اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد چگونگی لینک کردن دو برنامه c و اسمبلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لطفا در خصوص استفاده از زبان اسمبلی در هنگام برنامه نویسی میکرو با زبان سی منو راهنمایی کنید؟آقا محمد جان نحوی عزیز از به موقع پاسخ دادن به سوال قبلی ام ازت ممنونم تو که ... ببخشید شما که برای من واقعا یک دوست عزیز هستی شایدم یه ذره بیشتر چون یک گره از مشکلاتمو باز کردی.
    ر كجا خواست مرا نفس كشيد *** عاقبت موي سرم كرد سفيد.
    عمر من طي شدو بيچاره شدم *** مانده از هر درو هر خانه شدم.
    هست بيماري نفسم لاعلاج *** من سرا پا احتياجم احتياج
    باز كن در يا الهي آمدم ****با تمام روسياهي آمدم

جواب

سلام دوست عزیز. اگه منظورتون اینه که قسمتی از برنامه به زبان C باشه و یه قسمتش به زبان اسمبلی خوب تا جایی که من میدونم این ممکن نیستش! چون کامپایلر دچار مشکل میشه! ولی اگه میخوایین با استفاده از زبان C برنامتونو بنویسی ولی در عین حال بتونین تبدیل شده به زبان اسبلی شو برای رفع خطا های خاصی ببنید از برنامه Franklin استفاده کنید. این برنامه بشما این امکان رو خواهد داد تا بتونید برنامه نویسی در زبان C یا اسبلی بکنید ولی نه بطور همزمان! البته تا جایی که من میدونم. در نهایت هم می تونید فایل هگز رو تولید کنید. میتونید با استفاده از خود برنامه خروجی های پورت ها و تغییرات تایمر ها تونو ببنید و همچنین اگر تو C برنامه رو نوشتین، اسمبلی شو ببنینو معمولاً یکی از مشکلاتی که پیش می یاد انیه که مثلاً شما حلقه تو در تو می نویسین ولی وقتی کامپایلر به اسمبلی و به زبان ماشین ترجمه میکنه، بجای حلقه تو در تو، 2 تا حلقه جدا از هم میده. این جور خطا ها که معلوم نمیشه رو میتونین از بررسی اسمبلی برنامه بعد از کامپایل شدن بررسی کنین.

یه بار این برنامه رو امتحان کنید:
    http://www.forum.eca.ir/viewtopic.php?t=1318
    BNTSTBNT

دیدگاه

با سلام
      درحین استفاه از دستورات زبان سی امکان استفاده از دوستورات ربان اسمبلی نیز وجود داره
      این کار رو مثلا می توان برای استفاده از تایمر ها یا تاخیرها با تاخیر درست بکاربرد

دیدگاه

درخواست مجدد

با سلامی دوباره
        من خودم خاطرم هست که لینک کردن برنامه پاسگال با اسمبلی امکان پذیره .ولی در خصوص زبان c با اسمبلی رو نمیدونم .اگه کسی اطلاعی از این موضوع داره ممنون میشم منو کمک کنه.

دیدگاه

با سلام
          دوست عزیزر شما برعکس گفتی ( البته در مورد اسمبلی ولینک کردن اون توی پاسکال برای 8051 من هیچ اطلاعای ندارم) ولی اسمبل و سی رو مطمئن هستم

دیدگاه

سلام

لینک کردن برنامه ها به زبان سی و اسمبلی برای کامپیوترها براحتی با لینک کردن فایلهای Object امکان پذیر است ، اما نمیدانم در میکروها میشود این کار را کرد یا نه .

در برنامه نویسی به زبان سی برای میکروها میتوان به طور مستقیم از دستورات اسمبلی استفاده کرد ، در codevision با استفاده از دستورات asm# و endasm# میتوان دستورات اسمبلی را مستقیما در کدی که به زبان سی مینویسید وارد کنید .
            گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
            وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

نوشتن دستورات اسمبلی در کامپایلر KEIL

با سلام
              اگرکسی در مورد استفاده از دستورات اسمبلی در کامپایلر KEIL اطلاع و یا تجربه ای داره منو با یک مثال راهنمایی کنه . با تشکر.

دیدگاه

استفاده از دستورات اسمبلی در ادیتور کامپایلر keil

با سلام.
                نه فقط طریقه استفاده از دستورات اسمبلی در کامپایلر KEIL.یعنی اگه بخواهیم کامپایلر KEIL در هنگام نوشتن سورس برنامه به زبان C دستورات اسمبلی را نیز تشخیص بده و کامپایل رو انجام بده باید چکار کرد.با تشکر

دیدگاه

سلام

من با keil کار نکردم اما اکثر برنامه ها توی قسمت help روش این کار رو با مثال نشون میدن ....
                  گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
                  وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X