اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با پورت usb أر لب ویو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با پورت usb أر لب ویو

سلام
    کسی اینجا درباره ارتباط لب ویو با چیزای دیگه از طریق Usb چیزی میدونه؟(usb و نه سریال)
    مثل این که باید از تولکیت viSa استفاده کرد...حالا کسی پروژه آماده داره... :redface:
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

پاسخ : کار با پورت usb أر لب ویو

فک کنم بدونم چرا کسی استقبال نمیکنه

1) چون تو اکثر پست ها خوندید که usb نویز زیاد میگیره و ارتباط سریال ازش بهتره و از این جور حرفا در حالی که ویکی پدیا میگه usb یه "استاندارد صنعتی" هستش و صنعت هم که الی ماشاالله پر نویز!---پس این حرف ها زیاد جالب و و منطقی نیستش

2) usb کارش و راه اندازیش سخته و از این جور حرفا ....(که این طوری حساب کنی مثلا fpga هم سخته و نباید سمتش رفت O_o---دلیل و توجیح های آبدوخیاری ^_^)

دوستان لطفا همکاری کنید تو سایت های فارسی زبون انگار از نظر اطلاعاتی تعطیل هستیم ولی تو سایت های خارجی .... این اعصاب منو خورد میکنه بد جور -_- حالا من خودم میرم سعی میکنم یاد بگیرم حالا دوستان کسی اگه بلده - هر چی بلده به اشتراک بزاره لطفا

دیدگاه

دقیقا الان چی میخوای بدونی ما دو نوع ارباط یو اس پی داریم کدوم مد نظرته خودت باید اول همکاری کنی
      هر اطلاعاتی که به دست اوردی رو بزار به همراه سوالی که میخوای بپرسی به صورت دقیق بپرس تا بجه ها همکاری کنند

دیدگاه

خب میشه این دو مد رو توضیح بدید؟ که فرقشون چیه و...؟
        استاد بابا ما تاز کاریم^_^ ، شما باید هر چی بلدی رو به اشتراک بزار نه ما تازه کار ^_^

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848
          فک کنم بدونم چرا کسی استقبال نمیکنه

1) چون تو اکثر پست ها خوندید که usb نویز زیاد میگیره و ارتباط سریال ازش بهتره و از این جور حرفا در حالی که ویکی پدیا میگه usb یه "استاندارد صنعتی" هستش و صنعت هم که الی ماشاالله پر نویز!---پس این حرف ها زیاد جالب و و منطقی نیستش

2) usb کارش و راه اندازیش سخته و از این جور حرفا ....(که این طوری حساب کنی مثلا fpga هم سخته و نباید سمتش رفت O_o---دلیل و توجیح های آبدوخیاری ^_^)

دوستان لطفا همکاری کنید تو سایت های فارسی زبون انگار از نظر اطلاعاتی تعطیل هستیم ولی تو سایت های خارجی .... این اعصاب منو خورد میکنه بد جور -_- حالا من خودم میرم سعی میکنم یاد بگیرم حالا دوستان کسی اگه بلده - هر چی بلده به اشتراک بزاره لطفا
          شما به نظرم پورت USB و پروتکل USB رو با سریال اشتباه گرفتید !!
          ببین دوست عزیز، یادگیری پروتکل USB خیلی سخت تر از اونه که به نظر میاد، اما اگر یاد بگیرید، میشید حرفه ای.
          FPGA رو با USB مقایسه نکنید، یکی میاد با با FPGA یک led روشن خاموش می کنه، یکی میاد باهاش دیتا لاگر میسازه، یکی میاد پردازش صوت و تصویر انجام میده، یکی میاد باهاش کار نظامی انجام میده. حالا شما بگو ببینم یادگیری مثلا انجام پردازش تصویر (منظورم پردازش هست نه نمایش تصویر)، با FPGA چقدر زمان می مبره؟ می ارزه خودت برای یادگیری وقت بزاری و یاد بگیریش؟ چه پایه هایی رو لازم داره؟
          ارتباط USB هم همینطوره. کار هر کسی نیست. و به نظر من اگر بهش نیاز داری برو سمتش.
          اما برای لب ویو. ببین من به خاطر کاری که باید با لب ویو انجام میدادم، 3 ماه تو فروم خود NI بودم که خیلی قوی و حرفه ای هستش. سوالات رو سریع جواب میدادند. اونجا خیلی کم یا بهتر بگم اصلا ندیدم کسی بخواد با USB کار کنه و سوال بپرسه. اکثرا از یک ماژول USB2SERIAL استفاده می کردند. برای نویز هم می آوردند تو بستر شبکه یا RS485.
          اما در مورد اینکه اگر یاد بگیری خوبه یا نه: یه توصیه دوستانه، برو سمت شبکه و سعی کن به جای USB شبکه رو یاد بگیری، چه توی AVR، ARM و چه توی لب ویو.
          پ.ن. چقدر نوشت oo:
          پ.ن. امیدوارم حرفام سو تفاهم نشه برات.
          ---------
          .
          .
          ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Des_B
            شما به نظرم پورت USB و پروتکل USB رو با سریال اشتباه گرفتید !!
            ببین دوست عزیز، یادگیری پروتکل USB خیلی سخت تر از اونه که به نظر میاد، اما اگر یاد بگیرید، میشید حرفه ای.
            FPGA رو با USB مقایسه نکنید، یکی میاد با با FPGA یک led روشن خاموش می کنه، یکی میاد باهاش دیتا لاگر میسازه، یکی میاد پردازش صوت و تصویر انجام میده، یکی میاد باهاش کار نظامی انجام میده. حالا شما بگو ببینم یادگیری مثلا انجام پردازش تصویر (منظورم پردازش هست نه نمایش تصویر)، با FPGA چقدر زمان می مبره؟ می ارزه خودت برای یادگیری وقت بزاری و یاد بگیریش؟ چه پایه هایی رو لازم داره؟
            ارتباط USB هم همینطوره. کار هر کسی نیست. و به نظر من اگر بهش نیاز داری برو سمتش.
            اما برای لب ویو. ببین من به خاطر کاری که باید با لب ویو انجام میدادم، 3 ماه تو فروم خود NI بودم که خیلی قوی و حرفه ای هستش. سوالات رو سریع جواب میدادند. اونجا خیلی کم یا بهتر بگم اصلا ندیدم کسی بخواد با USB کار کنه و سوال بپرسه. اکثرا از یک ماژول USB2SERIAL استفاده می کردند. برای نویز هم می آوردند تو بستر شبکه یا RS485.
            اما در مورد اینکه اگر یاد بگیری خوبه یا نه: یه توصیه دوستانه، برو سمت شبکه و سعی کن به جای USB شبکه رو یاد بگیری، چه توی AVR، ARM و چه توی لب ویو.
            پ.ن. چقدر نوشت oo:
            پ.ن. امیدوارم حرفام سو تفاهم نشه برات.
            این که یاد بگیری خودت با FPGA یک led روشن خاموش کنی و بعد به دیگران یاد بدی شرف داره به این که انیشتنگ باشی تو میکرو ها و پروسسور ها ولی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848
              این که یاد بگیری خودت با FPGA یک led روشن خاموش کنی و بعد به دیگران یاد بدی شرف داره به این که انیشتنگ باشی تو میکرو ها و پروسسور ها ولی...
              . . .
              ---------
              .
              .
              ...........

دیدگاه

با سلام به دوستان
                من با USB بهتره بگم با درگاه USB بسیار کار کردم،
                اول در ویندوز با درایور شرکت تسیکن www.thesycon.de، برای استفاده در زبان Visual C++ عالی و حرفه ای است؛

اما برای برقرای ارتباط با درگاه USB در نرم افزار Labview من دو روش و تست کردم:
                1- استفاده کردن از DLL که در زبان سی پلاس نوشته شده و در داخل آن USB و مدیریت کردم و داده خوانده شده رو به Labview و کنترل های آن پاس کردم که کار سختی هست.
                2- استفاده از کامپوننت و درایور ساز VISA که الان مشغول آن هستم، هم بلوکه خواندن و هم نوشتن از پایپ های ورودی و خروجی و راه انداختم و جواب داده ولی فقط با دریافت اطلاعات صحیح و بدون پرش نمونه های دریافتی مشکل دارم که هنوز نتونستم مشکلشو حل کنم
                و بشدت به دنبال یک حرفه ای تو این زمینه میگردم
                اگه کسی تو VISA و کنترل USB RAW برای خواندن داده ها با سرعت بالا یا حتی سرعت 1 مگابایت در ثانیه هم، میشناسه لطفا معرفی کنه.
                با تشکر
                محمد مطیعیان

دیدگاه

دوست عزیز استفاده از دی ال ال جهت استفاده از ارتباط تحت USB RAW صرفا زمانی مورد استفاده قرار میگیره که سخت افزار مود نظر مشکلات ارتباطی خاص داشته باشه مثلا اطلاعات قبل و بعد از ارسال هش شده باشند یا تحت یک پرتکل خاص در حال ارسال و در یافت باشند یا اکمنت ها دقیقا مشخص نباشه در غیر این صورت نیازی به اون نیست
                  خیلی راحت میشه برای یه دیوایس یو اس پی که کامنت هاش در دست رس هست یک درایور مربوطه به لب ویو ساخت که لب یو اونو بتونه توی مکس بشناسه تنها چیزی که نیاز هست اطلاع از vendor id و البته product id هست
                  سخت افزار های تحت یو اس پی دو نوع هستند USBTMC و USB RAW
                  حالت اول رو که بهش NI-VISA USB INSTR توی لب ویو میگن از مدل 488.2 هستش و باید تول کیت مربوطش نصب بشه کار با این مورد راحته چون خیلی راحت با تول کیت ویزرا که همتون کار کردین کار میکنه
                  اما درباره نوع دوم که باید براش دروایر درست کنین تا توی لب ویو بهش ازش استفاده کرد در حقیقت از 4 خط ارتباطی استفاده میکنه یعنی control bulk interrupt isochronous لب یو در هنگام اتصال سه خطر از این چهار خط ارتباطی رو چک میکنه خوب اون سه خط ارتبطای کدوم هست ؟
                  من امید وار بودم بچه ها یه خورده خودشون رو تکون بدن برن مطالعه کنن و دست کم یه نفر بیاد در این مورد مطلب بزاره ولی گویا دوستان به جواب های اسان عادت کردند و این خوب نیست سطح علمشون رو پایین نگه میداره پس ترجیح میدم یکی از همون دوستان که این سوال رو پرسیده بره تحقیق کنه و بیاد نتایجشو اینجا بزاره تا در مورد درستی و یا اشتباه بودن نتایجش بحث کنیم
                  توی این حوزه چرت پرت زیاد نوشتن تو اینترنت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X