اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی ترسیم خطوط فرکانس بالا در PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی ترسیم خطوط فرکانس بالا در PCB

سلام دوستان.
    من میخواهم یه برد فرکانس بالا 6 GHz رو طراحی کنم .در اصل میخواهم به جای کابل ساتا 3 که در مادر بردها موجوده . ابتدا به یک برد PCB وصلش کنم یعنی روی مادر برد یه PCB مستقیم به کانکتور ساتا وصل میشه و سپس باکابلهای F.F.C 14 pin ( کابلهایی که انعطاف پذیره و میشه اونهارو تا کرد )اونرو به پشت هاردها که اونهم یک برد PCB هستش انتقال بدهم . تا حالا نمونه های زیادی زدم اما جواب نداده . برای انتقال سیگنالهای ساتا خطوط دیفرانسیلی کشیدم که طول مسیرها با هم برابر کشیدم و فاصله خطوط هم از ابتدا تا انتهای کار یکسان هستش .در کنار خطوط دیفرانسیلی زمین هم رد کردم , و اصلا زاویه 45 یا 90 ندادم و همه را بصورت Cerw (نیم دایره) کشیدم . قطر ترکهامو 0.2 mm گرفتم و فاصله بین خطوط هم 0.2 mm در نظر گرفتم (البته بخاطر اینکه آلفا مدار کمتر از 0.2 mm برد نمیزند ). حالا دوستان کمکم کنید ببینم برای انتقال این سیگنالها با 6 GhZ , قطر ترکها و فاصلشون چقدر باشه .؟ آیا نرم افزاری هست اینهارو محاسبه کنه؟

پاسخ : چگونگی ترسیم خطوط فرکانس بالا در PCB

سلام
    این مطلبی که عنوان فرمودید بسیار بسیار نکات زیادی داره. این عبارت رو گوگل کنید:
    High speed PCB Design
    چون فرکانس کارتون بالاست، حتی جنس برد هم اثر گذار است، مطالب دیگر که جای خود دارد!
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

پاسخ : چگونگی ترسیم خطوط فرکانس بالا در PCB

قطر و فاصله ی ترک ها تعیین کننده ی امپدانس مسیر هست که باید از تولید کننده بپرسید و بر اساس داده های اون برای امپدانس مشخصی طراحی کنید یا اینکه بدید خود تولید کننده براتون در حین ساخت چک کنه -هزینه ی اضافی-فرضا بگید من این خطوط رو 100 اهم میخوام یا 90 اهم میخوام بر اساس استاندارد اینترفیستون
      در ضمن کابلهای فلت تو این فرکانس جواب نمیده باید از کابلهای به هم پیچیده استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X