اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلام من یه راهنمایی از شما استید میخواستم در مورد رباتم لدفا نظر بدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام من یه راهنمایی از شما استید میخواستم در مورد رباتم لدفا نظر بدید

من دارم یه ربات مسریاب 24 سنسور می سازم میخواستم

من به جای اینکه خروجی های سنسور هام رو ببرم به یه میکرو AVRاول 8تا8تا8ببرم تو سه تاایسی دیگه ی AVRروش پردازش بشه (یعنی برنامه ای بنویسم که اگه فلان خروجی سنسور. م یک شد فلان پایه ی ای سی 1بشه ) بعد از این سه تا ای سی از هر کدوم یه پایه بره تو یه ای سی ای وی ار دیگ بعد اونجا تو برنامش بنویسم ا گه فلان پایه از که از اون سه تا ایسی خروجی هس 1شد فلان موتور رو راه بنداز نظروتون چیه خوابه سرعت ودقت رباتم چی جوری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : سلام من یه راهنمایی از شما استید میخواستم در مورد رباتم لدفا نظر بدید

سلام دوست عزیز.
    به دلیل سرعت بالای میکرو(معمولا 8 میلیون دستور در ثانیه) این روش اصلا پیشنهاد نمیشود. شما به جای اینکار میتوانید از روش های برنامه نویسی استفاده کنید که بالاترین سرعت را داشته باشید.
    سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلَائِکَةِ وَ الرُّوحِ

(SMART DESIGN....(POWERFUL & QUICK

موفقیت اتفاقی نیست......بابای پولدار میخواد

دیدگاه

خیلی ها تو برنامه سرعتی delayمی زارن بعد می گن چرا سنگین شده اینقدر شما از این اشتباه ها نکردید

دیدگاه

سلام
        نیازی به این کار نیست.
        با این روش شما داری سخت افزار خودتونو افزایش میدید.
        با خیال راحت بیاید 24 سنسور را به میکرو متصل کنید و برنامه نویسی را انجام بدید...

دیدگاه

میشه بیشتر نظرات خودتونو بگید نظر همه اساتید برام مهمه

دیدگاه

سلام دوست عزیز

این روش شما هزینه تمام شده رو افزایش می ده و سخت افزار رو بیخودی پیجیده می کنه. همچنین در ربات ها که مصرف انرژی حائز اهمیت هست این سیستم مصرف انرژی رو بالا می بره. از یک میکروی قوی مثلا ATMEGA64 در فرکانس 12MHz یا 16MHz استفاده کن. تمام سنسور ها رو هم متصل کن. کار حل میشه بدون مشکل. همچنین از حجم کلی کد نویسی که باید انجام بدی کاسته می شه. نویز محیطی هم اثراتش کم تر میشه جون روی تمام پردازنده ها نویز وجود داره و به علاوه خطوط دیتایی که می خوای به پردازنده اصلی وصل کنی هم ممکنه نویز روشون قرار بگیره و برات درد سر ایجاد کنه.
            STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

خارج بحث هست ولی .....
              لدفا ؟ !!!!!!!!!!!

دیدگاه

استادان لدفا باز هم نظر بدید این روش سرعت و دقت رو بالا تر نمیبره

اضافه شده در تاریخ :
                اخه چند نفر بهشون گفتم. گفتن بسیار عالی میشه سرعت ودقت بالا تر میره

اضافه شده در تاریخ :
                Help. Me

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X