اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک مشکل عجیب! شاید هم ساده!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک مشکل عجیب! شاید هم ساده!

سلام و وقت بخیر
    آقایون داداشام
    بنده یدونه هدر برد 1768 مال eca گرفتم و روی برد خودم گذاشتم.
    برد خودم دو قسمت کلی داره : ورودی و خروجی
    اولا بگم ک، بعنوان تغذیه 5 ولت از آیسی lm2576 استفاده کردم که 24 ولت ورودیم رو به 5 ولت تبدیل میکنه.
    حالا قسمت اول برد (ورودی) : تعدادی ورودی در نظر گرفتم که به پین های 0 تا 10 پورت صفر وصل شدن، البته سر راه هرکدوم از پینها یدونه اپتوکوپلر 521 گذاشتم و قبل از اپتو رو هم led بهمراه مقاومت گذاشتم و البته خازن عدسی هم بعنوان فیلتر استفاده کردم. با وصل شدن ورودی اپتوکوپلر 3.3 میندازه روی پین میکرو و بعدا ازش استفاده میکنم
    قسمت دوم برد (خروجی) : کلا 5 تا رله گذاشتم که با 2803 درایو میشن و اون رله ها هم 24 ولت رو تو خروجی میندازن. برای 2803 هم مقاومتای پایین کش گذاشتم(10کیلو)

مشکل: یدونه شیرسلونوئیدی دارم که با 24 تحریک میشه و تقریبا 0.08 آمپر هم جریان میکشه البته بعضی وقتا بصورت موقت یهویی 0.16 هم شده . حالا مشکل اینه که وقتی این شیر رو میزنم به خروجیم که با رله دارم کنترل میکنم، یهویی برنامم میره توی روتین وقفه و همینجوری کل روتین رو اجرا میکنه(حتی شروطی که اصلا برقرار نیستند) و جالبتر اینکه وقتی یک سر شیر رو به ورودی تغذیه اصلی که همون 24 ولته میزنم هم بازم همین اتفاق میوفته!!!!
    یکی کمک کنه که مشکل کجاست

پاسخ : یک مشکل عجیب! شاید هم ساده!

میشه مدار بخش اپتوکوپلرت رو بزاری ببینم چیکار کردی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X