اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پریدن خود به خود برنامه آردینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پریدن خود به خود برنامه آردینو

سلام به اساتید محترم
    من با برد نانو آردینو و سنسور ds18b20 دمای یک اتاق مانیتور می کنم .نمی دونم چرا هر چند روزی برنامش می پره و باید دوباره برنامه بدم.
    قبلا هم دیده بودم در بردهای مختلف آردینو با کوچکترین اتصالی و اشتباه زدن سیم های ارتباطی و یا سنسورهای مختلف برنامش پاک می شد.
    آیا شمه با این مشکل برخورد کرده اید؟راه حلی برای این موضوع دارید؟واقعا که دیگه داره کلافم می کنه .حتی برد و سنسورشم عوض کردم بعد از سه روز دوباره برنامه پاک شد:(

پاسخ : پریدن خود به خود برنامه آردینو

سلام
    تا جایی که میدونم این مشکل نباید به وجود بیاد، شاید هنگ میکنه، ریست میکنی درست نمیشه؟ و مدار رو دوباره پروگرام میکنی درست میشه؟ o_O عجیبه برام

یه سوال - چطور متوجه میشی برنامه پاک شده؟ این که اون کار مد نظرت رو انجام نمیده؟ شاید یه جای کارت مشکل داره

بیا یه مدار ساده(مثلا یه LED هر 1 ثانیه 1 بار روشن خاموش بشه) تست کن و تو همون شرایط قرار بده بین بازم همین اتفاق میوفته، اگه افتاد که یعنی میکرو مشکل داره یا مشکل از یه جای دیگس
    وگرنه یعنی برنامه قبلیت مشکل داشته

یه راه دیگه، بیا با کامپیالر های دیگه مثل کدویژن و اتمل استدیو که مال خول شرکت اتمل هستش استفاده کن(هر چند که باید کد ها رو تغییر بدی) شاید مشکل از کامپیایلرت باشه.....اگه از نسخه قدیمیش استفاده میکنی بروزرسانیش کن، چون نسخه جدید کم بیرون نمیده ^_^

خب مشکل از برنامه رو یه راه حل ساده گفتم براش، کامپایلر رو گفتم، میمونه سخت افزار که باید ببینی مشکلی نداره، ولی هر مشکلی هم داشته باشه یا باید میکرو بسوزه و یا ریست بشه و...، و نباید برنامش پاک بشه، و این که میگی برنامش پاک شده یعنی میکرو سالمه که این عجیبه برام.

به ریجستر ها هم دسترسی نداری که بخوای دستکرایشون کنی، که بگیم این جا سوتی دادی، اینم که نیست

خب فک کنم فهمیدم، چون از آردوینو استفاده میکنی و آردوینو از طریق بوتش پروگرام میشه، و چون گفتی مانیتورینگ، و تا جایی که من میدونم یعنی اطلاعات رو به کامپیوتر میدی، احتمالات من 1) شاید وقتی کامپیوتر روشنه اشتباهی برنامه این میکرو رو تغییر دادی 2) کامپیوتر ویروسیه(که خیلی بعید میدونم که ویروسی باشه که بیاد میکروت رو که به کامپیوتر وصل هستش بیاد و برنامش رو تغییر بده ^_^ این از اون حرف بودا^_^) 3) در هر صورت به نظرم باید مشکل از طریف کامپیوتر باشه که میتونه برنامه میکرو رو تغییر بده و یا پاک کنه

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

برنامه پاک میشه چون در حالت خام آردینو ledپایه ۱۳ میکرو یک ثانیه یک ثانیه چشمک می زنه و وقتی برنامه پاک میشه مشخص میشه .از watchdog هم در برنامه استفاده کرده بودم.من فکر می کنم اگر بوت اردینو بسوزم دیگه برنامه نپره. نظر شما چیه؟

دیدگاه

والا بیا کاری کن که اطلاعات تو lcd نمایش داده بشه، بزار تو همون شرایط بمونه، ببین بازم این طور میشه یا نه، اگه نشد همون مشکل از کامپیوتر هستش و برو برنامه بوت رو پاک کن با پروگرامر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_elect62
          برنامه پاک میشه چون در حالت خام آردینو ledپایه ۱۳ میکرو یک ثانیه یک ثانیه چشمک می زنه و وقتی برنامه پاک میشه مشخص میشه .از watchdog هم در برنامه استفاده کرده بودم.من فکر می کنم اگر بوت اردینو بسوزم دیگه برنامه نپره. نظر شما چیه؟
          دوست عزیز در حالت خام رو آردوینو چیزی نیست اون چشمک زدن مربوط به برنامه blink led هستش که به صورت پیش فرض رو همه آردوینو ها بعد از تولید رایت میشه. اگه برنامه شما پاک بشه باید خود بوت لودر هم پاک بشه که درواقع یه قسمتی از حافظه برنامه رو اشغال میکنه. من خودم چندتا با آردوینو پروژه انجام دادم و الان حدود 1 ساله بدون مشکل کار میکنن.
          شما توصیه های دوستنوم رو عمل کنید. احتمالی که من میدم اینه که میکرو آردوینو شما از این چینی آشغالیاست و پاک شدن برنامه مربوط به اون میشه. شما بهتره با یه مگا8 خوب خودتون یه آدوینو بسازید و برنامه تون رو بریزید روش و یه تستی بکنید. به احتمال زیاد مشکلتون رفع میشه

دیدگاه

اگه پروگرامر داری انجام بدی ظرر نداره
            فوقش دوباره بوتش رو میریزی داخلش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X