اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رجیسترها در LPC 1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رجیسترها در LPC 1768

سلام دوستان .من تا حالا ARM کار نکردم و میخوام شروع کنم به یادگیری دوتا سوال دارم
    نحوه عملکرد رجیسترهای FIODIR, FIOMASK, FIOPIN, FIOSET, FIOCLR ؟
    رجیسترهای PINSEL, PINMODE, PINMODE_OD برای چه استفاده میشوند؟

پاسخ : رجیسترها در LPC 1768

سلام
    رجیستر FIOxDIR : این رجیستر برای تعیین جهت پورت ها میباشد(ورودی یا خروجی).با صفر کردن هر بیت این رجیستر،پین متناظر با آن در پورت مورد نظر به صورت ورودی تعیین میشود و اگر یک شود خروجی تعریف میشود.
    رجیستر FIOxSET : این رجیستر جهت فعال یا یک کردن پورت های خروجی کاربرد داره.با ست کردن هر بیت این رجیستر پین متناظر یک میشود.
    رجیستر FIOxCLR : این رجیستر جهت ریست یا صفر کردن پورت های خروجی کاربرد داره.با ست کردن هر بیت این رجیستر پین متناظر صفر میشود.
    رجیستر FIOxPIN : این رجیستر که به رجیستر مستقیم پورت های I/O مشهور است،مقدار منطقی پورت های I/O را در خود نکه میدارد.
    رجیستر FIOxMASK : رجیستر پوشش پورت،برای مسک کردن پین ها از عملیات خواندن و نوشتن استفاده میشود به عنوان مثال میخواهیم از پین های 0,3,4,8 به عنوان خروجی استفاده کنیم در حالی که بقیه پین ها جهت کارهای دیگر اشغال شده(ورودی،ADC و...) حال باید مراقب بود که فقط روی بیت های مورد نظر نوشته شود و بیت های دیگر در امان باشند،با استفاده از این رجیستر میتوان قابلیت تغییر پورت ها را برای پین های مورد نظر فعال کرد و بقیه در امان باشند.با صفر کردن هر بیت این رجیستر،بیت های متناظر در رجیسترهای FIOCLR,FIOSET,FIOPIN نیز برای این بیت فعال میشود و با یک کردن هر بیت، رجیستر های گفته شده برای بیت متناظر غیر فعال میگردد.
    رجیستر PINSEL : این رجیستر نحوه عملکرد یک پایه را تعیین میکند به عنوان مثال یک پایه میتواند هم یک پورت باشد هم میتواند مربوط به USART باشد حال این رجیستر مانند یک سوییچ عمل کرده و روی عملکرد مورد نظر سوئیچ میکند.
    رجیستر PINMOD : جهت تنظیم مقاومت های پول پ/پول داون داخلی به کار میرود.
    رجیستر PINMODE_OD : برای انتخاب حالت OPEN DRAIN پین هاست.
    برای اطلاعات بیشتر میتوان به دیتاشیت مراجعه نمود.
    [img width=281 height=100]http://cdn.persiangig.com/preview/acPBCNLNNr/images.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X