اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه اتصال فیبرهای نوری به آنتن ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه اتصال فیبرهای نوری به آنتن ها

سلام دوستان
    من یه پروژه دارم در رابطه با نحوه اتصال فیبر های نوری به آنتن ها
    یه جاهایی هست که به هر دلیلی نمیشه اون قسمت رو با فیبر نوری ادامه داد مثلا به یه کوهستان یا جاهای دیگه بر می خوریم و مجبور میشیم چند کیلومتر رو با اتصال فیبر نوری به آنتن ها
    و ادامه انتقال به وسیله آنتن ها انجام بدیم تا دوباره به یه محیط مناسب برسیم .
    می خواستم کمک کنین اگر کتاب یا مقاله ای در رابطه با این موضوع وجود داره برای من ارسال کنید و چند تا منبع به من معرفی کنید.
    با تشکر

پاسخ : نحوه اتصال فیبرهای نوری به آنتن ها

نوشته اصلی توسط علی شیرعلی
    سلام دوستان
    من یه پروژه دارم در رابطه با نحوه اتصال فیبر های نوری به آنتن ها
    یه جاهایی هست که به هر دلیلی نمیشه اون قسمت رو با فیبر نوری ادامه داد مثلا به یه کوهستان یا جاهای دیگه بر می خوریم و مجبور میشیم چند کیلومتر رو با اتصال فیبر نوری به آنتن ها
    و ادامه انتقال به وسیله آنتن ها انجام بدیم تا دوباره به یه محیط مناسب برسیم .
    می خواستم کمک کنین اگر کتاب یا مقاله ای در رابطه با این موضوع وجود داره برای من ارسال کنید و چند تا منبع به من معرفی کنید.
    با تشکر
    خب اونجا ها باید از رادیو استفاده کنید .
    فیبر رو که نمیشه مستقیما به آنتن زد.

دیدگاه

درست میگی . ولی من به دنبال مقاله یا کتابی هستم که در رابطه با تجهیزات استفاده شده برای این کار و چگونگی انجام این کار و استاندارد های این موضوع صحبت کرده باشه.

دیدگاه

بستگی به توپولوژی مدلاسیون دیتای روی فیبر راه های مختلفی از جمله استفاده از یکفتودتکتور و یک لیزر برای برای تبدیل بکار میبرند؛ در حالت کلی نکته خاصی نداره، یه ورش نور رو دتکت میکنن میدن به آنتن اون طرف یه آنتنی با یه گینی میگیره میده به یه لیزر
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

همین توپولوژی هایی که میگی یعنی چندیدن شرایط مختلف وجود داره. من دنبال مقاله ای هستم که در رابطه با شرایط مختلف صحبت کرده باشه . یه استانداردهایی برای این کار وجود داره که در شرایط مختلف متفاوت هستند . و همچنین به صورت دقیق عملکرد این سیستم ها رو در این زمینه توضیح داده باشه.
          اگر بتوانین به من منبعی معرفی کنین ممنون میشم.

دیدگاه

اگر قصد مطالعه دارید اول کتاب
            Fiber Optics Installer and Technician's Giode - B. Woodward, E. Husson -1
            وبعدش کتاب :
            2-OPTICAL FIBERS AND FIBEROPTIC & COMMUNICATIONS Tom G . Brown
            اولویت با کتاب تکنیسن (اولی) هست. کتاب اول بیشتر مباحث کاربردی با فیبر نوری هست و جلد دوم بیشتر تئوری های مربوط به اون

اما در حالت کلی منظور شما رو از استاندارد متوجه نمیشم؛ اگه دوست داشتید بیشتر توضیح بدهید؟
            شما وقتی با فتودتکتور نور رو به الکتریسته تبدیل کردید مدوله کنید بدید به آنتن دیگه :question: :question:
            رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

بابت کتاب هایی که معرفی کردین متشکرم
              من این کتاب ها رو مطالعه میکنم . امیدوارم که به نتیجه برسم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X