اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد نحوه کشیدن GND

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد نحوه کشیدن GND

سلام
    تو مدارم دو تا تغذیه دارم که هر دو از باطری قلمی تامین میشه که این باطری ها کاملا از هم جدا هستن ، 4 تا 1.5 ولت که میشه 6 ولت واسه آرمیچر و 2 هم 1.5 ولت که میشه 3 ولت واسه میکرو ، میخوام زیر میکرو و اطراف میکرو و همین طور تو سمت دیگه برد (دو رو متالیزه هست)اون منطقه ای که میکرو قرار داره رو GND بکشم ولی نمیدونم اطراف میکرو رو باید GND باطری آرمیچر رو بکشم یا GND باطری میکرو رو؟؟؟؟

آیا باید یه حداقل فاصله ای بین این دو GND رعایت کنم تا نویز از زمین آرمیچر وارد زمین میکرو نشه ؟؟؟

موتور دقیقا چسبیده به PCB قرار داره و همونجا ولی اون سمت برد میکرو 8 قرار داره

کلا به غیر از این سوالات اگه راهنمایی دیگه ای دارید بفرمایید
    *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

پاسخ : سوال در مورد نحوه کشیدن GND

نوشته اصلی توسط 0121takpa
    سلام
    تو مدارم دو تا تغذیه دارم که هر دو از باطری قلمی تامین میشه که این باطری ها کاملا از هم جدا هستن ، 4 تا 1.5 ولت که میشه 6 ولت واسه آرمیچر و 2 هم 1.5 ولت که میشه 3 ولت واسه میکرو ، میخوام زیر میکرو و اطراف میکرو و همین طور تو سمت دیگه برد (دو رو متالیزه هست)اون منطقه ای که میکرو قرار داره رو GND بکشم ولی نمیدونم اطراف میکرو رو باید GND باطری آرمیچر رو بکشم یا GND باطری میکرو رو؟؟؟؟

آیا باید یه حداقل فاصله ای بین این دو GND رعایت کنم تا نویز از زمین آرمیچر وارد زمین میکرو نشه ؟؟؟

موتور دقیقا چسبیده به PCB قرار داره و همونجا ولی اون سمت برد میکرو 8 قرار داره

کلا به غیر از این سوالات اگه راهنمایی دیگه ای دارید بفرمایید
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59794.0
    فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eleca
      ضمن تشکر باید بگم من جواب سوالم رو نگرفتم

الان اگه من اون سمت بردم رو که به موتور چسبیده کلا زمین کنم باید این زمین رو به GND باطری های موتور وصل کنم یا به GND باطری میکرو ؟؟؟

:read:
      *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

ضمن تشکر باید بگم من جواب سوالم رو نگرفتم

الان اگه من اون سمت بردم رو که به موتور چسبیده کلا زمین کنم باید این زمین رو به GND باطری های موتور وصل کنم یا به GND باطری میکرو ؟؟؟

:read:
        چرا جوابتون رو نگرفتید
        تو اون پست در یک قسمت این مطلب نوشته شده:

سلام
        شما سعی کن مدارات دیجیتال و آنالوگ و .... رو کلن از روی برد جدا از هم طراحی کنی و بعد از زدین پلیگان
        زمین ها رو فقط از یه نقطه به هم وصل کن و اگر نویز زیاد داری یه دونه فریت بید بزار بین اتصال زمین ها فریت
        بید مثل یه سیم هست که از داخل یه هسته کوچیک فریت رد شده و اندازه یه مقاومت 1/8 هست تا یه مقاومت 1 وات
        بسته به جریان عبوری انتخاب میشه و البته موقع طراحی به خیلی جوانب باید دقت بشه
        مثلا باید زیر آیسی هایی که به نویز حساس هستند مثل میکرو یه تیکه مس بکشی و زمینش کنی و تراکها رو از زیر
        آیسی رد نکی و همچنین سعی کنی مسیر تراکهای تغذیه و زمین به صورت ستاره وصل بشن و خازن های روی تغذیه آیسی
        نزدیکترین حالت ممکن به آیسی باشند مثل cpu که دقیقا ریرش هستن و تراکهای تغذیه و زمین رو اول به خازن وصل کنید و بعد
        به آیسی و......

شما برد رو دو رو معمولی بزن (نه متالیزه) بعد واسه میکرو تو یه طرف پلی گان gnd بزن و برای موتور تو طرف دیگه هم یه پلی گان gnd جداگانه،بعد ارتباط این دو تا زمین رو از طریق روشهای ایزولاسیون برقرار کن

همچنین شما روشهای نویزگیری مدار رو می تونید تو سرفصل همین انجمن مطالعه کنی

از اپتوکوپلرها هم می تونی برای ایزوله کردن استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eleca
          بعد از زدین پلیگان زمین ها رو فقط از یه نقطه به هم وصل کن
          و اگر نویز زیاد داری یه دونه فریت بید بزار بین اتصال زمین ها فریت
          بید مثل یه سیم هست که از داخل یه هسته کوچیک فریت رد شده و اندازه یه مقاومت 1/8 هست تا یه مقاومت 1 وات
          بسته به جریان عبوری انتخاب میشه و البته موقع طراحی به خیلی جوانب باید دقت بشه
          مثلا باید زیر آیسی هایی که به نویز حساس هستند مثل میکرو یه تیکه مس بکشی و زمینش کنی و تراکها رو از زیر
          آیسی رد نکی و همچنین سعی کنی مسیر تراکهای تغذیه و زمین به صورت ستاره وصل بشن و خازن های روی تغذیه آیسی
          نزدیکترین حالت ممکن به آیسی باشند مثل cpu که دقیقا ریرش هستن و تراکهای تغذیه و زمین رو اول به خازن وصل کنید و بعد
          به آیسی و......

شما برد رو دو رو معمولی بزن (نه متالیزه) بعد واسه میکرو تو یه طرف پلی گان gnd بزن و برای موتور تو طرف دیگه هم یه پلی گان gnd جداگانه،بعد ارتباط این دو تا زمین رو از طریق روشهای ایزولاسیون برقرار کن

همچنین شما روشهای نویزگیری مدار رو می تونید تو سرفصل همین انجمن مطالعه کنی

از اپتوکوپلرها هم می تونی برای ایزوله کردن استفاده کنی
          عرض کردم که اصلا من دو تا تغذیه جدا دارم که به هم متصل نیستن ، چرا باید اونا رو به هم وصل کنم ؟!!!!

فریت و خازن سر تغذیه رو گذاشته بودم

قطعاتم smd هست اگه بردم متالیزه نباشه چطور فرمان های میکرو رو از یه سمت برد به سمت دیگه که مدار درایو آرمیچر هست متصل کنم ؟!!! oo:

دیدگاه

عرض کردم که اصلا من دو تا تغذیه جدا دارم که به هم متصل نیستن ، چرا باید اونا رو به هم وصل کنم ؟!!!!

فریت و خازن سر تغذیه رو گذاشته بودم

قطعاتم smd هست اگه بردم متالیزه نباشه چطور فرمان های میکرو رو از یه سمت برد به سمت دیگه که مدار درایو آرمیچر هست متصل کنم ؟!!! oo:
            بردهای دورو معمولی رو توسط جامپر،نقاطی رو که می خوان به هم ربط میدن،به هر حال امیدوارم موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X