اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر قسمت کاست ضبط jvc mx-j333v

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر قسمت کاست ضبط jvc mx-j333v

با سلام به دوستان عزیز ، این ضبط رو دارم مدت های که استفاده نمیشه اما عجیبه که با گذشت زمان تسمه های قسمت مکانیکی پوسیده و کنده میشه ، قبلا یک چند باری به تعمیر داده بودم برای تعویض ، قسمت کاست هم کاملا اتومات هست و هد گردون برای هر دو لب ، این دفعه تصمیم گرفتم خودم تعویض تسمه ها رو انجام بدم اما بعد از تعویض یک طرف هر دو هد رو مشکلی ندارم نوار دقیق کار می کنه اما در طرف دیگه توی هر دو کاست بعد چند ثانیه که کلید play رو فشار می دم نوار stop میکنه ، بعد از بررسی متوجه شدم هیچ کدوم از قرقره داخل کاست حرکتی ندارن و گاهی قرقره ای که باید نوار رو به سمت خودش جمع کنه برعکس می چرخه و نوار رو جمع می کنه ، اما در زمانی که کاست داخل دستگاه نباشه تست کردم قرقره به درستی می چرخه و مشکلی نیست . غلطک ها رو هم نو تهیه و تعویض کردم . دوستان امکان داره تسمه یک مقدار گشاد تر هست به خاطر اون باشه ؟ لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ : تعمیر قسمت کاست ضبط jvc mx-j333v

بله تسمه ای که گرفتی گشاده.واسه تعویض تسمه باید یه شماره کوچیکتر بگیری .هر از گاهی باید از کاست استفاده کنی تا تسمه حالت کش اومدگی را به خودش نگیره.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
        بله تسمه ای که گرفتی گشاده.واسه تعویض تسمه باید یه شماره کوچیکتر بگیری .هر از گاهی باید از کاست استفاده کنی تا تسمه حالت کش اومدگی را به خودش نگیره.
        دوست عزیز ممنون ، من چند سایز کوچکتر تسمه ها رو تست کردم باز هم این مشکل رو دارم ، اما نمی دونم مشکل از کجاست ، می تونید راهنمایی کنید جاهایی که احتمال داره رو چک کنم ؟

دیدگاه

ببین وقتی اول نواره قرقره ها میچرخه یا نه؟
          بعضیشون دوتا تسمه بزرگ و کوچیک دارند.اکثرشون واسه نوار جمع کن کلاچ داره ممکنه کلاچش شل شده باشه.یا تسمه کوچیکه هم نیاز به تعویض داشته باشه.اگه ازینا نبود امکان قطع شدگی مداری هم هست.اکثرا یا سنسور اثر هال دارند یا کوپل نوری دارن واسه تشخیص چرخیدن نوار.که اگه اینا قطع بشه استپ میکنه.

دیدگاه

ببین وقتی اول نواره قرقره ها میچرخه یا نه؟
            بعضیشون دوتا تسمه بزرگ و کوچیک دارند.اکثرشون واسه نوار جمع کن کلاچ داره ممکنه کلاچش شل شده باشه.یا تسمه کوچیکه هم نیاز به تعویض داشته باشه.اگه ازینا نبود امکان قطع شدگی مداری هم هست.اکثرا یا سنسور اثر هال دارند یا کوپل نوری دارن واسه تشخیص چرخیدن نوار.که اگه اینا قطع بشه استپ میکنه.
            ممنون، تست کردم اول نوار هم 2 قرقره ثابت هست . گاهی هم نوار به دلیل اینکه مخالف می چرخه قرقره نوار جمع می کنه.اما احساس می کنم قرقره ای که باید به سمتی بچرخه که نوار رو بپیچونه دور قرقره خودش بر عکس زور می زنه و بعد سیستم استاپ می کنه اما نوار که در میارم تست می کنم قرقره زور کافی داره سمت چرخش هم درست هست ! همین طور غلطک .اگه جایی مد نظرتون هست عکس بذارم کامل ببینید ؟

دیدگاه

اگه قرقره نوار جمع کن زور کافی داشته باشه ممکنه یا نوار سفت باشه یا ممکنه درست تو جاش قرار نگیره.یه عکس از مکانیزم بذاری بد نیست. یه نکته دیگه ببین هد درست سر جاش قرار میگیره؟

دیدگاه

اگه قرقره نوار جمع کن زور کافی داشته باشه ممکنه یا نوار سفت باشه یا ممکنه درست تو جاش قرار نگیره.یه عکس از مکانیزم بذاری بد نیست. یه نکته دیگه ببین هد درست سر جاش قرار میگیره؟
                ناگفته نماند که در زمان نبودن نوار که سنسور بودن نوار رو می گیرم و سیستم هد بالا میاد قرقره لبی که بر عکس می چرخه به درستی کار کرده و زور کافی هم دارد ، اما زمانی که کاست در دستگاه قرار گرفته اون قرقره نمی چرخه یا گاها بر عکس می چرخه که سبب جمع شدگی نوار می شه ، این مشکل رو روی هر دو کاست در یک لب دارم اما در لب دیگر به درستی کار می کنه. من بعد از تعویض تسمه برای تست هر دو لب رو بررسی کردم همین لبی هم که مشکل داره الان درست بود و وسط کار صدا قطع وبعد استپ کرد .
                این عکس حالت هد رو زمانی که سیستم کار نمی کنه نشون میده .

دیدگاه

این هم قسمت مکانیزم ، هر جایی لازمه تا عکس گرفته یا تست بشه بفرمائید .

قبلا که تعمیر کار تسمه رو عوض می کرد فقط روی یک شیار تسمه رو می گذاشت یعنی فقط 2 تسمه ، اگر دقت کنید قسمتی که روی پولی پرنگ تر هست نشون از بودن تسمه داره اما من احساس کردم شاید از این مسئله هست اما با گذاشتن 4 تسمه هم مشکل بر طرف نشد .

دیدگاه

به نظرم تسمه را اشتباه جا انداختی.فکر کنم باید پشت اون پولی سفیده بیفته نه اینورش.

دیدگاه

به نظرم تسمه را اشتباه جا انداختی.فکر کنم باید پشت اون پولی سفیده بیفته نه اینورش.
                      ممنون ، میشه دقیق تر توضیح بدید الان تو عکس روی 2 شیار تسمه قرار داره ، دقیقا من چطور تسمه رو بذارم ؟با 2 تسمه کلا برای هر دو طرف .فکر کنم منظورت این باشه از بالای لنگر ها و زیر پولی ؟امکان داره کار نکردن در یک لب به خاطر این بد جا انداختن تسمه باشه ؟

دیدگاه

دوست عزیز فکر کنم مشکل من به علت این هست که تسمه ها رو درست جا نمی زنم . الان در این حالتی که عکس رو می بینید گذاشتم او طرفی هم که صدایی نداشت صدا دار شد اما قرقره ها کلا غیر استاندارد چرخید و نوار از ابتدا play کاست جمع می شد. لطفا راهنمایی کنید به چه صورت تسمه ها باید قرار بگیره ؟

دیدگاه

تسمه را مطمئنم اشتباه جا زدی.تسمه موتورش به کجا می افته؟
                          ببین اینطوری چی میشه:

دیدگاه

تسمه را مطمئنم اشتباه جا زدی.تسمه موتورش به کجا می افته؟
                            ببین اینطوری چی میشه:
                            دقیقا درست می فرمائید کاملا اشتباه هست موتور به این صورت اون تیکه قاب بر می گرده بین لنگر ها قرار می گیره ، حالا دقت کنید یکی از لنگر ها در هر جفت بزرگتر هست روی اون تسمه قرار میگیره مثل همون حالتی که شما کشیدید یا بر عکس ؟ عکس میدم .

یا به این حالت ؟

در کاست چپ به چه صورت هست؟ لطفا عکس بدید .

دیدگاه

ببین این چرخ لنگرها باید دورشون برعکس هم باشه.ببین چه جوری جور درمیاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X