اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست معرفی مدار اماده پاوربانک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست معرفی مدار اماده پاوربانک

من یه باتری لپتاپ طی مذاکره ای از دوستم گرفتم بازش کردم 6تا باتری به اسم cgr18650ce ازش کشیدم بیرون 2تاشو تغییر کاربری داده جایی استفاده کردم اما چنتاش مونده دستم خواب و خوراکم گرفته هی چشمم میفته بهشون دارن خاک میخورن تا اینکه به سرم زد برم سراغ پاوربانک از اونجایی که این دستگاه شوخی بردار نیست (با جون گوشی بازی میکنه :sad از شما درخواست دارم مرهمت بفرمایین و من توجیح کنین مدار اماده ای که قابل اطمینان باشه هست؟ به احتمال زیاد از 4تای باقی مونده استفاده کنم (واسه باتری بعدی لپتاپ بدبخت رفیقم هم دوباره دارم مذاکره میکنم)
    تو جستجویی که که خودم داشتم یه مورد خودنمایی میکرد. برای این امر خطیر ایا برد مناسبیه؟
    فروشندگان سایت لطفا یه لحظه اونور نگاه کنن
    http://iecshop.ir/XH-M208

پاسخ : درخواست معرفی مدار اماده پاوربانک

کسی نیست راهنمایی کنه؟ منم همین مشکل رو دارم

دیدگاه

سلام خدمت شما دوستان.
      شما چند راه برای ساخت پاور بانک دارید.

راه اول اینه که یه ماژول شارژ باطری لیتیوم بخرید و یه ماژول افزاینده که 3.7 رو به 5 ولت تبدیل میکنه. بعد با استفاده از ماژول افزاینده گوشی رو شارژ کنید و با استفاده از ماژول شارژر ، پاور بانک رو شارژ کنید که من از این طریق یک پاور بانک جیبی واسه خودم ساختم. ماژول هاش هم توی سایت هست هم توی بازار فراوونه

راه بعدی اینه که یه ماژول بخری که هم شارژر همراهش باشه و هم افزاینده (توی یک عدد برد) که این ماژول هم خریدم و پاور بانک ساختم باهاش و بعد چند ماه که دوباره به اون فروشگاه رفتم دیدم که برای همون ماژول قاب آماده هم آورده و قابش هم گرفتم و وقتی منتاژش کردم انگار که یه پاور بانک شرکتی ساخته شده.

راه های دیگه هم هست که دردسر داره و زیاد کاربردی نیست که دیگه نمیگم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cjmj نمایش پست ها
        سلام خدمت شما دوستان.

راه اول اینه که یه ماژول شارژ باطری لیتیوم بخرید و یه ماژول افزاینده که 3.7 رو به 5 ولت تبدیل میکنه. بعد با استفاده از ماژول افزاینده گوشی رو شارژ کنید و با استفاده از ماژول شارژر ، پاور بانک رو شارژ کنید که من از این طریق یک پاور بانک جیبی واسه خودم ساختم. ماژول هاش هم توی سایت هست هم توی بازار فراوونه

راه بعدی اینه که یه ماژول بخری که هم شارژر همراهش باشه و هم افزاینده (توی یک عدد برد) که این ماژول هم خریدم و پاور بانک ساختم باهاش و بعد چند ماه که دوباره به اون فروشگاه رفتم دیدم که برای همون ماژول قاب آماده هم آورده و قابش هم گرفتم و وقتی منتاژش کردم انگار که یه پاور بانک شرکتی ساخته شده.

سلام دوستمون درست میگه
        از ماژول های اماده استفاده کنید بهتره فقط خنک کنندگی یادتون نره
        اگه بخواید خودتون مدار طراحی کنید درد سر داره که من یه بر این کارو کردم وعالی جواب داد ولی باید خوب خنک کنی تا یه موقع نسوزه(فن حتما باید بزاری)اون ماژول های اماده نمی دونم چقدر داغ می کنن ولی اگه ریاد داغ کنن اونا هم حتما فن میخوان
        موفق باشید
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

من یک بار برای افزایش 4 ولت به 5 ولت از این ماژول ها استفاده کردم،خازنش بشدت داغ میکرد
          فکر میکنم چون این ماژول برای یک رنج وسیع طراحی شده،داغ میکنه
          ینی شما خودت اگه برای این ولتاژ خاص طراحی کنی،فرکانس سلف و خازن رو جوری طراحی میکنی که بهترین عملکرد رو داشته باشه
          ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
            من یک بار برای افزایش 4 ولت به 5 ولت از این ماژول ها استفاده کردم،خازنش بشدت داغ میکرد
            فکر میکنم چون این ماژول برای یک رنج وسیع طراحی شده،داغ میکنه
            ینی شما خودت اگه برای این ولتاژ خاص طراحی کنی،فرکانس سلف و خازن رو جوری طراحی میکنی که بهترین عملکرد رو داشته باشه
            بله چیزی که خودت درست کنی بهترین عملکرد رو داره ولی دردسرای خودشم داره (به دردسراش میرزه)
            مثلا همین شارژر های فندکی همشون چینی هستن ممکنه یه بار بسوزن وولتاژ ماشین رو مستقیم بده به گوشی و...
            ولی اگه خودمون درست کنیم محافظ و...اینقدر می زاریم چیزی که مشکلی پیش نیاد دردسر داره ولی میرزه
            من یه بار واسه ماشین طراحی کردم ولی با ترانس تستش کردم با ماشین تستش نکردم با ترانس عالی جواب داد
            موفق باشید
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

فقط یه سوال بعد از این که شارژ شد خودش قطع میکنه یا نه یه وقت باتری نترکه
              نوشته اصلی توسط cjmj نمایش پست ها
              سلام خدمت شما دوستان.

دیدگاه

آموزش ساخت پاوربانک 12 و 5 ولت تا اینجا پی بردیم که دو نوع باتری مناسب ساخت پاوربانکه، یکی باتری های لپ تاپ یعنی باتری 18650 که در بازار به باتری چراغ قوه پلیس معروفه. ظرفیت این باتری ها حدودا 4000 میلی آمپر ساعت و ولتاژ کاریشون 3.7 و قیمتی حدودا 7 هزارتومن دارن. باتری دیگه که سایز و وزن کمتری داری باتری های لیتیوم پلیمری هستن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr.fun7878 نمایش پست ها
                  فقط یه سوال بعد از این که شارژ شد خودش قطع میکنه یا نه یه وقت باتری نترکه
                  هم مدار شارژر باتری قطع کن داره و هم مدار تبدیل به 5 ولتش قطع کن داره. مدار افزاینده وقتی ولتاژ باتری کمتر از 3.3 ولت شد خود به خود دست از کار میکشه و خاموش میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X