اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار تقویت جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار تقویت جریان

با سلام و عرض ادب
    من یک باتری خورشیدی 9 ولت ، 3 وات دارم
    میخوام که جریان خروجیش رو از حدود 250 میلی آمپر به حداقل 1 آمپر برسونم که باهاش بتونم پاوربانک و گوشی رو شارژ کنم البته از یک رگولاتور 7805 هم استفاده میکنم.
    لطفا راهنماییم کنین چه جوری میتونم این کار رو انجام بدم.
    با تشکر

پاسخ : درخواست مدار تقویت جریان

نوشته اصلی توسط ahmad.20
    با سلام و عرض ادب
    من یک باتری خورشیدی 9 ولت ، 3 وات دارم
    میخوام که جریان خروجیش رو از حدود 250 میلی آمپر به حداقل 1 آمپر برسونم که باهاش بتونم پاوربانک و گوشی رو شارژ کنم البته از یک رگولاتور 7805 هم استفاده میکنم.
    لطفا راهنماییم کنین چه جوری میتونم این کار رو انجام بدم.
    با تشکر
    با سلام :
    شما باید 4 عدد از این پنل خورشیدی 9 ولت 3 وات را بصورت موازی ببندید، ولتاژ خروجی می شود 9 ولت 1 آمپر . بعد خروجی 9 ولت را به یک رگولاتور 7809 از نوع کا که دارای جریان خروجی بیش از یک آمپر روی هیت سینک است ببندید
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام
      خیلی ممنون از راهنماییتون
      راستش به دلیل هزینه ی زیاد پنل های خورشیدی، نمیشه که با همین پنل و با یه مدار جریانو تقویت کرد؟؟
      مداری نیست براش؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmad.20
        سلام
        خیلی ممنون از راهنماییتون
        راستش به دلیل هزینه ی زیاد پنل های خورشیدی، نمیشه که با همین پنل و با یه مدار جریانو تقویت کرد؟؟
        مداری نیست براش؟
        با سلام :
        کاربر گرامی، وقتی که شما دارای یک پنل خورشیدی 9 ولت 3 وات می باشید حد اکثر جریان شما می شود 333 میلی آمپر، حالا طبق فرمول 333 = 9 ÷ 3 که در این جا 3 مساوی توان و 9 ولتاژ و 333 حد اکثر جریان خروجی می باشد.
        حالا اگر بخواهید این توان 3 وات 9 ولت را توسط مدار کانورتر آن را به 5 ولت 1 آمپر تبدیل کنید، چیزی است غیر ممکن چون اگر تبادل توان شما اگر عدد صفر هم باشد، شما 2 وات کم می آورید. یعنی با این تبادل توان شما ولتاژ 5 ولت 600 میلی آمپر را بدست می آورید. ( بدون در نظر گرفتن تبادل توان حد اقل 10 درصدی)
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X