اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به ولتاژ 15-

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به ولتاژ 15-

سلام
    من یه یه تغذیه دارم که خروجیش 34+ و 0 است ، و با دوتا خازن الکترولیت سه خروجی 0 17+ 34+ ازش گرفتم.

الآن میخوام با این مدار ولتاژ 15+ 0 15- ایجاد کنم و به عنوان ورودی دو سر 0 و +17 رو بهش بدم. مثل تصویر زیر:

از دو خروجی دوبل 15 حدود 0.5 آمپر جریان کشیده میشه.
    به نظرتون این مدار جواب بده؟

------------------------------------------------------
    شاید بپرسید چرا از دوسر+34 +17 و 0 دوبل 15 نمیسازم ، علتش اینه که مدار ها دیگه ای هم قراره از همین بخش تغذیه بشن و امکانش نیست.

باتشکر

پاسخ : نیاز به ولتاژ 15-

باسلام
    فکر نکنم جواب بده.
    بهتره از تغذیه دوبل استفاده کنید و گراند ها از سر وسط ترانس گرفته بشه.
    هر چند به نظر درست میاد.
    لطفا امتحان کنید نتیجه رو هم به ما بگید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AVR-MEGA8
      سلام
      من یه یه تغذیه دارم که خروجیش 34+ و 0 است ، و با دوتا خازن الکترولیت سه خروجی 0 17+ 34+ ازش گرفتم.

الآن میخوام با این مدار ولتاژ 15+ 0 15- ایجاد کنم و به عنوان ورودی دو سر 0 و +17 رو بهش بدم. مثل تصویر زیر:

از دو خروجی دوبل 15 حدود 0.5 آمپر جریان کشیده میشه.
      به نظرتون این مدار جواب بده؟

------------------------------------------------------
      شاید بپرسید چرا از دوسر+34 +17 و 0 دوبل 15 نمیسازم ، علتش اینه که مدار ها دیگه ای هم قراره از همین بخش تغذیه بشن و امکانش نیست.

باتشکر
      با سلام :
      این مدار عملی نمی باشد. در مدار شکل زیر ارائه شده شما چون دو گراند +15 و -15 ولت به هم وصل نیستند، در نتیجه در خروجی شما نمی توانید ولتاژ + و - 15 ولت را داشته باشید.
      و در مدار شکل بالایی شما اگر بخواهید از ولتاژ 17 ولت خازن نسبت به گراند یا خط صفر ولت بگیرد و به رگولاتور 15 ولت بدهید، باز هم مدار عملی نمی باشد، چون به محض جریان کشی از خازن دومی ، خازن اولی شارژ شده و مدار باز یا اوپن می شود ودیگر هیچ جریانی از آن نمی گذرد.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام آقای تحیری
        درسته امروز تست کردم و مدار جواب نداد...
        میشه راهنمایی کنید چطوری میتونم ولتاژ 15 - بگیرم؟
        ترانس من 24 ولته و بعد از dc شدن تقریبا 34 ولت میشه ، من نیاز به خروجی های -15 0 15 30 دارم که میشه با دوتا خازن الکترولیت همه خروجی هارو بدست آورد به غیر از 15 - اگر بشه یه طوری ولتاژ منفی 15 بگیرم خیلی عالی میشه.
        باتشکر

دیدگاه

سلام آقای تحیری
          ترانس من 24 ولته و بعد از dc شدن تقریبا 34 ولت میشه ، من نیاز به خروجی های -15 0 15 30 دارم که میشه با دوتا خازن الکترولیت همه خروجی هارو بدست آورد به غیر از 15 - اگر بشه یه طوری ولتاژ منفی 15 بگیرم خیلی عالی میشه.
          باتشکر
          چقدر جریان میخواهید بکشید. اگه در حد میلی آمپر بخواهید میشه با تقسیم مقاومتی همه ولتاژا رو دقیق درآوورد ولی اگه آمپر زیاد بخواهید اصلا همچین چیزی ممکن نیست

دیدگاه

سلام آقای تحیری
            باتشکر
            با سلام :
            برای بدست آوردن ولتاژ +15 و -15 و 30 ولت شما باید از یک ترانس جفت 15 ولت با آمپر مورد نظر خودتان استفاده کنید. اگر ولتاژ 24 ولت بعد پل دیود و خازن می شود 34 ولت روی آن اصلا حساب نکنید، بلکه باید روی ولتاژ نامی مصرفی خود حساب کنید. ( 15 ولت). شما می توانید این ولتاژ را به رگولاتور های مثبت و منفی ببندید و از نقطه وسط یا صفر ولتاژ + و - 15 ولت را بگیرید، اگر ولتاژ 30 ولت خواستید، از خروجی + و - بگیرید ولتاژ می شود 30 ولت.

دیدگاه

مشکل من اینه که دو مدار دارم ، یکی پری آمپلی و دیگری آمپلی فایر ؛ مدار پری تغذیه متقارن نیاز دارد و -15 0 +15 میخواهد و آمپلی هم میتواند از دو سر -15 و 15 تغذیه شود ؛
              حالا گراند پری میشود 0 تغذیه و گراند آمپلی میشود -15 تغذیه ! با این وضعیت نمیشود گراندهارا به هم وصل کرد!!!
              راهی برای حل این مشکل هست؟ نمیشود گراندهارا با مقاومت به هم وصل کرد؟
              خیلی ها به من گفتن راهی نداره باید آمپلی فایر رو تغییر بدی و از مداری استفاده کنی که دوبل 15 بخوره تا گراندها یکی بشن! آیا واقعا راهی نیست؟

دیدگاه

مشکل من اینه که دو مدار دارم ، یکی پری آمپلی و دیگری آمپلی فایر ؛ مدار پری تغذیه متقارن نیاز دارد و -15 0 +15 میخواهد و آمپلی هم میتواند از دو سر -15 و 15 تغذیه شود ؛
                حالا گراند پری میشود 0 تغذیه و گراند آمپلی میشود -15 تغذیه ! با این وضعیت نمیشود گراندهارا به هم وصل کرد!!!
                راهی برای حل این مشکل هست؟ نمیشود گراندهارا با مقاومت به هم وصل کرد؟
                خیلی ها به من گفتن راهی نداره باید آمپلی فایر رو تغییر بدی و از مداری استفاده کنی که دوبل 15 بخوره تا گراندها یکی بشن! آیا واقعا راهی نیست؟
                با سلام :
                اگر حد اکثر جریان مصرفی پری آمپلی فایر ( ولتاژ + و - 15 ولت) و امپلی فایر ( ولتاژ 30 ولت ) را دقیقا اندازه گیری کنید و اعلام کنید من یک مداری برایتان ترسیم می کنم که بدون نیاز به تعویض آمپلی فایر و پری آن این مشکل را برایتان حل می کنم. منتظر اعلام نتیجه بعد آزمایش اندازه گیری جریان شما هستم.

دیدگاه

سلام
                  پری آمپلی که دوستان تست کردن میگن در هر شرایطی کمتر از 0.5 آمپر جریان میکشه (احتمالا 0.3 آمپر هم کافیه)
                  آمپلی هم مدار تک 1 آمپر و چون من دوتا ازین مدار ساختم باهم 2 آمپر میکشن....
                  من فکر میکنم اگر در مداری که قراره رسم کنید جریان پری آمپلی 0.5 آمپر و جریان مصرفی آمپلی فایر یه مقدار کمی بیش از دو آمپر باشه خیالمون از بابت جریان کشیدن راحته(البته برای اطمینان میگم وگرنه مدار آمپلی ها در حدود 2 آمپر جریان میخواد)
                  اگر از روی ولتاژ و جریانی که گفتم نمیشه مدار رو رسم کرد بگید تا مقادیر را به صورت دقیق اندازه گیره کنم.
                  راستی ترانس من سه آمپر را به خوبی جواب میده ولی بیشتر رو تست نکردم.
                  باتشکر @};- @};- @};-

دیدگاه

سلام
                    پری آمپلی که دوستان تست کردن میگن در هر شرایطی کمتر از 0.5 آمپر جریان میکشه (احتمالا 0.3 آمپر هم کافیه)
                    آمپلی هم مدار تک 1 آمپر و چون من دوتا ازین مدار ساختم باهم 2 آمپر میکشن....
                    من فکر میکنم اگر در مداری که قراره رسم کنید جریان پری آمپلی 0.5 آمپر و جریان مصرفی آمپلی فایر یه مقدار کمی بیش از دو آمپر باشه خیالمون از بابت جریان کشیدن راحته(البته برای اطمینان میگم وگرنه مدار آمپلی ها در حدود 2 آمپر جریان میخواد)
                    اگر از روی ولتاژ و جریانی که گفتم نمیشه مدار رو رسم کرد بگید تا مقادیر را به صورت دقیق اندازه گیره کنم.
                    راستی ترانس من سه آمپر را به خوبی جواب میده ولی بیشتر رو تست نکردم.
                    باتشکر @};- @};- @};-
                    با سلام:
                    و عرض پوزش از تاخیر در جواب ( علت قطع و وصل مکرر سایت). ترانس با ورودی 220 ولت و خروجی 15 ولت دوبل نیم آمپر و خروجی دوم ایزوله 30 ولت 3 امپر . توان کلی ترانس 105 ولت آمپر می باشد که بصورت سفارشی پیچیده می شود.
                    خروجی ها نسبت به گراند + 15 و منفی 15 و + 30 ولت می باشند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X