اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خرید LED با قابلیت تنظیم طول موج نور تولید شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خرید LED با قابلیت تنظیم طول موج نور تولید شده

سلام دوستان

برای یه کاری به LED هایی نیاز دارم که بتونم به طور دلخواه طول موج نور خروجی رو بین 400 تا 700 نانومتر تغییر بدم و شدت نور هم بتونم کم و زیاد کنم. سرچ که کردم چیزی پیدا نکردم. برای تولید رنگ های مختلف میشه از نوع RGB استفاده کرد ولی در این مورد خاص حتما می خوام با تغییر طول موج این کارو بکنم. چنین چیزی گیر میاد؟ از کجا می تونم تهیه کنم؟

ممنون

پاسخ : خرید LED با قابلیت تنظیم طول موج نور تولید شده

سلام mhrj
    این که شما میگید به LED نیاز دارید که بتونه طول موج نورش تغییر کنه به هیچ عنوان نه توی LED نه تو هیچ سیستم روشنایی مصنوعی دیگه ای وجود نداره

اگه دقیقتر بگید برای چه استفاده ای میخواید میتونم کاملا راهنمایی کنم

محدوده 700 ای 400 نانو متر هم که گفتید کلا محدوده نور مرعی هستش که چشم انسان قادر به دیدنش هست و عملا هیچ سیستم روشنایی مصنوعی یک پارچه ای وجود نداره که بتونه این محدوده را به طور کامل تو همه طیف ها تولید کنه و پوشش بده ( البته متاسفانه )

اگه محدوده های خواصی از نور برای پرورش گیاهان آب شور ، ماهیان آکواریومی ، و یا پرورش گیاه در محیط های بسته لازم دارید به طور دقیق مشخص کنید تا جداگانه خدمتتون ترکیباتش طیف نوری مورد نیاز را بگم .

هر کدوم روشها ترکیبات جداگانهای داره و نیاز نوریشون کاملا متفاوته .
    جدیدترین ویرایش توسط omid567; ۱۹:۵۴ ۱۳۹۵/۱۰/۲۲.

دیدگاه

عزیزم از چندتا led در کنار هم استفاده کن
      همه شرکت ها همین کار را می کنند .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhrj نمایش پست ها
        برای یه کاری به LED هایی نیاز دارم که بتونم به طور دلخواه طول موج نور خروجی رو بین 400 تا 700 نانومتر تغییر بدم و شدت نور هم بتونم کم و زیاد کنم. سرچ که کردم چیزی پیدا نکردم. برای تولید رنگ های مختلف میشه از نوع RGB استفاده کرد ولی در این مورد خاص حتما می خوام با تغییر طول موج این کارو بکنم. چنین چیزی گیر میاد؟ از کجا می تونم تهیه کنم؟

سلام mhrj
        این که شما میگید به LED نیاز دارید که بتونه طول موج نورش تغییر کنه به هیچ عنوان نه توی LED نه تو هیچ سیستم روشنایی مصنوعی دیگه ای وجود نداره

محدوده 700 ای 400 نانو متر هم که گفتید کلا محدوده نور مرعی هستش که چشم انسان قادر به دیدنش هست و عملا هیچ سیستم روشنایی مصنوعی یک پارچه ای وجود نداره که بتونه این محدوده را به طور کامل تو همه طیف ها تولید کنه و پوشش بده ( البته متاسفانه )

اگه محدوده های خواصی از نور برای پرورش گیاهان آب شور ، ماهیان آکواریومی ، و یا پرورش گیاه در محیط های بسته لازم دارید به طور دقیق مشخص کنید تا جداگانه خدمتتون ترکیباتش طیف نوری مورد نیاز را بگم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhrj نمایش پست ها
          سلام؛
          LEDهای RGB در واقع ترکیب سه LED جداگانه شامل قرمز، سبز و آبی هستند که وقتی همگی با هم روشن شوند، نور سفید تولید می کنند و اگر هم با نسبت زمانی کنترل شده روشن شوند، تمامی رنگهای طیف مرئی را تولید می کنند ، اما خواستم گوشزد کنم که:
          این رنگها در واقع تفسیر مغز شما از ترکیب تاثیر فوتونهای با انرژی متفاوتی هستند که به سلولهای استوانه ای و میله ای شبکیه برخورد می کنند. در واقع این رنگها یک نور تک فام خالص نیستند که بتوانید با دقت در حد نانومتر، آنها را از هم تفکیک کنید.

برای چنین سیستمی، نیاز به ابزار دیگری دارید که اگر خواستید، براتون توضیح می دهم.

دیدگاه

ترکیبی که شما برای تولید نورهای مختلف با روش RGB LED ذکر کردید کاملا درسته

,ولی در این روش ما از رنگ با یک فرکانس خواص استفاده میکنیم مثلا قرمز 620nm و یا آبی 440nm و ....
            و با ترکیب نورهای مختلف تقریبا تمام رنگها را شبیح سازی میکنیم

ولی هیچ وقت با ترکیب نورهایی RGB LED که به طور مثال نور ( R ) آن در محدوده 620nm هست نمیتوان نور قرمز 660nm تولید کرد

پس به همین دلیل نمیتوان با LED RGB نور فورموله شده مورد نیاز برای موارد خواص را تولید نمود
            و فقط باید از منبع نوری استفاده کرد که آن محدوده فرکانس نوری را داشته باشد

در ادامه چند مثال برای نور مورد نیاز پرورش گیاهان آکواریومی با طیف نوری مورد نیاز میزنم

در نمودار بالا به طور دقیق نصبت مورد نیاز از طیفهای مختلف نوری را نشان میدهد که در آن مشخص شده نور آبی با محدوده طیفی 430nm بیشترین اثر را در پرورش گیاهان آکواریومی دارد
            و برای دستیابی به این ترکیب نوری شرکتهای متفاوت محصولات خواص و فرموله شده راعه میکنند

به طور مثال Power LED بالا که مشاهده میکنید که در 5 طیف متفاوت نورهای مورد نیاز پرورش گیاهان آکواریومی را در یک پکیج گنجانده

و شرکتهای کوچکنر با کنار هم قرار دادن Power LED های یک وات یا 3 وات و یا 5 وات از LED های مختلف با طیفهای متفاوت کنار هم ترکیبات نوری متفاوتی برای نیازهای مختلف اراعه نموده اند
            جدیدترین ویرایش توسط omid567; ۲۱:۳۵ ۱۳۹۵/۱۰/۲۲.

دیدگاه

دوستان شرمنده عکسها را نتونستم تو همینجا لود کنم

اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

لینک عکسهای مربوط به موضوع را برای دوستان میزارم تا دانلود کنند

دیدگاه

بله برای پرورش گیاه های گل ده ب صورتی ک خودمون کشت کینم و از مرحله رشد تا گلدهی به نور مصنوعی نیاز داریم که با طول موج های مختلف در رنگ های ابی و قرمز هستش که با ترکیب ال ای دی میشه ساخت ولی طول موج اون رنگ های ال ای دی باید به اندازه دلخواه تغییر کنه ایا میشه مثلا طول موج رنگ ال ای دی ابی رو با هر وسیله و حزءدیگه تغییر داد و به طول موج مورد نظر رسود و رنگ ها رو روی ی برد یا هر چیزی ک اسمشه بست و درست کرد
                نوشته اصلی توسط omid567 نمایش پست ها
                سلام mhrj

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X