اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در خصوص برنامه نوسی تابلو های led چرخان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چندیست یک وسیله تبلیغاتی که یک محفظه شیشهآ‌ای کروی شکل است و متن دلخواه حول محور کره میچرخد به بازار آمده در حقیقت رشتهای از led که بر روی یک موتور دوار سوار شده اند و بوسیله یک نوع از میکروه برنامه نویسی شدند.مخواستم ببینم کسی در خصوص برنامه نویسی میکرو این دستگاه آ‌ها ایدهآ‌ایی دارد.
    ر كجا خواست مرا نفس كشيد *** عاقبت موي سرم كرد سفيد.
    عمر من طي شدو بيچاره شدم *** مانده از هر درو هر خانه شدم.
    هست بيماري نفسم لاعلاج *** من سرا پا احتياجم احتياج
    باز كن در يا الهي آمدم ****با تمام روسياهي آمدم

سلام . خوبی دوست عزیز؟
    در مورد تابلو LED های معمولی اطلاعاتی دارید یا نه؟ اونجا یه تابع شیفت داره که از همه مهمتر هست .
    ولی توی این یکی نوع دیگه تابع شیف نداره تا جایی که من میدونم یه ستون LED هست که روی یه محور متصل هستن که دارن میچرن بنابراین زمانی که با سرعت حرکت کنه شما یه نوار LED به ضخامت اون ستون میبینید. حال با فاصله زمانی مشخص این LED ها رو خاموش رو روشن میکنید اون وقت به صورت پیوسته به نظر میرسه .
    البته من خودم کار نکردم اینها رو هم از یک استاد پرسیدم شاید جاییش ایراد داشته باشه دوستانی که خودشون کار کردن نظر بدن.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام

سلام

منظورتون یک چیزی شبیه اینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

http://www.metricmind.com/clock/clock.htm
      ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

سلام.
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

زدی تو خال

سلامی چو بوی خوش آشنایی:
          jadeh2 جان عزیز به قول معروف زدی تو خال، همونی بود که دنبالش میگشتم .
          فقط میکرو استفاده شده در اینجاPIC16F84 که من بااین میکرو کارنکردم می خواستم بدون اگه بخوام چنین چیزی رو با 8051 درست کنم نحوه برنامه نویسی اون مثلا برای نمایش دادن کلمهamir با زبان c به چه صورت است .مثلا برای ایجاد وقفه آ‌های در حدود 100 میکرو ثانیه که باید باتوجه به دور موتور در حال چرخش این مدار ایجاد کردو همچنین دادن شیقتی که محمد جان ازون صحبت کردن باید چیکارکنم.فقط خواهش دارم منو به دیدن لینک های که در انجمن در خصوص تابلو های led است راهنمایی نکنید چون یا لینکشون خراب و یا بیشتر به جنبه سخت افزاری کار پرداخته شده.
          ر كجا خواست مرا نفس كشيد *** عاقبت موي سرم كرد سفيد.
          عمر من طي شدو بيچاره شدم *** مانده از هر درو هر خانه شدم.
          هست بيماري نفسم لاعلاج *** من سرا پا احتياجم احتياج
          باز كن در يا الهي آمدم ****با تمام روسياهي آمدم

دیدگاه

سلام

سلام

خوشحالم از اینکه بدردتون خورد.البته من تو این زمینه کار نکردم و دوستانی مثل اقای نحوی بهتر می تونن کمکتون کنن ولی نظر شخصی من اینکه برای ساختن همچین چیزی باید دل و به دریا زد و شروع کرد و با تئوری پردازی به جای خاصی ادم نمی رسه یک چیزی شبیه ازمون و خطا انقدر باید با هاش ور رفت تا جواب گرفت اینم چندتا led که با ترتیب خاص با توجه به متن موردنظر با سرعت زیاد رفرش میشه با نرم افزار هم نمیشه کاری کرد (مگر اینکه مانیتور و بچرخونیم )
            موفق باشید.
            ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

سلام به تمام دوستان عزیز
              من روی این پروژه در زمان دانشجویی ( یادش بخیر سال 42) کار کردم و یک نمونه هم ازش ساختم . ایده اصلی این پروژه مربوط به شخصی به نام BOB BLICk است . و اسم پروژه هم PROPELLER CLOCK است. آدرس سایتش رو هم در زیر گذاشتم .این پروژه یک برد مثلثی شکل دارد که بر روی یک موتورDC 12 ولت نصب شده است و در نوک آن 8تا LED که فقط 7تاش به کار می آد قرار دارند. وقتی موتور می چرخه این LED ها یک صفحه دایره ای رو اسکن می کنن و همانطور که دوست خوبمان آقای نحوی توضیح دادند با کنترل LED ها کاراکترها نمایش داده می شوند.نکته مهم و کلیدی در این پروژه نحوه رساندن تغذیه به برد چرخان است.که اگه سایت اصلی رو بدقت بخونین متوجه چگونگی آن می شوید. البته FIRMWARE موجود در این سایت ساعت را همراه با دقیقه نشان می دهد. من روش کار کردم و ثانیه هم بهش اضافه کردم . علاوه بر اون تا 13 کاراکتر هم در قسمت بالا نشون میده. اگه سوال دیگه ای داشتید با من مطرح کنید.
              آدرس سایت BOB BLICK :
              http://www.bobblick.com/techref/projects/projects.html
              WWW.YEKTATEL.COM

دیدگاه

با سلام
                باحال بود دستتون درد نیاد
                >>>>> اللهم عجل لولیک الفرج <<<

لطفا براي تشكر از امتياز مثبت استفاده بفرماييد

دیدگاه

پاسخ : کمک در خصوص برنامه نوسی تابلو های led چرخان

نمایش دما بر روی فن با استفاده از چرخش پره های فن بصورت پروپلر دیسپلی در نرم افزار بسکام جهت اطلاعات بیشتر و دانلود فایل به آدرس زیر مراجعه فرمایید http://www.fullavrproject.blogsky.com/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X