اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال

سلام به همه دوستان کسی میدونه این مدار چطوری کار میکنه .توضیحات :روی پایه ورودی(3.3-0) توسط بخش dac یه میکروی 16 بیتی همیشه چیزی که من توسط مولتی مترم اندازه میگیرم 1.272 هست و اما ولتاژخروجی (output) بوسیله مقداری که در لحظات مختلف میکرو به پایه ورودی میده (که ظاهرا روی ورودی توسط مولتی متر قابل اندازه گیری نیست) بین 500 میلی ولت تا 1.10 ولت تغییر داریم.ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

پاسخ : سوال

میشه یکم واضحتر توضیح بدین؟
    تیم کاوش در مسابقات بین المللی ایران اپن 2016.نمایشی.مین یاب.
    علم را باید در آزمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه!

دیدگاه

پاسخ : سوال

ببینید دوست عزیز این مدار مربوط به یه مدار پاور هست . ورودی این مدار از واحد 12بیتی DAC یه میکرو ARM گرفته میشه (پایه ای که input در نقشه نشون داده شده) اما من مقدار ورودی رو همیشه 1.27 میخونم ولی خروجی یعنی OUTPUT با توجه به مقداری که از طریق رابط USART برای میکرو فرستاده میشود و میکرو اون مقدار رو به پایه ورودی اعمال میکنه( همان پایه 1.27) در خروجی یعنی پایه output بین 500 میلی ولت تا 1.2 تغییر داریم که باعث باز وبسته شدن عرض پالس در یک آی سی راه انداز ماسفت میشه یعنی شما برای داشتن ولتاژ مثلا 30 ولت در خروجی مدار 500 میلی ولت در نقطه output دارید و برای 60 ولت 1.2 ولت ولی مقدار ورودی همیشه 1.27 هست .البته فکر میکنم مقداری که میکرو میسازه کوچکتر از 1.27 هست یعنی مثلا عددی به این صورت 1.275 و من با مولتی متر نمیتونم اندازه بگیرم . حالا این تغییر در خروجی چطوری ایجاد میشه نمیدونم؟ نظر شما چیه امیدوارم خوب توضیح داده باشم.در ضمن با افزایش ولتاژ پایه ورودی input و عبور از ولتاژ 1.28 پ امپ به اشباع مثبت میرود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X