اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک درباره مدار محافظت از اتصال کوتاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک درباره مدار محافظت از اتصال کوتاه

سلام
    من یه منبع تغذیه با lm350 دارم که اگه دوسر خروجیش بخوره(اتصال کوتاه)lm350 میره اون دنیا :biggrin: حالا من باید چی کار کنم که این اتفاق نیفته یه مداری میخوام که از اتصال کوتاه جلوگیری کنه در ضمن خروجیlm350 35 ولت 3 آمپر هست

پاسخ : کمک درباره مدار محافظت از اتصال کوتاه

نوشته اصلی توسط mohammadreza245539
    سلام
    من یه منبع تغذیه با lm350 دارم که اگه دوسر خروجیش بخوره(اتصال کوتاه)lm350 میره اون دنیا :biggrin: حالا من باید چی کار کنم که این اتفاق نیفته یه مداری میخوام که از اتصال کوتاه جلوگیری کنه در ضمن خروجیlm350 35 ولت 3 آمپر هست
    با سلام :
    می توانید از آی سی رگولاتور LM317K قابلمه ای 3 آمپر (نه معمولی) تا ولتاژ حدود 32 ولت با مدار محافظت در مقابل اتصال کوتاه استفاده کنید. کافیست خروجی بعد پل دیود و خازن را به ورودی این آی سی وصل کنید و خروجی آن را به جای خروجی قبلی آی سی وصل کنید و آی سی قبلی و تمام قطعات جانب آی را بردارید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

oo: من گیج شدم یکم بیشتر توضیح بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadreza245539
        oo: من گیج شدم یکم بیشتر توضیح بدین
        با سلام :
        1- تمام قطعات آی سی قبلی LM350 را از مدار منبع تغذیه خارج کنید.
        2- اگر ولوم کنترل ولتاژ قبلی 5 کیلو اهم است دست نزنید اگر نبود با یک 5 کیلو اهم تعویض کنید.
        3- آی سی LM317K قابلمه ای 3 آمپر حدود 32 ولت است، که دارای یک ورودی می باشد که شما باید ولتاژ بعد از ترانس را که به پل دیود و خازن آن وصل است دقیقا به ورودی این آی سی بدهید.
        خروجی این آی سی را دقیقا به خروجی ولتاژ متغیر قبلی وصل کنید. چون من نقشه از مدار قبلی شما ندارم که بتوانم دقیقا از روی آن توضیح دهم.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X