ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اصفهان
    983
    81

پاسخ : تقویت خروجی ترموکوپل

نقل قول نوشته اصلی توسط آقای دکتر

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام و عرض ادب
    جناب مهندس یک MAX6675 خریداری کردم و در عمل مدارشو پیاده کردم ؛الان چند تا مشکل دارم

1= بحث دقت و مقدار خطای 2-3 درجه ای در دمایی 100 به بالا. مثلا روی دمای 100 ؛ مقدار 97 درجه رو نشان میدهد .

2= بحث دوم که مهمتره اینکه ؛ عدد ثابت نیست مثلا روی دمای 17 درجه ؛ مدام دما را روی 15-16-17 نشون میده - منظور اینکه دما بالا و پایین میشه

3= مورد سوم اینکه بعضی مواقع یکدفعه دما 10-15 درجه بالا و پایین میشه و یا قفل میکنه .

پیشاپیش از همکاری شما صمیمانه تشکر میکنم
    اگر میشه شماتیک و pcb رو pdf کن بذار ببینمش چون یه سری نکات هست باید رعایت بشه
    1,348
    40
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr63

من این مشکل نداشتم . تغذیه چک کن . خازن 100 نانو سر تغذیه آی سی بزار.
    برنامه که نوشتی بزار ببینم
    اگر میشه شماتیک و pcb رو pdf کن بذار ببینمش چون یه سری نکات هست باید رعایت بشه
    سلام بر مهندسین عزیز

تغذیه کاملا ایزوله هست و از لحاظ خازن گذاری با کیفیت هاشو گذاشتم

در مورد شماتیک که فرمودید من از ماژول اماده بازار استفاده کردم ولی چند تا خازن جهت نویز بهش اضافه کردم و این مدار هم فعلا دارم روی برد بورد تست میکنم که عیب و ایرادشو بگیرم و در عمل روی PCB پیادش کنم .

=========================================
    حالا خارج بحث بالا و پایین شدن دما ؛ مشکلی اساسی دیگه ای که این ای سی داره اینکه سرعت عکس العملش خیلی کنده . مثلا یه ترموستات صنعتی که مدارش با OPAMP پیاده شده بود ؛ ترموکوپلش رو همراه با ترموکوپل MAX6675 ؛ حرار ت بهشون دادم دمای ترموستات صنعتی سریع رفت بالای 100 درجه ؛ ولی دمای ترموکوپل متصل شده به MAX6675 خیلی با حوصله حرکت میکرد .

مثلا دمای ترموستات صنعتی به 150 رسید ؛ ولی دمای ترموکوپل MAX6675 روی 40-45 داشت یواش یواش زیاد میشد .
    چرا اینقدر سرعتش پایینه ؟؟

سلام و عرض ادب
    از دوستان کسی نیست که توانسته باشه ترموکوپل رو با max6675 راه اندازی کرده باشه ؟
    ویرایش توسط اشکان غفارزاده : 2017/01/24 در ساعت 22:30
    76
    126

سلام و عرض ادب
    از دوستان کسی نیست که توانسته باشه ترموکوپل رو با max6675 راه اندازی کرده باشه ؟
    با درود . . .
    دایی به 6675 فحش دادی؟
    اتفاقا این آی سی بسیار سریع هستش و دقتی که من ازش تو 700 درجه گرفتم حدود 3 درجه خطا بود که برای اون دما قابل چشم پوشیه و یا شاید هم خود ترموستاتی که بعنوان رفرنس گذاشته بودیم خطا داشت
    اما درکل تیپ K رو خوب راه میندازه و مشکلی هم نداره. برای تست من از دو مدل 30 سانتی و 1 متری استفاده کردم و یکسان بودن

اصلاحیه:
    تیپ J به تیپ K تغییر پیدا کرد
    ویرایش توسط Old_Man : 2017/04/22 در ساعت 13:55
    اصفهان
    983
    81

به این موضوع دقت داشته باشید که از چه رفرنسی استفاده میکنید که خطا رو بدست بیارید اولا دما کلا یه پروسه کند هست دوما اون ترموستات ها دقت بالایی ندارند باید از یه دماسنج دقیق استفاده کنی
    528
    149

نقل قول نوشته اصلی توسط Old_Man

اما درکل تیپ J رو خوب راه میندازه و مشکلی هم نداره. برای تست من از دو مدل 30 سانتی و 1 متری استفاده کردم و یکسان بودن
    وقت بخیر
    فکر کنم چیپ 6675 برای سیم ترموکوپل K طراحی شده !! شما با سیم J اونو راه اندازی کردید و خطا نداشته !! بنظرم خطای زیادی داشته باشه !!!
    76
    126

نقل قول نوشته اصلی توسط taktrashe

وقت بخیر
    فکر کنم چیپ 6675 برای سیم ترموکوپل K طراحی شده !! شما با سیم J اونو راه اندازی کردید و خطا نداشته !! بنظرم خطای زیادی داشته باشه !!!

بله اشتباه از من بود. عجله ای ارسال کردم و پست رو نخونده بودم
    همون تیپ K منظورم بود

27
    4

سلام
    وقت عالی بخیر

یک ترموستات صنعتی دارم که دقت و عکس العملش خیلی بالاست ؛برای ترموکوپل های تیپ k هست تا 450 درجه هم نشان می دهد .
    بازش کردم و مدارشو روی کاغذ پیاده کردم اکثریت ترموستات های بازار رو که دیدم از اپ امپ OP07 استفاده کردند . همین ترموستات که شماتیکشو کشیدم هم از OP07 استفاده کرده
    و درنهایت خروجی اپ امپ رو داده به پایه میکرو مگا 8 - وسلام
    ================================================== ===========
    بحثت " جلد جانکشن" رو چطور باید حل کرد ؟

برای خواندن مقدار ولتاژ دریافتی و تبدیل به دما باید از چه فرایندی استفاده کرد؟ فرمول خاصی مد نظر هست؟
    با سلام. شما فرایند تبدیل ولتاژ به دمار نتونستید دربیارید چی هست توی همون مدارات آپ امپی؟؟
    7
    1

سلام جناب مهندس .
    شما گفتین انواع ترموکوپل ها رو با ایسی راه اندازی کردین مشکلی نداشتین ؟
    max6675

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr63

خودتو علاف opamp این مداراتی که توی اینترنت هست نکن . هر چند بعضی هاشون کار میکنه ولی هزینش زیاد تره
    راحت max6675 بگیر ترموکوپل بهش بده و دما با دقت بالا به صورت spi بخون . روح روانت راحت میشه . من با طول سیم زیاد هم تست زدم مشکلی نداشته .
    سلام جناب مهندس . مگر max6675 فقز برای تیپ k نیست ؟ شما ترموکوپل های دیگه ای رو راه اندازی کردین مشکلی نداشت ؟
    6
    1

سلام خسته نباشید ..دوستان میخاستم یه ولتاژ خیلی پایین رو تبدیل به 4 تا 20 میلی امپر کنم خروجیه یه سنسور رو بعد خروجی این سنسور 0 تا 50 میلی ولت هست ..ایا ایسی وحود دارد ک این مقدار ولتاژ رو تبدیل کند یا باید ابتدا ولتاژ رو تقویت کنم سپس با ایسی های موجود تبدیل کنم ایا کسی میتونه راهنمایی کنه چیز زیادی نمیدونم یه سری مدار هم اینترنت پیدا کردم ولی دقیق پروسه رو نمیدونم
    دوم اینکه میخام دقت ها بالا یا در حد قابل قبولی باشه
    1,298
    742

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad.677kh@gmail.com

سلام خسته نباشید ..دوستان میخاستم یه ولتاژ خیلی پایین رو تبدیل به 4 تا 20 میلی امپر کنم خروجیه یه سنسور رو بعد خروجی این سنسور 0 تا 50 میلی ولت هست ..ایا ایسی وحود دارد ک این مقدار ولتاژ رو تبدیل کند یا باید ابتدا ولتاژ رو تقویت کنم سپس با ایسی های موجود تبدیل کنم ایا کسی میتونه راهنمایی کنه چیز زیادی نمیدونم یه سری مدار هم اینترنت پیدا کردم ولی دقیق پروسه رو نمیدونم
    دوم اینکه میخام دقت ها بالا یا در حد قابل قبولی باشه
    سلام فکر کنم که بتونین از ای سی ad693 و ad694 استفاده کنین البته توی انجمن هم میتونین اطلاعاتی ازش کسب کنین و همچنین دیتا شیت اون رو مطالعه کنین

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 35