اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو و تبادل نظر] ای سی با کیفیت 12ولت کسی سراغ داره؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[گفتگو و تبادل نظر] ای سی با کیفیت 12ولت کسی سراغ داره؟؟؟

سلام به بچه های صوتی...امید وارم حالتون خوب باشه...
    کسی ای سی سراغ داره که 12ولت باشه با کیفیت باشه...یه چیزی تومایه های 7377ولی با thdکم تر......ممنون میشم اگه می دونید بگید.

اضافه شده در تاریخ :
    یعنی نبود؟؟؟
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۳:۰۲ ۱۳۹۵/۰۵/۱۷.
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

پاسخ : ای سی با کیفیت 12ولت کسی سراغ داره؟؟؟

سلام هست ولی آی سی های دیجیتال هستن به صورت بورد آماده
    http://www.electronic724.com/tag/156/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%84%D9%8A-%D9%81%D8%A7%D9%8A%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%AA%D9%8A-YL2020

اضافه شده در تاریخ :
    البته به نظر من اگر دو عدد tda2050 را به صورت بریج ببندید نتیجه خیلی بهتری میده
    ولی همیشه برای کیفیت باید از مقداری از قدرت آمپ صرف نظر کرد که تو ولتاژ 12 ولت یکم کار سخت میشه
    ولی اگر ولتاژ را بالا تر ببرید خیلی کار آسونتر میشه

دیدگاه

مرسی از پاسخ
      چون واسه ماشین میخوام نمی تونم ولتاژ رو بیشتر کنم...وگرنه مشکلی نبود به غیر اون 2050چیز دیگه ای سراغ نداری؟؟؟
      مدار بریجش چند ولت میخواد؟؟؟دوبله؟؟
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Technology
        مرسی از پاسخ
        چون واسه ماشین میخوام نمی تونم ولتاژ رو بیشتر کنم...وگرنه مشکلی نبود به غیر اون 2050چیز دیگه ای سراغ نداری؟؟؟
        مدار بریجش چند ولت میخواد؟؟؟دوبله؟؟
        سلام ببین قدرت بیشتر به ولتاژ بستگی داره تا به نو ع آی سی همون 7377 را به صورت بریج ببند دو خروجی 20 وات بهت میده با 12 ولت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
          سلام ببین قدرت بیشتر به ولتاژ بستگی داره تا به نو ع آی سی همون 7377 را به صورت بریج ببند دو خروجی 20 وات بهت میده با 12 ولت
          اریه بریجش رو روی ماشین بستتم وقتی روشنه ماشین ولتاژ 14ولت میشه راحت میشه30وات رو ازش گرفت...ولی مشکل اینه که وقتی میره روی 35وات THD=10%صدا بهم میریزه....تا30وات کیفیتش عالیه...
          اگه مشکل ولتاژ توی ماشین نبود عالی بود...
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Technology
            اریه بریجش رو روی ماشین بستتم وقتی روشنه ماشین ولتاژ 14ولت میشه راحت میشه30وات رو ازش گرفت...ولی مشکل اینه که وقتی میره روی 35وات THD=10%صدا بهم میریزه....تا30وات کیفیتش عالیه...
            اگه مشکل ولتاژ توی ماشین نبود عالی بود...
            سلام ببین داخل ماشین محیط بستس با 2 تا 7377 میشه چهارتا خروجی با وات واقعی گرفت که خیلی قوی میشه اگر بیشتر میخای باید به فکر سوئیچینگ ولتاژ باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
              سلام ببین داخل ماشین محیط بستس با 2 تا 7377 میشه چهارتا خروجی با وات واقعی گرفت که خیلی قوی میشه اگر بیشتر میخای باید به فکر سوئیچینگ ولتاژ باشی
              سلام بله یه پخش ساختم از دوتا7377استفلده کردم عالی بود....
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

tda1562q
                دیگه رو زمین جا نیست... باید رفت....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roodi
                  tda1562q
                  سلام
                  مرسی فقط این ایسیش گیر میاد؟
                  راستی چرا قیمت 1557 از 7377 بیشتره؟؟؟؟
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                    تمام ای سی های پخش خودرو محدود به ولتاژ 12 ماشین هستن.در حالت ایده آل ولتاژ تا 14.4 ولت بالا میاد که برا آمپلی خوبه ولی باز شما محدود به فرمول توان خواهید بود که یا باید ولتاژ را بالا ببرید یا از مقاومت لود یا همان بلندگوهاتون کم کنید.البته راه حل دوم زیاد توصیه نمیشه چون باعث میشه آیسی توان تلفاتی بالایی به همراه داشته باشه و دفع حرارت پشت پنل و داخل داشبورد با اون شرایط!! یکم سخت بشه.اما اگه براتون کارایی یکم بالاتر مد نظره آیسی های زیادی موجود هستن از انواع متداول و گران قیمت تا نمونه های قدیمی و ارزان.7377 گزینه ی مناسبی برای پخش خودرو نیست.در ضمن 1557 از 7377 ضعیفتر نیست.شما تنها شرایط کار خودتونو در نظر بگیرید به عنوان مثال برای 14.4ولت 4 اهم با thd 10% دراین شرایط 7377 20وات و 1557 22وات ارائه میده ضمن اینکه پکیج 1557 بسیار کارآمدتر و با توان 60 وات هست.بگذریم.به نظر من شما از 4 بلندگو 4 اهم استفاده کنید به بالاترین حد ممکن برای ولتاژ 14 ولت می رسید
                    TDA7386
                    4 x 28W/4W @ 14.4V, 1KHz, 10%
                    tda7384
                    4 x 25W/4W @14.4V, 1KHz, 10%
                    TDA 7388
                    4 x 26 W / 4  @ 14.4 V, 1 kHz, 10 %
                    اینها نمونه های رایج هستند.اگر از نمونه های ماسفتی بخواین و بتونین راه اندازیش کنین pal007 گزینه ی بسیار مناسبی از پایونیر هست که کیفیت صدای خوبی داره. TDA7560 هم یکم سخت گیر میاد اما دیتاشیتش موجوده و توانایی درایو 2 اهم هم داره که توان بسیار مناسب 55وات را میده و راه اندازی آسانی هم داره.اگر بتونین آیسی های فیلیپس را راه اندازی کنین گزینه های با کیفیتی هستن اما کار کردن باهاشون مثل سری tda7 نیست.
                    tda8571 با صدای 26 وات و خروجی 4کاناله.و آی سی بسیار خوب TDA8588 با توان بالا که در پخشهای سونی رایجه و TDA8591J با توانایی درایو 2 اهم.
                    پیشنهاد من سری tda7 هست که درکل آیسی هایی کم آزاری هستن و راه اندازی آسانی دارن.اگر موجود نبودن میتونید از سری LA استفاده کنید که ایسی های مشابه tda با توان و کیفیت مناسب ساخت سانیو (شرکت تولید کننده سری stk( هستن.مثل
                    LA 4743
                    LA47503
                    LA47536
                    امیدوارم موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elesaeid
                      سلام
                      تمام ای سی های پخش خودرو محدود به ولتاژ 12 ماشین هستن.در حالت ایده آل ولتاژ تا 14.4 ولت بالا میاد که برا آمپلی خوبه ولی باز شما محدود به فرمول توان خواهید بود که یا باید ولتاژ را بالا ببرید یا از مقاومت لود یا همان بلندگوهاتون کم کنید.البته راه حل دوم زیاد توصیه نمیشه چون باعث میشه آیسی توان تلفاتی بالایی به همراه داشته باشه و دفع حرارت پشت پنل و داخل داشبورد با اون شرایط!! یکم سخت بشه.اما اگه براتون کارایی یکم بالاتر مد نظره آیسی های زیادی موجود هستن از انواع متداول و گران قیمت تا نمونه های قدیمی و ارزان.7377 گزینه ی مناسبی برای پخش خودرو نیست.در ضمن 1557 از 7377 ضعیفتر نیست.شما تنها شرایط کار خودتونو در نظر بگیرید به عنوان مثال برای 14.4ولت 4 اهم با thd 10% دراین شرایط 7377 20وات و 1557 22وات ارائه میده ضمن اینکه پکیج 1557 بسیار کارآمدتر و با توان 60 وات هست.بگذریم.به نظر من شما از 4 بلندگو 4 اهم استفاده کنید به بالاترین حد ممکن برای ولتاژ 14 ولت می رسید
                      TDA7386
                      4 x 28W/4W @ 14.4V, 1KHz, 10%
                      tda7384
                      4 x 25W/4W @14.4V, 1KHz, 10%
                      TDA 7388
                      4 x 26 W / 4  @ 14.4 V, 1 kHz, 10 %
                      اینها نمونه های رایج هستند.اگر از نمونه های ماسفتی بخواین و بتونین راه اندازیش کنین pal007 گزینه ی بسیار مناسبی از پایونیر هست که کیفیت صدای خوبی داره. TDA7560 هم یکم سخت گیر میاد اما دیتاشیتش موجوده و توانایی درایو 2 اهم هم داره که توان بسیار مناسب 55وات را میده و راه اندازی آسانی هم داره.اگر بتونین آیسی های فیلیپس را راه اندازی کنین گزینه های با کیفیتی هستن اما کار کردن باهاشون مثل سری tda7 نیست.
                      tda8571 با صدای 26 وات و خروجی 4کاناله.و آی سی بسیار خوب TDA8588 با توان بالا که در پخشهای سونی رایجه و TDA8591J با توانایی درایو 2 اهم.
                      پیشنهاد من سری tda7 هست که درکل آیسی هایی کم آزاری هستن و راه اندازی آسانی دارن.اگر موجود نبودن میتونید از سری LA استفاده کنید که ایسی های مشابه tda با توان و کیفیت مناسب ساخت سانیو (شرکت تولید کننده سری stk( هستن.مثل
                      LA 4743
                      LA47503
                      LA47536
                      امیدوارم موفق باشید
                      سلام مرسی از پاسخ و وقتی که گزاشتی...من هم7560رو بستم هم7377دوتاشون عالین ولی thd10درصده.....یکم دل ادمو می زنه وگر نه قدرتش بیسته مخصوصا وقتی ماشین روشن باشه چون ولتاژ14.5هست....
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خواهش میکنم.اولین پست من در این سایت بود :smile:
                        ببینید به نظر من اگر از thd10% خوشتون نمیاد باید یه سری اقدامات بنیادی انجام بدین چون آمپلی وقتی به انتهای توانش میرسه طبیعتا هارمونیکها را هم تقویت میکنه این مساله حتی در ماسفت ها هم به دلیل وجود Ciss و .... هم حل نشده.شما سعی کنید ورودی بسیار شفافی بهش بدید به عنوان مثال از یک پخش کننده Hi-Fi استفاده کنید.دوم اینکه حتما از یک پری مناسب در ورودی استفاده کنید تا هارمونیک ها به حداقل برسه.ورودی شما از دستگاهی باشه که خروجی BTL نده در این صورت باید از میکسر استفاده کنید تا شکل موج HALF SINE نشود و یا شیفت زمین نداشته باشید.بهتره از قطعات مرغوب مثل پ امپ های معروف 5532 یا 071 استفاده کنید.سری OPA هم مناسبه.البته نیازمند یک منبع تغذیه متقارن خواهید بود.استفاده از فیلتر و اکولایزر هم در کیفیت خروجی بی تاثیر نیست.ا
                        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elesaeid
                          خواهش میکنم.اولین پست من در این سایت بود :smile:
                          ببینید به نظر من اگر از thd10% خوشتون نمیاد باید یه سری اقدامات بنیادی انجام بدین چون آمپلی وقتی به انتهای توانش میرسه طبیعتا هارمونیکها را هم تقویت میکنه این مساله حتی در ماسفت ها هم به دلیل وجود Ciss و .... هم حل نشده.شما سعی کنید ورودی بسیار شفافی بهش بدید به عنوان مثال از یک پخش کننده Hi-Fi استفاده کنید.دوم اینکه حتما از یک پری مناسب در ورودی استفاده کنید تا هارمونیک ها به حداقل برسه.ورودی شما از دستگاهی باشه که خروجی BTL نده در این صورت باید از میکسر استفاده کنید تا شکل موج HALF SINE نشود و یا شیفت زمین نداشته باشید.بهتره از قطعات مرغوب مثل پ امپ های معروف 5532 یا 071 استفاده کنید.سری OPA هم مناسبه.البته نیازمند یک منبع تغذیه متقارن خواهید بود.استفاده از فیلتر و اکولایزر هم در کیفیت خروجی بی تاثیر نیست.ا
                          موفق باشید
                          ورودی ام\لی فایر ماژول های mp3پلیر یا گوشی موباسل هستش.....اونthdمال خود ای سیه...نه مال چیز دیگه....تنها راه اینه که یه گین واسش درست کنی و لب مرز بهم ریختگی صدا نگهش داری...همین...
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام دوست من من خودم الان ضبت ماشینمو با یه mp3 player و 7377 بستم خیلی خوب داره کار میکنه
                            اگه شما قدرت بالاتر میخاهی باید از سوئیچینگ ولتاژ و آی سی قویتر استفاده کنی
                            یه کار دیگه اینه که تعداد بلندگوها را افزایش بدی و تعداد آی سی ها را مثلا یه 7377 بریج اضافه کنی با دو تا باند رو سینی عقب ماشین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
                              سلام دوست من من خودم الان ضبت ماشینمو با یه mp3 player و 7377 بستم خیلی خوب داره کار میکنه
                              اگه شما قدرت بالاتر میخاهی باید از سوئیچینگ ولتاژ و آی سی قویتر استفاده کنی
                              یه کار دیگه اینه که تعداد بلندگوها را افزایش بدی و تعداد آی سی ها را مثلا یه 7377 بریج اضافه کنی با دو تا باند رو سینی عقب ماشین
                              سلام
                              با اون جمله اخری خیلی موافقم...چون خیلی وقته توفکرشم....ولی با ای سی 7560....یه امپ درست کردم مخصوص صندق عقب....فقط مونده که بشه اجازه گرفت و سی نی رو سوراخ کرد.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:باند ها هم امادس.. :nice: :nice: :nice: :nice:
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X