اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کارت اسیلوسکوپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کارت اسیلوسکوپ

با سلام.
    اگه میشه یه توضیحی در مورد کارتهای اسیلوسکوپ که تو بازار هست بدین(قیمت چنده...طرز کار...سخت افزار اضافه ای می خواد...)
    ممنون

پاسخ : کارت اسیلوسکوپ

سلام
    من یه دونه tnm20080 خریدم ازش راضی هستم و ضمنا قابلیت طیف نما و پیک یاب هم داره که همون رو داخل جعبه (یعنی اسیلوسکپ با صفخه نمایش گر رنگی و کلی دکمه ) گذاشتن قیمتش 580 هزار در اومده ولی من 240 کارت اسکوپ خریدم
    و فقط چنتا مشکل
    1 باهاش نمیتونم سیگنال های بالای 5v رو ببینم اخه سلکتورش تا50 داره ولی داخل اون قسمتی که مقدار ها رو مینویسه تا 800v میتونه اندازه بگیره :cry:
    و این که در فرکانسهای زیر 1khz تند تند تریگ میکنه و با تاخیر جواب میده :angry:
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen.HEX
      سلام
      من یه دونه tnm20080 خریدم ازش راضی هستم و ضمنا قابلیت طیف نما و پیک یاب هم داره که همون رو داخل جعبه (یعنی اسیلوسکپ با صفخه نمایش گر رنگی و کلی دکمه ) گذاشتن قیمتش 580 هزار در اومده ولی من 240 کارت اسکوپ خریدم
      و فقط چنتا مشکل
      1 باهاش نمیتونم سیگنال های بالای 5v رو ببینم اخه سلکتورش تا50 داره ولی داخل اون قسمتی که مقدار ها رو مینویسه تا 800v میتونه اندازه بگیره :cry:
      و این که در فرکانسهای زیر 1khz تند تند تریگ میکنه و با تاخیر جواب میده :angry:
      سلام
      فرمودید ولتاژهای بالای 5 ولت رو نمیتونیید ببینید یا 50 ولت؟
      میشه بیشتر در مورد کارت اسکوپتون توضیح بدید.(مثلا چی شد کارت اسکوپ رو به اسیلوسکوپ معمولی ترجیح دادین و رنج قیمتها و.......)

دیدگاه

سلام دوستان
        من مصمم هستم که یه کارت اسیلوسکوپ بخرم.
        اگه کسی اطلاعاتی یا نکته ای یا نقاط ضعف و قوتشونو میدونه بگه ممنون میشم.
        من فقط منتظرم ببینم درست و حسابیش با قیمت مناسب پیدا میشه یا نه.
        اینجوری که دوستمون گفته منم نگران شدم.
        البته اگه یه سایت ایرانی معتبر برا معرفی مدل های داخل بازار ایران با قیمتاش سراغ دارین معرفی کنین.
        Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
          سلام دوستان
          من مصمم هستم که یه کارت اسیلوسکوپ بخرم.
          اگه کسی اطلاعاتی یا نکته ای یا نقاط ضعف و قوتشونو میدونه بگه ممنون میشم.
          من فقط منتظرم ببینم درست و حسابیش با قیمت مناسب پیدا میشه یا نه.
          اینجوری که دوستمون گفته منم نگران شدم.
          البته اگه یه سایت ایرانی معتبر برا معرفی مدل های داخل بازار ایران با قیمتاش سراغ دارین معرفی کنین.
          ظاهرا تنها سایت ایرانی معتبر ، البته با تقریب زیاد ، همون TNM است.

ولی چند مدل از کارتهای اسکوپ که دیدم ، برنامه های PC شون خیلی خیلی ساده و رفع تکلیفی نوشته شده. منظورم اینه که ذهنیتی که اولین بار آدمو می کشه سراغشون انعطاف بالا ، قیمت پایین و ... که متاسفانه برای قیمتهای پایین هیچکدومشون برآورده نمیشه.

خودم با یه اسکوپ GW یک گیگا سمپل کار می کنم که یه اسکوپ متوسط محسوب میشه ولی برنامه اتصال اون هم به PC کاملا ابلهانه نوشته شده.

باعث تعجب منه که چرا اینطوریه
          It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
          گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
          چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

سلام
            رضاجون آدرس سایت رو هم میدادی.
            آخه من نرم افزار میخونم. با این سایت ها آشنا نیستم.
            www.tnmelectronics.com
            البته من این سایتو پیدا کردم . ولی در مورد کارت اسیلوسکوپ و قیمت بازار ایران و خصوصیاتشون چیزی نداره.
            از طرفی من هنوزم سر حرفم هستم..
            مصمم هستم اســـــــــــــــــیلوســــــــــکـــــــــــوپ بــــــــــــــــــخــــــــــــــــــــــــــــرم .
            کمــــــــــــــــــــک
            آقا یکی نیست اینجا از این کارت های اسیلوسکوپ داشته باشه؟ :cry:
            Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام.
              اگه این قیمتی که دوستمون فرمودند درست باشه ( یعنی یک عدد 580 هزار تومان ) باید بگم که اصلا نمی صرفه.
              به نظر من اسکوپهای معمولی بهتر هستند و اگر می خواهید یه اسکوپ پیشرفته داشته باشید بهترین گزینه اسکوپهای LCD شرکت TEKRONICS هستند. ( فکر کنم اسم شرکتشو درست ننوشتم! ). این اسکوپها فوق العاده هستند. من چند ماه باهاشون کار کردم. حرف نداره.
              حجم کم. سبک بودن. امکان پرینت گرفتن . امکانات بسیار زیاد و ....
              یه نمونه از این اسکوپها را تو محیط MULTISIM 10 می تونید ببینید.
              موفق باشید.

دیدگاه

سلام
                ولی من فقط یه مدل میخوام که به کامپیوتر وصل شه.
                اگه به لپتاپ وصل شه که نور علی نور میشه :wow:

دیدگاه

سلام دوستان مخواستم نظرتون رو در مورد این مدل و مزیت ها و معایبش بدونم
                  http://www.gaotek.com/index.php?main_page=product_info&products_id=8 44
                  و اینکه این مدل تو ایران چقدره ؟ (تهران)
                  من یه اسیلوسکوپ usb میخوام.
                  البته قیمتش از حدود 200 تومن بیشتر نشه.

دیدگاه

یه اشکال دیگه که TNM داره اینه که اگر می خواهید از دو کانال در فرکانس های بالا استفاده کنید باید بوسیله ی یه فانکشن ژنراتور از بیرون بهش سیگنال تریگر رو بدید.
                    اما در مجموع با توجه به قیمتش (240) به نظر من خوبه. اگر چیز خوب می خواهید تکترونیکس باید بگیرید که بیشتر از یک میلیون باید هزینه کنید.
                    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام دوستان
                      یه لینک جالب برا یه مدار اسیلوسکوپ usb بهمراه نرم افزارشآ‌ .
                      به نظر شما این اسیلوسکوپ usb برا پیاده کردنش چقدر هزینه بای صرف شه؟
                      http://www.semifluid.com/?p=24

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
                        سلام دوستان مخواستم نظرتون رو در مورد این مدل و مزیت ها و معایبش بدونم
                        http://www.gaotek.com/index.php?main_page=product_info&products_id=8 44
                        و اینکه این مدل تو ایران چقدره ؟ (تهران)
                        من یه اسیلوسکوپ usb میخوام.
                        البته قیمتش از حدود 200 تومن بیشتر نشه.
                        با این فرض که این اسکوپ حدود 300 تومن دستت برسه ، که بعیده ، بد نیست.

چند هفته پیش توی جمهوری یه اسکوپ 100 مگاسمپل/20 مگاهرتز از نوع "خیلی چینی" دوکاناله دیدم با پورت USB و SD Reader قیمتش رو هم حدود 300 می گفت ! اگر بخواهی این حدودا خرج کنی بنظرم یه اسکوپ مستقل داشتن بهتره.

It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
                        گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
                        چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

سلام
                          راستش من دوست دارم یه اسیلوسکوپ usb داشته باشم.
                          هر چی ارتباطش با کامپیوتر بیشتر باشه از نظر م بهتره.
                          چون با نموداراش هر کاری میتوی بکنی.

راستی به نظر دوستان راهی وجود نداره که این وسیله رو مستقیما خریداری کرد؟
                          در اینصورت باید هزیه ی کمتری بگیره.
                          البته تجارت الکترویکی به اینصورت باید یه کم غیر ایمن باشه.
                          تا حالا کسی این کارو کرده؟ (خرید ایترنتی)

دیدگاه

یک کم توضیح در مورد اسیلوسکوپ های USB:
                            اول. بد نیست یه نگاهی به مقاله Jack Ganssle توی embedded بندازی. اون تعدادی از اسیلوسکوپ های USB و Logic Analyser ها رو با هم مقایسه کرد.
                            یه چند نمونه ای که من دیدم و خوبند:
                            یکی از بهترین هاش Bitscope است. www.bitscope.com 2 کاناله با 8 کانال logic و یک نرم افزار عالی چیزی حدود 600.000 ت.
                            حداکثر فرکانس اسمیش 100MHz ی ولی از اونجایی که 40MS/s بیشتر سمپل نمی کنه عملا نمی تونه سیگنال های بالای 20MHz رو خوب ببینی.
                            شرکتش استرالیاییه و از روی اینترنت سفارش میگیره 3 روزه می فرسته.
                            * بعضی از بچه ها شاید یادشون باشه این یه مدتی توی CircuitCellar مدارشو چاپ می کرد.

دومی اینه: Agilent U2701 یا U2702
                            این یک اسکوپ حرفه ایه که 200MHZ واقعی رو با 1GS/s ( روی دو کانال. 500MG/S ) رو داره و خوب ماله Agilent هم هستش. توضیح بیشتر می خواین؟ یک پیزه خیلی خاص اون TV-Trigger هم هست!
                            اینارو تو ایران نمایندگی ندارند. ولی دبی Emitac اینها رو وارد می کنه. سه سال گارانتی با کالیبراسیون.
                            قیمتش حدود 1.500.000 ت هست.

توجه کنین که اسیلوسکوپ های خوب یه پراب فعال خوب هم می خوان که کم کمش زیر 100.000 ت نیست. 2 تا پراب می خواین پس 200.000 باید براشون کنار بگزارین.

جدای اینها یک نمونه خیلی خیلی خوب ایرانیش همون طراحان نوین مدار یا TNM هست که دوستان گفتن و من بیشتر توضیح نمی دم (مطمئنا پروگرامرش رو دیدین). یک چیز خوب TNM طراحی اونه. 80MS/s برای 20MHz که واقعا عالیه. جدا توصیه می کنم برای کارهای متوسط اینو بخرین. تنها ایرادش نرم افزار نسبتا الکی اونه که میشه تحملش کرد.

نمونه الکی هم تو بازار زیاده. از Parallax گرفته تا جنس های چینی که زیر 200.000 تومن پیدا می شن ولی هیچکدوم نمی تونن بالای 1MHz رو نشون بدن. ( به تبلیغاتشون نگاه نکنین. اکثرا راستو دروغ می گن )
                            به شخصه فکر می کنم اگر شما یک اسکوپ 500KHz می خوای خودت بسازیش زیره 50.000 ت در میاد. واسه همین پول حروم کردنه.

دوباره پیشنهاد می کنم ستون Ganssle رو بخونید.

دیدگاه

ممنون.
                              توی ایران جایی نیست bitscope رو داشته باشه ؟؟
                              توی لیست کشور های سایت بیت اسکوپ موقع رجیستر , ایران نیست ولی اسرائیل هست
                              پس فکر نمیکنم بفرسته ایران
                              That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X