اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپیلی hi-fi 40W CLASS A

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آمپیلی hi-fi 40W CLASS A

با سلام به همه دوستان اساتید اهل فن اینو میزرم واسه دوستانی که امپیلی کلاس a میخواستند ممنون میشم که اساتید نظرشون رو بگن که اصلان ازش کارو داره یا نه خودم فکر می کنم معرکه باشه دارم رو پی سی بی کار میکنم ولی نمیدونم کدوم قسمت ها رو از خطوط زخیم تری استفاده کنم یا صلان استانداردش چی هس نظرتون را جع به کار رو فیبر دو رو چیه فعلان اینو داشته باشید تا پی سی بی شم زدم میزارم به اشتراک سپاس :applause: فک کنم عالی باشه لطفان نظر بدید ممنون

http://uupload.ir/files/ekdn_highpoweraudioamplifier_370.jpg

پاسخ : آمپیلی hi-fi 40W CLASS A

سلام دوست من برای کلاس A هزینه نکن مطمعن باش با بلندگوهای موجود تو بازار به اندازه همون کلاس AB کیفیتشو نشون میده

دیدگاه

به نطر من برای چهل وات لازم نیست این مدارو بسازی
      از طرح های ساده تری هم میشه استفاده کرد...
      میمونه مسئله کیفیت در صداهای بالا که توی همین انجمن طرح زیاده
      ما زنده به آنیم که آرام نگیـریم
      موجـیم که آسودگی ما عدم ماست...

دیدگاه

ممنونم از محبت دوستان ولی راستشو بخواید میخوام تو ترانزیستوریا یه کلاس a داشته باشم در رابطه با بلند گو هایی هم که گفتید خب میشه از سایتهای خارجی خرید کرد مثل سایت علی اکسپرس از اون جا حتا میشه واسه ساخت امپیلی از خازن های مقاوت ترانزیستر و در کل از قطعات اورجینال و های فای خرید فقط نمیدونم بلند گو هایی که از هر نظر عالی باشه ومناسب امپیلی کلاس a های فای باشه دارای چه مشخصاتی باید باشه راستش همه قطعاتی که می خوام تون این امپیلی استفاده رو میخوام از بهترینای همین سایت میخوام باشه ولی نمیدونم بلند گو ها باید چه مشخصاتی داشته باشن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط .parsa
          ممنونم از محبت دوستان ولی راستشو بخواید میخوام تو ترانزیستوریا یه کلاس a داشته باشم در رابطه با بلند گو هایی هم که گفتید خب میشه از سایتهای خارجی خرید کرد مثل سایت علی اکسپرس از اون جا حتا میشه واسه ساخت امپیلی از خازن های مقاوت ترانزیستر و در کل از قطعات اورجینال و های فای خرید فقط نمیدونم بلند گو هایی که از هر نظر عالی باشه ومناسب امپیلی کلاس a های فای باشه دارای چه مشخصاتی باید باشه راستش همه قطعاتی که می خوام تون این امپیلی استفاده رو میخوام از بهترینای همین سایت میخوام باشه ولی نمیدونم بلند گو ها باید چه مشخصاتی داشته باشن
          سلام منم میخاستم از آلی اکسپرس خرید کنم ولی قیمت بلندگوها نجومی شد برای همین گشتم بلندگوهای ژاپنی و آلمانی پیدا کردمو خریدم البته آمپم کلاس ABهستش ولی چون بلنگوهاش اصلی هست و طبق طراحی براش جعبه ساختم صداش از نظر کیفیت و قدرت محشر شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
            سلام منم میخاستم از آلی اکسپرس خرید کنم ولی قیمت بلندگوها نجومی شد برای همین گشتم بلندگوهای ژاپنی و آلمانی پیدا کردمو خریدم البته آمپم کلاس ABهستش ولی چون بلنگوهاش اصلی هست و طبق طراحی براش جعبه ساختم صداش از نظر کیفیت و قدرت محشر شده
            سلام
            بلندگوهات رو از کجا خریدی؟
            و اینکه یه عکس از باند ات بزار
            ممنون

دیدگاه

سلام تو صنف الکترونیک بلندگو و باند فروش زیاد هست باید بگردین اصلی بخرین
              عکسم چشم حتما میزارم اگه تونستم فیلمم میگیرم میزارم

دیدگاه

عجب چیز پایه ای هست
                من اینو میسازم
                منتظر پی سی بی هستم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

به جای بلند گو میتونی از کامپ های ماشین استفاده کنی ک کیفیتشون خوبه و هرچی پول بدی اش میخوری
                ی مسئله دیگه هم ک هست گوش من به شخصه با صدا زیاد اشنایی نداره و از ی جایی به بعد کیفیت هرچقدر بیشتر بشه من چیزی حس نمیکنم !!!
                این ی مسئله عادی هست و همه تازه وارد ها این طوری هستند

دیدگاه

75 درصد یه صوت خوب از آمپلی وبلندگو مرغوبه ولی کسایی که حرفه ای هستند میدونند که اگه چند تا آمپلی با کیفیت بسازند که دارای تفکیک فرکانسی باشه وباند هایی که فرکانسهای مختلف رو پخش کنه به حداکثر خواستشون میرسند
                  یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

سلام
                    ماژول های امپلی فایر کلاس D هم ماژول های خوبین خودم استفاده نکردم ولی تعریفشئو خیلی شنیدم...از اون ها هم می تونید استفاده کنید
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK نمایش پست ها
                      75 درصد یه صوت خوب از آمپلی وبلندگو مرغوبه ولی کسایی که حرفه ای هستند میدونند که اگه چند تا آمپلی با کیفیت بسازند که دارای تفکیک فرکانسی باشه وباند هایی که فرکانسهای مختلف رو پخش کنه به حداکثر خواستشون میرسند
                      سلام.
                      در سیستم هایی که صدا تفکیک میشه صدا از جذابیت میوفته.
                      زود خسته میکنه آدمو.
                      این سیستم ها بیشتر به درد Movie میخوره تا Music.
                      برعکس فرمایش شما، سیستم های حرفه ای حتی 2.1 نیستن. صرفا استریو هستن.
                      من خودم یه زمانی فرکانس های تفکیک شده گوش میکردم و اوایلش برام جذاب بود، ولی خیلی زود صداش برام تهی شده.

سیستم های 5 طبقه قدیمی کنوود و سونی و... رو یادتونه، هنوز هم خواهان دارند، با اینکه فرسوده شده اند، ولی صدای گرمی دارند.
                      هرچه منبع تولید صوت بیشتر بشه، صدای پخش شده خام تر و بی روح تر میشه.
                      صدای فول رنج ها رو شنیدید؟

دیدگاه

خوب این نظر شماست ولی فعلا تا اونجا که من پیگیر هستم دارند رو تفکیک وپخش مجزای فرکانسی پیش میرند مخصوصا باند های اکتیو گرون قیمت به قدری تفکیک صدایی جالبی ایجاد میکنند که حتی میشود آکورد زمینه آهنگ را شنید من خودم تا حالا انواع آمپلی ها را ساخته ام ولی در آخر به این نتیجه رسیدم که صدای فول رنج هیچ وقت جذابیت لازم را در مقابل بلندگوهای 3 رنج فرکانسی نداره به هر حال هر کس با یه چیزی حال میکنه حتی در این دوران بعضی ها اصلا از ضبط دیجیتال متنفر هستند وهنوز عاش صدای فیش صدای نوارهای مغناطیسی هستند والا فیزیک صوت همین بود که عرض کردم
                        یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

افرین دقیقا
                          به این روش هم میگن روش اکتیو بستن
                          تنها مشکلی هم ک داره هزینه نسبتا زیادش میشه
                          مثلا برای ی باند با کراس اور پسیو نیاز به 1 کانال امپ دارین و برای 4 طرف و ی ساب نیاز به ی امپ 4.1 دارین
                          ولی برای اکتیو هر باند نیاز به 3 تا امپ یا 4 تا امپ داره ک هزینه ساخت امپ 4 برابر میشه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                          سلام
                          ماژول های امپلی فایر کلاس D هم ماژول های خوبین خودم استفاده نکردم ولی تعریفشئو خیلی شنیدم...از اون ها هم می تونید استفاده کنید
                          کلاس دی فقط و فقط به درد ماشین و قسمت ساب با توان بالا میخوره به هیچ درد دیگه ای نمیخوره و کیفیتش اشغاله

نوشته اصلی توسط chico67 نمایش پست ها
                          سلام.
                          در سیستم هایی که صدا تفکیک میشه صدا از جذابیت میوفته.
                          زود خسته میکنه آدمو.
                          این سیستم ها بیشتر به درد Movie میخوره تا Music.
                          برعکس فرمایش شما، سیستم های حرفه ای حتی 2.1 نیستن. صرفا استریو هستن.
                          من خودم یه زمانی فرکانس های تفکیک شده گوش میکردم و اوایلش برام جذاب بود، ولی خیلی زود صداش برام تهی شده.

سیستم های 5 طبقه قدیمی کنوود و سونی و... رو یادتونه، هنوز هم خواهان دارند، با اینکه فرسوده شده اند، ولی صدای گرمی دارند.
                          هرچه منبع تولید صوت بیشتر بشه، صدای پخش شده خام تر و بی روح تر میشه.
                          صدای فول رنج ها رو شنیدید؟
                          کاملا این حرف اشتباه هست
                          فقط کافیه کلمه HI-FI HOME یا کلمه CAR AUDIO HIFI رو سرچ کنید و فقط عکس هاش رو ببینید متوجه میشید
                          فول رنج رو هم همه صداش رو شنیدن توی مسجد!!! توی مجلس های عروسی

دیدگاه

خوب این نظر شماست ولی فعلا تا اونجا که من پیگیر هستم دارند رو تفکیک وپخش مجزای فرکانسی پیش میرند مخصوصا باند های اکتیو گرون قیمت به قدری تفکیک صدایی جالبی ایجاد میکنند که حتی میشود آکورد زمینه آهنگ را شنید من خودم تا حالا انواع آمپلی ها را ساخته ام ولی در آخر به این نتیجه رسیدم که صدای فول رنج هیچ وقت جذابیت لازم را در مقابل بلندگوهای 3 رنج فرکانسی نداره به هر حال هر کس با یه چیزی حال میکنه حتی در این دوران بعضی ها اصلا از ضبط دیجیتال متنفر هستند وهنوز عاش صدای فیش صدای نوارهای مغناطیسی هستند والا فیزیک صوت همین بود که عرض کردم
                            سلام.
                            SSTK عزیز.
                            تو پست قبلی هم عرض کردم، اون سیستم هایی که تفکیک میکنند صدا رو، به درد Movie میخورن. اصلا برای همینه اسمشون رو میزارن Home Theater.
                            به همین دلیله که خیلی روی فراگیر بودن صدا مانور میدن، این کار رو میکنن که صدا از جوانب مختلف تو فضا بپیچه و شباهت به فضای باز داشته باشه.
                            شما تشریف ببر سینما، میبینی که اونجا هم صدا رو تفکیک میکنند، ولی یه سر هم برو یه کنسرت خوب، ببین آیا اونجا هم تفکیک میکنن؟
                            فرض کن بری کنسرت صدای گیتار از سمت چپ بیاد، صدا خواننده از سمت راست، صدای درام از عقب، صدای طبل از کف سن، 20 تا هم توییر بزارن گوشه سالن تیس تیس کنن!
                            اگر اینطوره کلاً میکسر های حرفه ای رو باید جمع کنند، از هر باند صدای یه ساز بیاد، حرفه ای تر هم هست!

سیستم های صوتی مقاصد کاربری مختلف دارند، یکی برای آهنگ سازیه، یکی صدا برداری، یکی گیم، یکی موزیک، یکی فیلم و...
                            برام سواله بر چه اساسی با دیدن یک باند اکتیوی که صدای آکورد رو جدا میکرد، به این نتیجه رسیدید که سیستم حرفه ای سیستمیه که صدا رو تفکیک کنه؟
                            آیا اون باند رو برای منزل ساختن؟
                            برای فیلم ساختن؟
                            برای آهنگ سازی ساختن؟
                            بدون درنظر گرفتن کاربردهای سیستم ها قضاوت میکنید، در آخر هم میگید فیزیک صوت اینیه که من میگم!

فول رنجی هم که استفاده کردید و براتون جالب نبوده چه فول رنجی بوده؟
                            یه فول رنج حرفه ای چند میلیونی ، یا فول رنج بازاری 100 هزارتومنی؟
                            به هرحال باید وضعیت روشن باشه، ایا داریم در مورد سیستم حرفه ای صحبت میکنیم، یا آمپ هایی که شما ساختید و بلندگوهایی که شما دارید؟

ممنون

نوشته اصلی توسط AMIR_N نمایش پست ها
                            کاملا این حرف اشتباه هست
                            فقط کافیه کلمه HI-FI HOME یا کلمه CAR AUDIO HIFI رو سرچ کنید و فقط عکس هاش رو ببینید متوجه میشید
                            فول رنج رو هم همه صداش رو شنیدن توی مسجد!!! توی مجلس های عروسی
                            امیر جان واقعاً متاثر شدم.
                            در حالی که فول رنج برای شما مترادف با بلندگوی مسجد و عروسیه، و احتمالا فول رنجی به جز بلندگوی مسجد ندیده اید و دنیای صوت رو از پشت صفحه مانیتور رصد میکنید و لمس سیستم ها برای شما صرفا با «سرچ» و تماشای عکس حاصل میشه، نمیدونم چه گفتگویی میشه با شما داشت.

بهرحال ممنونم از پاسختون.
                            جدیدترین ویرایش توسط chico67; ۱۵:۰۴ ۱۳۹۵/۰۶/۱۳.

دیدگاه

سلام
                              chico67 گرامی
                              بلندگوی با کیفیت در حد فول رنج مانیتورینگ حد اقل من که تو بازار ندیدم.به قول دوستان اگه آمپ با کیفیت هم بسازید ولی بلندگوی خوب گیر نیارید نتیجه دلخواهتون بدست نمیاد.
                              من صدای یه اسپیکر مانیتورینگ 2 میلیونی را گوش دادم واقعا روح آدم پرواز میکنه! اسپیکرهای حرفه ای تر در حد 12 میلیون هم هست اونها دیگه نمیدونم چیه؟!!
                              این نکته را هم بگم که این اسپیکرها فقط یه توییتر و یه فول رنج دارن .از ساب و مید و ... خبری نیست.ولی صدایی که میدن واقعا کامل و با کیفیته حتی تا ولوم آخر.
                              الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X