اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نشتی جریان IRFZ44N

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نشتی جریان IRFZ44N

سلام دوستان
    من برای تابلو led های بزرگ از ماسفت IRFZ44N استفاده میکنم
    بعضی وقتها در بعضی از تابلو ها ماسفت نشتی در حدود 10 میلی آمپر داره که باعث میشه وقتی اون کانال خاموشه 3 تا led که سری شدن به صورت کم نور روشن بشن که البته بعضی وقتها اینجوری میشه مثلا وقتی افکتی که برای led نوشتم زمان بین روشن و خاموش شدن کانال خیلی کمه
    فرض کنیم یک کانال به 120 led هست که به صورت 3 تایی سری شدند سپس موازی، این مشکل فقط برای 3 تا led سری شده اتفاق می افتد و بقیه مشکلی ندارند
    این مشکل بیشتر برای کانالهای با تعداد led ایجاد میشه
    من مقاومت pull down ماسفت 100 کیلو میزارم معمولا (یکی از دوستان انجمن گفته بود این مقدار مناسبه...).
    به نظرتون اگر مقاومت کمتر بزارم حل میشه؟ خودم هنوز تست نکردم ولی گفتم قبلش سوال کنم شاید مشکل چیز دیگه ای باشه

پاسخ : نشتی جریان IRFZ44N

نوشته اصلی توسط hamidelectroniic
    سلام دوستان
    من برای تابلو led های بزرگ از ماسفت IRFZ44N استفاده میکنم
    بعضی وقتها در بعضی از تابلو ها ماسفت نشتی در حدود 10 میلی آمپر داره که باعث میشه وقتی اون کانال خاموشه 3 تا led که سری شدن به صورت کم نور روشن بشن که البته بعضی وقتها اینجوری میشه مثلا وقتی افکتی که برای led نوشتم زمان بین روشن و خاموش شدن کانال خیلی کمه
    فرض کنیم یک کانال به 120 led هست که به صورت 3 تایی سری شدند سپس موازی، این مشکل فقط برای 3 تا led سری شده اتفاق می افتد و بقیه مشکلی ندارند
    این مشکل بیشتر برای کانالهای با تعداد led ایجاد میشه
    من مقاومت pull down ماسفت 100 کیلو میزارم معمولا (یکی از دوستان انجمن گفته بود این مقدار مناسبه...).
    به نظرتون اگر مقاومت کمتر بزارم حل میشه؟ خودم هنوز تست نکردم ولی گفتم قبلش سوال کنم شاید مشکل چیز دیگه ای باشه
    فکر میکنم این مقاومت خیلی زیاده.
    من توی بیشتر دیتاشیت ها دیدم با یه مقاومت 2K2 بیس ترانزیستور رو pull down (زمین) کردن و همزمان با یه مقاومت 7K2 پایه رو pull up کردن.
    اینجوری تقارن سطح ولتاژ سیگنال هم درست میشه.
    If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ASHIT AXAR
      فکر میکنم این مقاومت خیلی زیاده.
      من توی بیشتر دیتاشیت ها دیدم با یه مقاومت 2K2 بیس ترانزیستور رو pull down (زمین) کردن و همزمان با یه مقاومت 7K2 پایه رو pull up کردن.
      اینجوری تقارن سطح ولتاژ سیگنال هم درست میشه.
      خیلی ممنون از اینکه جواب دادید
      ولی من امروز چند تا فلاشر تجاری توی اینترنت دیدم که از IRFZ44 استفاده کرده بودن اما بجز مقاومت گیت به میکرو از مقاومت PULL DOWN استفاده نکرده بودند، فکر کنم بدون مقاومت به زمین وصل کردن
      برای pull down و pull up با یک دیگر در ماسفت ندیدم استفاده بشه

دیدگاه

سلام دوباره
        طبق تستی که انجام دادم فرقی نداره چه مقاومتی باشه این مشکل هست
        البته بعد یه مدت مثلا 10 ساعت دیگه ماسفت نشتی نداره (یعنی حدودا بعد 10 ساعت کار اولیه دیگه این مشکل برای همیشه برطرف میشه)، فکر کنم بخاطر بی کیفیت بودن ماسفت irfz44 باشه (اینطوری که معلومه مثل باتری آببندی میشه بعد درست کار میکنه )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X