اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای پروگرام کردن میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای پروگرام کردن میکرو

باسلام خدمت دوستان عزیز
    باعرض پوزش شاید جای مناسبی نباشه که سوالم را میپرسم
    دوستان عزیز بنده تازه شروع به یادگیری برنامه نویسی کردم ویک پروگرامر از سایت شرکت خریداری کردم (multi avr programer) ولی هرکار میکنم نمیتونم میکرو رو پروگرام کنم نمیدونم چه جوری با این پروگرامر کار کنم(با کد ویژن)اگر لطف کنید ویک توضیح کامل دهید که چه کار کنم ممنون میشم
    خیلی ممنونم

پاسخ : کمک برای پروگرام کردن میکرو

نوشته اصلی توسط alirahmani26
    باسلام خدمت دوستان عزیز
    باعرض پوزش شاید جای مناسبی نباشه که سوالم را میپرسم
    دوستان عزیز بنده تازه شروع به یادگیری برنامه نویسی کردم ویک پروگرامر از سایت شرکت خریداری کردم (multi avr programer) ولی هرکار میکنم نمیتونم میکرو رو پروگرام کنم نمیدونم چه جوری با این پروگرامر کار کنم(با کد ویژن)اگر لطف کنید ویک توضیح کامل دهید که چه کار کنم ممنون میشم
    خیلی ممنونم
    مستقیم با خود کدویژن نمیشه
    یعنی پشتیبانی نمیکنه :nerd:
    تنها پروگرمری که میتونه به صورت مستقیم از کامپایلر پروگرم انجام بده mk2 هست :cry2:
    این نوع پروگرمر multi avr programer یک برنامه به نام progisp همراه خود دارند که فقط با آن نرم افزار کار میکنند
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    --------------------------------------------------------
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
      مستقیم با خود کدویژن نمیشه
      یعنی پشتیبانی نمیکنه :nerd:
      تنها پروگرمری که میتونه به صورت مستقیم از کامپایلر پروگرم انجام بده mk2 هست :cry2:
      این نوع پروگرمر multi avr programer یک برنامه به نام progisp همراه خود دارند که فقط با آن نرم افزار کار میکنند
      خیلی ممنون ولی کار با این نرم افزار چه جوریه

دیدگاه

پروگرامر USBASP بدلیل استقبال بسیار خوب از آن در سطح دنیا؛ توسط شرکت کدویژن نیز مورد توجه قرار گرفته است و راهنمایی نیز در سایت رسمی کدویژن قرار گرفته که به نحوه استفاده از این پروگرامر در کدویژن پرداخته است. لینک این راهنما از سایت رسمی کدویژن :

www.hpinfotech.ro/usbasp.pdf

لینک فایل های مورد نیاز از سایت رسمی کدویژن :

www.hpinfotech.ro/usbasp.zip

و در نهایت فیلم آموزشی راه اندازی پروگرامر در کدویژن :

http://www.aparat.com/v/cUfvF

------------------

نحوه استفاده از پروگرامر USBASP توسط برنامه ProgISP :

http://www.aparat.com/v/CE2xj

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

سلام
          پروگرامر stk200/300 تو ویندوز 8.1 کار نمی کنه این نوع پروگرامر ها که از طریق پورت پرینتر کار می کنند ایا راحلی دارن که بشه تو ویندوز 8.1 ازش استفاده کرد
          با نرم افزا بسکام و progisp تست شد ولی شناسایی نمیشه
          راه حلی هست؟
          برد جوجه کشی:
          مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
          این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
          برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

باسلام خدمت بزرگواران
            خیلی ممنون بابت پاسخ هاتون ولی نمیدونم چرا پورت را شناسایی نمیکنه

دیدگاه

باسلام خدمت بزرگواران
              خیلی ممنون بابت پاسخ هاتون ولی نمیدونم چرا پورت را شناسایی نمیکنه
              تصویری از Device Manager ویندوز و خطایی که دارید را ارسال کنید تا بررسی شود. در ضمن میتوانید Team Viewer نصب کنید و تا دقیقا بر روی کامپیوتر شما مشکل بررسی و حل شود.

دیدگاه

باسلام خدمت شما
                ببخشید بزرگواران میخوام پروگرام کنم یعنی موقعی که rdرا میزنم ارور میدهد مینویسدchip enable program error
                اگر لطف کنید وراهنمایی کنید
                از دوتا atmega 16,8استفاده کردم ولی جواب نگرفتم لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام مطمعن هستید که ارتباط پروگرمرتون با میکرو برقرار شده و میکرو کنترولر رو درست روی پروگرمر قرار میدهید ؟

دیدگاه

باسلام خدمت شما
                    ببخشید بزرگواران میخوام پروگرام کنم یعنی موقعی که rdرا میزنم ارور میدهد مینویسدchip enable program error
                    اگر لطف کنید وراهنمایی کنید
                    از دوتا atmega 16,8استفاده کردم ولی جواب نگرفتم لطفا راهنمایی کنید
                    یک خبر خوب برای شما:
                    خطای فوق نشان میدهد که پروگرامر شما بدرستی نسب شده و توسط کامپیوتر شناسایی شده است.

اما این پیام نشان از آن دارد که پروگرامر قادر به ارتباط با میکرو نیست. که یکی از موارد زیر و یا همزمان چندین علت باعث خطا شده اند:

--- سرعت پروگرامر بالاتر از مقدار میکرو است. اگر پروگرامر شما تنظیم اتوماتیک سرعت ندارد. باید بصورت دستی (نرم افزاری - سخت افزاری) سرعت را بر روی کم تنظیم کنید.
                    --- عدم تامین کلاک میکرو. در صورتیکه پروگرامر شما فاقد امکان تامین کلاک مناسب برای میکرو است و شما میکرو را بر روی کریستال و یا اسیلاتور خارجی تنظیم کرده اید باید کلاک لازم را تهیه کنید.
                    --- عدم تامین تغذیه مناسب.
                    --- عدم اتصال صحیح خطوط پروگرامر به میکرو. این حالت ممکن است در صورتیکه از کابل ISP استفاده میکنید رخ دهد. و یا اینکه در پروگرامر شما احتمالا از نوع زیف سوکت دارهای بازاری غیر استاندارد است که فاقد امکان تشخیص درست محل میکرو است.
                    --- تداخل سیگنالی بر روی میکرو و زیف سوکت. در پروگرامرهای زیف سوکتی بازاری غیر استاندارد؛ با اتصال کوتاه کردن پین های زیف به هم سعی در پروگرام انواع میکروها فقط بر روی یک زیف سوکت کرده اند که باعث میشود. که در برخی موارد با توجه به برنامه درون میکرو خطوط سیگنال پروگرامر با میکرو تداخل پیدا کرده و خطای فوق رخ دهد.

در هر صورت اگر تصویر پروگرامر را درحالیکه میکرو در آن درج شده ارسال کنید بهتر میتوان شما را راهنمایی نمود.

دیدگاه

باسلام خدمت دوستان عزیز وگرامی وخیلی متشکرم بخاطر پاسخ هایی که تا حالا داده شده است
                      درکل من اگر مشکلات خود را کلی بگم شاید بهتر باشد
                      نوع پروگرامرmulti avr progrm است
                      الان من اگر میکرو رو داخل زیف سوکت گذاشته ام باید فایل فلش را لوود کنم ویا فایل eepromویا چیز دیگری را باید لوود کنم من فقط توانستم تا به حال فایل فلش را لوود کنم ولی بقیه فایل ها را نمیشه یعنی اصلا انگار داخل پوشه ای که برنامه را ذخیره کردم نیست نمیدونم چه کار کنم اگر میتوانید کلی این قسمت را توضیح دهید یعنی با جزییات باشه خیلی ممنونم
                      بعدموقعی که میخواهم برنامه را روی میکرو بریزم باید کدوم گزینه ها رو بزنم
                      راستی ازکجا بفهمم که میکرو شناسایی شده است
                      وحالا که برنامه ها را ریختم باید در عملی برای یک مدار ساده بر فرض مدار چشمک زن باید به غیر از vcc,gndو ledومقاومت چه چیزهایی دیگر نصب کنم اگر لطف کنید این رو توضیح بدهید ممنونم قبلا از همکاری شما قدردانی کرده ام
                      (باجزییات باشه)

دیدگاه

باسلام خدمت دوستان عزیز وگرامی وخیلی متشکرم بخاطر پاسخ هایی که تا حالا داده شده است
                        درکل من اگر مشکلات خود را کلی بگم شاید بهتر باشد
                        نوع پروگرامرmulti avr progrm است
                        الان من اگر میکرو رو داخل زیف سوکت گذاشته ام باید فایل فلش را لوود کنم ویا فایل eepromویا چیز دیگری را باید لوود کنم من فقط توانستم تا به حال فایل فلش را لوود کنم ولی بقیه فایل ها را نمیشه یعنی اصلا انگار داخل پوشه ای که برنامه را ذخیره کردم نیست نمیدونم چه کار کنم اگر میتوانید کلی این قسمت را توضیح دهید یعنی با جزییات باشه خیلی ممنونم
                        بعدموقعی که میخواهم برنامه را روی میکرو بریزم باید کدوم گزینه ها رو بزنم
                        راستی ازکجا بفهمم که میکرو شناسایی شده است
                        وحالا که برنامه ها را ریختم باید در عملی برای یک مدار ساده بر فرض مدار چشمک زن باید به غیر از vcc,gndو ledومقاومت چه چیزهایی دیگر نصب کنم اگر لطف کنید این رو توضیح بدهید ممنونم قبلا از همکاری شما قدردانی کرده ام
                        (باجزییات باشه)
                        باسلام خدمت دوستان کسی نمیتونه کمک کنه خیلی ممنونم اگر سریعتر راهنمایی کنید

اضافه شده در تاریخ :
                        باسلام خدمت دوستان کسی نمیتونه کمک کنه خیلی ممنونم اگر سریعتر راهنمایی کنید
                        سلام دوستان کسی به ما کمک نمیکنه :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

دیدگاه

سلام دوستان من هنوز منتظر هستم :angry: :angry: :angry: :angry: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

دیدگاه

سلام دوستان من هنوز منتظر هستم :angry: :angry: :angry: :angry: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
                            سلام
                            داداش فایل flash همون برنامه نوشته شده برای میکرو هست که حتما باید پروگرام کنی
                            ولی فایل ایپرام ممکنه باشه و ممکنه نباشه
                            شما با کدوم نرم افزار یا کامپایلر می خواین میکرو رو پروگرام کنید؟
                            برد جوجه کشی:
                            مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
                            این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
                            برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

علی جون برو تو سایت سازنده پروگرامرت حتما میگن مشکلش چیه
                              یا با پشتیبانی تماس بگیر :question: :question: :question:
                              من ممدرضام :icon_razz: :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X