اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در اندازه گیری شدت نور در گلخانه با AVR (حل شد)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در اندازه گیری شدت نور در گلخانه با AVR (حل شد)

من دارم یک سیستم کنترل عوامل محیطی گلخانه درست می کنم .در مورد رطوبت و دمای محیط مشکلی ندارم ولی نمی دونم چه جوری باید شدت نور را اندازه گیری کنم تا وقتی که شدت نور محیط کمتر از میزان لازم برای فوتوسنتز شد جراغ ها روشن بشه و وقتی بیشتر شد پرده ها کشیده بشه. :angry:
    اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا به من کمک کنه :cry:

پاسخ : مشکل در اندازه گیری شدت نور در گلخانه با AVR

سلام

با استفاده از مبدل آنالوگ به دیجیتال می تونی این کار رو انجام دهی . تراشه ADC0804 یک مبدل آنالوگ به دیجیتال هشت بیتی هست که با اتصال مستقیم فوتو سل می تونی شدت نور رو اندازه گیری کنی. تراشه مذکور برای راه اندازی احتیاج به سیگنال پالسی با فرکانس یک هرتز دارد . اگر فکر می کنی نقشه مدار به دردت می خوره بگو تا برات بذارم .
    علاوه بر آن با استفاده از میکرو کنترل های AVR نیز می تونی این کارو انجام دهی . می تونی برنامه ای بنویسی که اگر مقدار ورودی از یک حدی کمتر شد کار مورد نظرت انجام بشه .

پیروز و سربلند باشید.
    آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
    پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

سلام.................

می تونید از دو بخش میکرو به طور همزمان استفاده کنید :

-- ADC میکرو که باید سنسوری که جناب پویا فرمودن (فوتوسل) رو بهش وصل کنید .
      -- تایمر/کانتر : این بخش هم باید از مد PWM ش استفاده کنید برای کنترل شدت نور (کم ، متوسط یا زیاد یا حالا هر محدوده ای که خودتون میخواید) .

موفق باشید.
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با سلام دوست عزیز شما میتوانید با استفاده از آی سی TSL230 که یک مبدل نور به ولتاژ ساخت شرکت txase هست و آنالوگ به دیجیتال میکرو مقدار نور را به دقت اندازه بگیری

دیدگاه

اگر ممکنه در مورد آی سی TSL230 بیشتر توضیح بدین.
          اگر شکلی از مدار لازمش رو هم بدین ممنون می شم.
          :nice:

دیدگاه

اصلا TSL230 برای این کار مناسب نیست TSL230 برای تشخیص رنگ نور هست نه شدن ولی درسته شدت نور روی فرکانسش تاثیر می ذاره ولی کاری که با فتوسل حل میشه که این جوری باهاش برخورد نمی کنند.
            Difficult But possible
            به اميد ايراني آباد.
            http://art-net.ir

دیدگاه

مشکل اصلی من اینه که باید یه سنسور داخل گلخانه بزارم و یکی خارج از گلخانه.
              سنسور داخل گلخانه برای اینه که روشنایی چراغهای داخل گلخانه رو اندازه گیری کنه و سنسور بیرونی برای اینه که اگه نور محیط بیرون کم شد چراغ های داخل رو روشن کنه و اگر زیاد شد چراغهای داخل خاموش بشن .
              مشکل اصلی فاصله بین این دو سنسوره .اگه تقویت کننده بزارم اندازه گیری ها درست نمی شه :cry2:
              از اساتید محترم خواهش می کنم که یک راهی برای مقایسه این دو سنسور با هم به من ارائه کنن. :sad: :angry:

دیدگاه

فتوسل کاری به این کارها نداره حساسیت فرا تر از این حرفهاست شما ولتاژش را باید با ADC اندازه بگیرید در ضمن سنسور فتوسل با ابعاد بزرگتر هم گیر می یاد از اون ها استفاده کنید.
                Difficult But possible
                به اميد ايراني آباد.
                http://art-net.ir

دیدگاه

سلام ................

ببینید این مداری که شما میخوای طراحی کنید ؛ خیلی راحت با فوتوسل حل میشه . نمیدونم شما از فوتوسل چه تصوری دارید ولی همون طور که جناب "علی_" فرمودن فوتوسل به فاصله و دوری نزدیکی و آب و هوا و این چیزا کاری نداره . اون چیزی که برای فوتوسل مهمه میزان شدت نوره همین و بس. پس اگه شما یه دونه بیرون گلخونتون بذارید و یه دونه هم توی گلخونه به راحتی میتونید با چندین خط برنامه مداری بسازید که کاملا اهدافتون رو پیاده سازی کنه . حالا شما مساله ی دقیقتون چیه؟ کجاش رو مشکل دارید؟
                  دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

پاسخ : مشکل در اندازه گیری شدت نور در گلخانه با AVR (حل شد)

سلام لطفا من رو در این زمینه کمک کنید.من باید همین موضوع رو به عنوان پروژه ی درس میکرو تا دوهفته ی دیگه به استاد تحویل بدم.میشه اطلاعاتتون رو در اختیارم بذارید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X