اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل سرعت موتور AC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل سرعت موتور AC

سلام وقت بخیر دوستان
    من کل انجمن و سایت دیگه رو زیر رو کردم اصلا نتونستم مداری پیدا کنم که بشه سرعت موتور AC رو کنترل کرد
    دوستان اگه مدار خاصی دارین ضمیمه کنین همه از سر درگمی بیرون بیان یا اگه تاحالا نتیجه گرفتین و تونستین کنترل کنین سرعت موتورشAC رو راهنمایی کنین
    با تشکر از همه دوستان

پاسخ : کنترل سرعت موتور AC

نیاز به optodiac و ترایاک داری :job:

https://www.google.com/imgres?imgurl...AusQMwgiKAUwBQ

https://www.google.com/imgres?imgurl...AusQMwghKAQwBA

دیدگاه

کنترل دقیق سرعت با حفظ قدرت موتور فقط با استفاده از اینورتر و کنترل فرکانس ممکنه.
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezasaggaie نمایش پست ها
        سلام وقت بخیر دوستان
        من کل انجمن و سایت دیگه رو زیر رو کردم اصلا نتونستم مداری پیدا کنم که بشه سرعت موتور AC رو کنترل کرد
        دوستان اگه مدار خاصی دارین ضمیمه کنین همه از سر درگمی بیرون بیان یا اگه تاحالا نتیجه گرفتین و تونستین کنترل کنین سرعت موتورشAC رو راهنمایی کنین
        با تشکر از همه دوستان
        سلام به نتیجه ای رسیدین؟ مدار کنترل فرکانس با ترایاک پیدا کردین؟
        ممنون میشم اگر کسی مداری برای کنترل قسمت ترایاک موتور ac داره بذاره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezasaggaie نمایش پست ها
          سلام وقت بخیر دوستان
          با تشکر از همه دوستان
          دوست عزیز این مداری که قرار میدم برای یه ترایاک طراحی شده که بسته به جریانی که عبور میده باید ترایاک مناسب انتخاب نمود
          در این مدار با تغییر ولوم زاویه تریگر ترایاک تغییر میکنه و اینطوری شما میتونی از یه سیکل سینوسی هر مقداریش رو که خواستی به بارت بدی
          اما نمیدونم آیا برای موتور قابل استفاده هستش یا نه
          آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

دوستان دقت کنید که برش دادن موج برای کاهش ولتاژ موثر و نهایتا برای کنتر دور موتور به روش های گفته شده ، بسیار میتونه به موتور آسیب بزنه و حتی باعث سوختنش بشه ، اونم بخاطر هارمونیک های بوجود آمده شده.
            ایشون باید از اینورتر استفاده کنن ، تا تمامی مسائل امنیتی موتور در اون لحاظ شده و کنترل ولتاژ و فرکانس رو انجام میده .
            اگه به همین راحتی بود که اینورتر ها اینقدر گرون قیمت نبودن .
            در کل سعی نکنید برای کنترل بیاید موج رو برش بدید. اصلا استاندارد نیست.

البته اینم اضافه کنم که موتور های با توان بسیار کم منظورم نیست.
            جدیدترین ویرایش توسط hosseinam; ۲۱:۵۱ ۱۳۹۵/۰۷/۰۶.
            به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X