اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کابل شیلد دار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کابل شیلد دار

سلام
    همونجور که می دونید معمولا در جاهایی که کابلهای حساسی مثل کابل شبکه رد میشه برای انتقال برق از کنار این کابلهای حساس(مثلا در از داخل یک داکت) ، از کابلهای برق شیلد دار استفاده میکنند و شیلد را به ارت چاه ارت وصل می کنند.
    کسی میتونه بگه ، دقیقا کار شیلد در این کابلها چیه و چجوری نویز این کابل ها را جذب می کنه؟!

پاسخ : کابل شیلد دار

شیلد با به حداقل رساندن حلقه ی جریان، مانع از ایجاد کوپلینگ مغناطیسی می شود. البته من ندیدم کابل برق رو شیلد کنند معمولا خط دیتا رو شیلد می کنند. چون اگر خطی که یک جریان فرکانس پایین از اون عبور میکنه رو شیلد کنید مسیر جریان از زمین مشترک بسته میشه و شیلد تقریبا بی اثر است.
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

شیلد با به حداقل رساندن حلقه ی جریان، مانع از ایجاد کوپلینگ مغناطیسی می شود.
      یعنی دیگر هیچ موج مغناطیسی از داخل شیلد به بیرون نشت نمی کند؟
      چون اگر خطی که یک جریان فرکانس پایین از اون عبور میکنه رو شیلد کنید مسیر جریان از زمین مشترک بسته میشه و شیلد تقریبا بی اثر است.
      متوجه نشدم لطفا یذره واضح تر!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
        شیلد با به حداقل رساندن حلقه ی جریان، مانع از ایجاد کوپلینگ مغناطیسی می شود. البته من ندیدم کابل برق رو شیلد کنند معمولا خط دیتا رو شیلد می کنند. چون اگر خطی که یک جریان فرکانس پایین از اون عبور میکنه رو شیلد کنید مسیر جریان از زمین مشترک بسته میشه و شیلد تقریبا بی اثر است.
        اقا رضا که کارشون خیلی درسته :applause: خلاصه حال کردم راستی چرا کم پیدا شدید ادم که کتاب می نویسه میگذاره تو نت دیگه همه مشناسندش :nice:اگه فیس بوکی چیزی دارید تو پیام خصوصی بهم بدید تا فرند شیم
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X