اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوئیچ کردن رله فن در یک دمای معین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوئیچ کردن رله فن در یک دمای معین

سلام من در یک محیط خیلی پر نویز می خوام دو عدد فن رو در دما های 15 تا 25 درجه روشن و خاموش کنم...
    با AVR هرکار کردم جواب نداد دنبال یک راه قدرتی تر می گردم .... اصلاً چیزی به نام سنسور سوئیچ دما وجود داره؟ که من بتونم با رله تکنیک مساله رو حل کنم؟ راه بدون میکرو دیگه چی هست؟ استفاده از ترایاک برای سوئیچ در دمای خاص چطور ؟تابحال استفاده نکردم فقط اسمشو شنیدم.....

پاسخ : سوئیچ کردن رله فن در یک دمای معین

سلام
    ترمو سویچ هست
    در واقع یه سنسور که خودش تو یه دمای خاص و ثابت .. سویچ میکنه و تغییر حالت میده
    دو مدل داره تیغه باز یا تیغه بسته
    مثلا ترموسویچ 40 درجه با تیغه بسته .. وقتی دما به 40 درجه برسه سویچ داخلی خودشو باز میکنه و مسیر جریان قطع میکنه
    ولی دقیق نیست و سرعت بالا یی هم نداره

ترایاک هم برای مواردی خوبه که سویچ زیاد و مکرر داشته باشیم

در کل میتونید از ماژول های اماده ( ترمستات ) استفاده کنید و وقت خودتونو هدر ندید
    این بزرگترین اشتباه زندگی من بود ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DONJUAN
      سلام من در یک محیط خیلی پر نویز می خوام دو عدد فن رو در دما های 15 تا 25 درجه روشن و خاموش کنم...
      با AVR هرکار کردم جواب نداد دنبال یک راه قدرتی تر می گردم .... اصلاً چیزی به نام سنسور سوئیچ دما وجود داره؟ که من بتونم با رله تکنیک مساله رو حل کنم؟ راه بدون میکرو دیگه چی هست؟ استفاده از ترایاک برای سوئیچ در دمای خاص چطور ؟تابحال استفاده نکردم فقط اسمشو شنیدم.....
      با سلام :
      ترمو سویچ در این دما 15 و 25 احتمالا کم است ول در دماب بالای 50 خیلی زیاد است در نت سزچ کنید شاید توانستید گیر بیاورید. بدون نیاز به هیج قطعه دیگری در دمای خاص مدار شما را روشن و خاموش می کند.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

خیلی از راهنمایی هاتون ممنونم .
        با ترموستات کارم حل شد....
        ترموسوئیچ هم زیر 42 درجه پیدا نمی شه.....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X