلاين، كار مي كردند و آخرهاي كارشون بود.
    انصافا كه در مقايسه با ساير شركتها ، تخصصي تر كار مي كردند.
    البته روي يه موضوع داغ ديگه هم وقت مي گذاشتند. ...

مخلص شما
    رضا
    It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
    گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
    2007/06/28
    2,405
    17

ممنون جناب چراغی فر ...

حقیقتش منم با یکی از دوستان داشتیم یه مدت روی یه همچین طرحی (البته مشابهش ..) تحقیق میکردیم . حالا که شما فرمودید دوباره یاد اون موقع افتادم . حالا میشه رفت این شرکت رو از نزدیک دید؟ با مسئولاش صحبت کرد؟
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2008/08/24
    تهران
    253
    2

تا اونجایی که یادم میاد , آخرهای پروژه بود و یه جوابهایی گرفته بودند.
    اینکه مایل باشن در این مورد صحبت کنند یا نه رو نمیدونم. البته همونطوری که عرض کردم شماره ندارم ازشون.
    بنظر نمیاد که موضوع جدیدی باشه , شاید از اینترنت بشه مطالبی گیر آورد.

مخلص شما
    2008/12/09
    1
    0

سلام

من يه راهنمايي از شماها مي خواستم . من در مورد دوربين سرعت سنج پليس يه تحقيق دارم انجام مي دم . اين تحقيق مربوط به درس " گرافيك كامپيوتري " هست.
    اين سرعت سنج از نوع ليزري يا راداري نيست و با استفاده از پردازش روي عكس ،سرعت خودرو را مي سنجه .
    توي همين تاپيك آقاي " رضا چراغي فر" يه اشاره كوتاه داشتن .
    من يه اطلاعات خيلي مختصر در مورد اين دوربين دارم .
    اين دوربين از خودرو دوتا عكس مي گيره . عكس اول را ميگيره . عكس دوم را مثلا ( نيم ثانيه ) بعد از همون خودرو مي گيره . البته اين فاصله زماني كه گفتم فرضيه و دقيقشو نمي دونم . حالا دوتا عكس داريم . تمام پيكسلهاي دوتا عكس توسط تابع (subtraction) كه فرمولش اينه ( g( x,y)=f(x,y)-h(x,y) ) از هم كم مي شن . جاهايي كه توي هر دوتا عكس يكسان هستن ، (منظورم محيط اطراف خودروي در حال حركته ) صفر مي شن و در پردازش نهايي كه همون تابع
    g( x,y) هست، وجود ندارن . تنها پيكسلهايي باقي مي مونن كه مربوط به خودرو هستن و چون خودرو در حال حركت هست مقدار مسافت در همين (نيم ثانيه ) مشخص مي شه . حالا دوربين با استفاده از مقدار جابجايي خودرو كه به دست آورده و مقدار زماني كه به دوربين دادن، مي تونه سرعت خودرو را به دست بياره و بسنجه كه سرعتش بالاتر از حد مجازه يا نه .

اطلاعات من در همين حده و هيچ سند معتبري براي تحقيقم ندارم و دنبال " ساختمان و نحوه ي كار اين دوربين " هستم .
    حالا از شما راهنمايي مي خوام چون هرچي دنبال اين موضوع توي سايت هاي فارسي گشتم ،چيزي پيدا نكردم و اكثر سايت ها در مورد دوربين سرعت سنج پليس از نوع ليزري و راه هاي مقابله با اون بود. واقعا نمي دونم چه جوري منابع معتبر و كامل به دست بيارم .در مورد سايت هاي غير فارسي هم نمي دونم بايد چه چيزي را سرچ كنم .
    فقط يه سايت فارسي پيدا كردم كه فكر مي كنم كه اين دوربين را براي فروش تبليغ كرده كه آدرسش را مي ذارم . ولي دقيقا نمي دونم هموني هست كه من دنبالشم يا نه چون فقط تبليغه و هيچ توضيح اضافه و مفيد نداده .

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

لطفا راهنماييم كنيد و اگر منبعي در دست داريد در اختيار من بزاريد .

با تشكر
    موفق باشيد .
    2007/10/07
    تهران
    128
    0

اگر انگلیسی میخواهی که توی IEEE با یه سرچ ساده ده ها روش در این باره خواهد آورد .
    فارسی رو شرمنده ات هستم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    شاید توی پایان نامه ها روشهایی به درد بخور به فارسی باشه.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12