اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد تعمیر دوربین وایرلس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد تعمیر دوربین وایرلس

سلام دوستان

من یه دوربین وایرلس دارم که ورودی سیمی که به سمت دوربین میرسه سر کانکتورش یه رگولاتور 1117 پنج ولت داره به همراه 3 خازن smd و یک مقاومت smd که به پایه 1 و 3 رگولاتور متصل شده بود

مشکل اینجاست که اون مقاومت smd سوخته و هیچ اطلاعاتی روش نیست که برم تهیه کنم

از دوستان کسی میدونه مقدار اون مقاومت چقدره ممنون میشم بهم بگید

داخل عکس میتونید مشاهده کنید

---------------------------------------------------
    سلام
    دوستان من به جای اون مقاومت از یک ولم یک کیلو استفاده کردم که موفق شدم تصویر بگیرم از دوربین

ولوم تا زیر 40 اهم تصویر دارم ......اینکارو با تغییر(مقاومت) ولوم و تغییر فرکانس رسیور دوربین انجام میدم که تونستم تصویر بگیرم

مشکل اینجاست روی مثلا 33 اهم تصویر شفاف دارم ولی یکی از پای های رگولاتور سرخ میشه ...روی 44 اهم رگولاتور داغ میشه

روی بالاتر مثلا 100 اهم رگولاتور داغ نمیشه ولی تصویر واضح نیست و اینبار مقاوت به شدت داغ میشه

لطفا راهنماییم کنید مشکل کجاست؟

راستی این مقاومت نقشش چیه؟برد دولایه هستش ارتباط قطعات با هم معلوم نیست

با تغییر این مقاومت ،فرکانس رسیورو هم برای گرفتن تصویر باید تغییر بدم؟ مثلا اگه قرار باشه رو 33 اهم روی یک فرکانس تصویر بگیرم اگه مقاومت 500 اهم بشه فرکانسم تغییر میکنه؟
    ----------------------------------------------------------

پاسخ : سوال در مورد تعمیر دوربین وایرلس

دوستان عکس ها اضافه شد

اینطور که من یادمه برای ثابت کردن ولتاژ خروجی رگولاتور میومدیم بین پایه 1 که زمین باشه با پایه 3 که ورودی هست یه مقاومت قرار میدادیم

حالا چطور مقدار این مقاومت رو پیدا کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط resss
      دوستان عکس ها اضافه شد

اینطور که من یادمه برای ثابت کردن ولتاژ خروجی رگولاتور میومدیم بین پایه 1 که زمین باشه با پایه 3 که ورودی هست یه مقاومت قرار میدادیم

حالا چطور مقدار این مقاومت رو پیدا کنم؟
      خب این رگولاتور که ولتاژ ثابت هست
      میتونید به یک دونه از اون نوع دوربین ها دسترسی پیدا کنید؟؟؟؟
      از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
      --------------------------------------------------------
      تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
        خب این رگولاتور که ولتاژ ثابت هست
        میتونید به یک دونه از اون نوع دوربین ها دسترسی پیدا کنید؟؟؟؟
        اون قسمت روی برد R نوشته شده و چیز دیگه ای هم نمیتونه غیر مقاومت باشه ...برای منم سواله چرا اون مقاومت باید تو مدار باشه چون همونطور که گفتید رگولاتور از نوع

ولتاژ ثابت هست

متاسفانه نه اون قطعه سوخته موجوده نه به دوربین مشابه دسترسی دارم

دیدگاه

اصلا اون قطعه 1117 رگولاتور هست؟

http://www.aliexpress.com/item-img/100-PCS-KIA1117-5-0-SOT-223-KIA1117-1117-5-0-BIPOLAR-LINEAR-INTEGRATED-CIRCUIT/540939916.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط resss
            اصلا اون قطعه 1117 رگولاتور هست؟

http://www.aliexpress.com/item-img/100-PCS-KIA1117-5-0-SOT-223-KIA1117-1117-5-0-BIPOLAR-LINEAR-INTEGRATED-CIRCUIT/540939916.html
            منظورتون تو بازاره
            بله همین خود فروشگاه ECA داره :nice:
            از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
            تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

یعنی یک نفر نیست کمک کنه؟

این دوربین یکی از پر فروش ترین دوربین هاست تو بازار .... خواهشا کمک کنید

تو عکس جای خالی اون مقاومت با بیضی قرمز رنگ مشخص شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط resss
                یعنی یک نفر نیست کمک کنه؟

این دوربین یکی از پر فروش ترین دوربین هاست تو بازار .... خواهشا کمک کنید

تو عکس جای خالی اون مقاومت با بیضی قرمز رنگ مشخص شده
                شاید جامپر باشه
                یعنی مقاومت 0اهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
                  شاید جامپر باشه
                  یعنی مقاومت 0اهم
                  تو عکسی که مشاهده میکنید اون قطعه خارج شده یعنی فقط دو سر قلع میبینید

اون قطعه به شدت داغ بود و مستطیل شکل و سیاه رنگ ...شبیه مقاومت smd بود ولی اطلاعاتی روش نوشته نشده بود یا شایدم از بین رفته بود

دیدگاه

:sad:فکر کنم باید دوربین 100 هزار تومنی رو بندازم دور

چون امروز رفتم پاساژ امجد طبقه 5 ...تنها کسی که کارش تعمیرات دوربین بود ...اصلا زحمت به خودش نداد نگاه کنه درصورتی که اونجا پر بود از این دوربینای سوخته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط resss
                      :sad:فکر کنم باید دوربین 100 هزار تومنی رو بندازم دور

چون امروز رفتم پاساژ امجد طبقه 5 ...تنها کسی که کارش تعمیرات دوربین بود ...اصلا زحمت به خودش نداد نگاه کنه درصورتی که اونجا پر بود از این دوربینای سوخته
                      با سلام و درود
                      شما می توانی با تهیه یک دوربین FPV که برخی از آن ها قیمتی حدود 37 هزار تومان دارند و همچنین یک فرستنده صوتی تصویری 8 کاناله TX5823 که تناوب(frequency) آن 5.8GHz هست استفاده کنید و قیمت این فرستنده صوت و تصویر در حال حاضر حدود 58 هزارتومان هست و شما نیاز به یک گیرنده مثل RC805 هم دارید.

در اینجا بیشتر در مورد نحوه انتقال تصویر بحث شده است:
                      انتقال تصویر در مین یاب دستی

دیدگاه

سلام
                        دوستان من به جای اون مقاومت از یک ولم یک کیلو استفاده کردم که موفق شدم تصویر بگیرم از دوربین

ولوم تا زیر 40 اهم تصویر دارم ......اینکارو با تغییر(مقاومت) ولوم و تغییر فرکانس رسیور دوربین انجام میدم که تونستم تصویر بگیرم

مشکل اینجاست روی مثلا 33 اهم تصویر شفاف دارم ولی یکی از پای های رگولاتور سرخ میشه ...روی 44 اهم رگولاتور داغ میشه

روی بالاتر مثلا 100 اهم رگولاتور داغ نمیشه ولی تصویر واضح نیست و اینبار مقاوت به شدت داغ میشه

لطفا راهنماییم کنید مشکل کجاست؟

راستی این مقاومت نقشش چیه؟برد دولایه هستش ارتباط قطعات با هم معلوم نیست

با تغییر این مقاومت ،فرکانس رسیورو هم برای گرفتن تصویر باید تغییر بدم؟ مثلا اگه قرار باشه رو 33 اهم روی یک فرکانس تصویر بگیرم اگه مقاومت 500 اهم بشه فرکانسم تغییر میکنه؟

دیدگاه

این انجمنم یه روزایی فعال بود

الان مهندساش حال جواب دادن ندارن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X