اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با اپتوکوپلر در مدار کنترل ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با اپتوکوپلر در مدار کنترل ولتاژ

سلام دوستان
    یه مدار کنترل ولتاژ به صورت دیجیتال (دیمر دیجیتال) ساختم که به این صورت کار میکنه که ولتاژ ac 220 رو یکسو میکنم بعد به کمک تریستور BT152 و تریگرش با یک قطار پالس به کمک میکرو بعد از گذشتن زمان مد نظر از لحظه عبور از صفر ولتاژ ac ، ولتاژ خروجی رو کنترل میکنم. برای تریگر کردن از pc817 (اپتوکوپلر) استفاده کردم اما متاسفانه اصلا جواب نمیده و سمت ترانزیستوری اون مدار روشن و تو مدار من low هست که باعث میشه مدار درست کار نکنه شماتیک مدار رو ضمیمه کردم
    لطفا ببینید اشتباهی در بستن مدار کردم
    در ضمن مشکل از برنامه و باقی مدار نیست چون وقتی به جای اپتوکوپلر از یه ترانزیستور استفاده کردم خیلی خوب کار کرد و مشکلی نداشت ولی خوب ایزوله نیست و ممکنه مشکل پیش بیاد.
    http://s7.picofile.com/file/82434413...rints.pdf.html
    ممنون

پاسخ : مشکل با اپتوکوپلر در مدار کنترل ولتاژ

وقت بخیر

پیشنهاد میکنم از اپتوتری یاک استفاده کن !!moc3021 .
    و تو شماتیک شما led اپتو رو درست نبستی ! آند به کلکتور و کاتد به امیتر یا زمین !! کلکتور ترانزیستور رو از مقاومت قطع کن و آند رو بده به مقاومت و کاتد رو به کلکتور ! البته تو خروجی کوپلر هم اصلاحی باید انجام بدی ولی همین هم کار میکنه !! ممکنه لازم بشه لبه خروجی میکرو رو عوض کن .

دیدگاه

ممنونم اگه ممکنه اشکالی که در خروجی هم هست بگین که دیگه این اشتباه رو انجام ندم

دیدگاه

وقت بخیر

با استفاده از اپتو تری یاک اشکال در خروجی کوپلر حا میشه ! بیشتر مربوط به ایزوله نبودن میشه ! vcc روی خروجی کوپلر باعث اشکال و عدم ایزوله بودن هست ! ولی اگر جنبه آموزشی رو در نظر بگیریم ====> باید گفت مقاومت روی کلکتور رو بردارید و روی امیتر و زمین بگذارید و گیت رو به امیتر بدید و کلکتور به vcc وصل باشه ! با تحریک ترانزیستور روش شده و گیت تغذیه میشود البته بهتر است یک مقاومت بین 470 اهم تا 2.2 کیلو بین امیتر و گیت تا جریان گیت محدود بشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X