اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه استفاده از via در سیم کشی اتوماتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه استفاده از via در سیم کشی اتوماتیک

سلام

من توی سیم کشی اتوماتیک توی آلیتوم مشکل دارم
    :angry: :angry: :angry: :angry:
    برد دولایه هستش و از هر دو لایه برای سیم کشی استفاده میشه ولی مشکل اونجاست که تمام نقاط رو و زیر برد سیم کشی میشه ولی جاهایی که باید از via استفاده بشه ، استفاده نمیشه . عکسش رو هم گذاشتم .

چه تنظیماتی رو باید انجام بدم حالا توی رول یا هر جای دیگه که این مشکل برطرف بشه :-)

با تشکر

پاسخ : طریقه استفاده از via در سیم کشی اتوماتیک

pad ها خودشون multi layer هستن و نیازی به Via ندارن.
    ولی کلا من سیم کشی اتوماتیک آلتیوم رو قبول ندارم چون این سیم کشی ساده ترین نوع سیم کشی هستش و خیلی از قواعد رو رعایت نمیکنه،(چون از مدارتون سر در نمیار قاعدتا!!)و فقط سعی میکنه یک مسیری برقرار کنه...

دیدگاه

باسلام"

همیشه بردهایی که طراحی میشه با آلتیوم شامل یه میکرو ، یه رگلاتور با چندتا کانکتور نیست :-) که بگم دستی سیم کشی میکنم چون واقعا کار احمقانه ای هستش حتی تو مدارت ساده .
      و چون الان کسی تنظیمات AutoRule رو بلد نیست دلیل نمیشه که من دنبالش نگردم و یاد نگیرم ;-)

بعدم منظور از اینکه پدها خودشون مولتی لیر هستن یعنی چی ؟؟؟ multilayer هم که باشن نیستن باز اگه قرار باشه با جای دیگه ارتباط داشته باشن نیاز به via هستش تا از لایه های مختلف به جاهایی که میخوان وصل بشن یه نگاه به یه برد مادبورد بندازی مشخص میشه .

بعد از همه هم سیم کشی اتوماتیکی که شما قبول نداری شرکتهای مثل Gigabyte ، ASUS برای مادربردهاشون استفاده میکنن فقط فرقشون اینه که اونا تنظیماتش رو بلدن

دیدگاه

بعدم منظور از اینکه پدها خودشون مولتی لیر هستن یعنی چی ؟؟؟ multilayer هم که باشن نیستن باز اگه قرار باشه با جای دیگه ارتباط داشته باشن نیاز به via هستش تا از لایه های مختلف به جاهایی که میخوان وصل بشن یه نگاه به یه برد مادبورد بندازی مشخص میشه .
        وقتی میگیم مولتی لایر هستن یعنی خودشون نقش via هم دارن .یعنی کل لایه ها رو به هم وصل میکنن که البته میشه تغییرش داد.
        که در برد شما که میگی via نمیذاره چون داره از خود pad به عنوان via استفاده میکنه.
        همیشه بردهایی که طراحی میشه با آلتیوم شامل یه میکرو ، یه رگلاتور با چندتا کانکتور نیست :-) که بگم دستی سیم کشی میکنم چون واقعا کار احمقانه ای هستش حتی تو مدارت ساده .
        و چون الان کسی تنظیمات AutoRule رو بلد نیست دلیل نمیشه که من دنبالش نگردم و یاد نگیرم
        قاعدتا اگر حجم مدارات بزرگ بشه auto route کمک بسیاری میکنه ولی باز هم همونطور که گفتم چون از مدار شما سر در نمیاره و ... باز هم لازمه که بعضی از مسیر ها و ... رو خودتون دستی بکشید.که البته بستگی به کاربرد داره.
        مثلا در طراحی های noiseless که وقتی بخوایم تغذیه کرت بندی کنیم و ... auto route کمک جندانی نمیکنه هر چند که شما تنظیماتشو کامل بلد باشی.
        من خودم دیدم که مدارات خیلی بزرگ رو کامل دستی میکشن که البته سرعت بالا در این کار نیازمند تجربه ی بالا هستش.
        ولی کلا روش کاری که من دیدم به این صورته که اول قطعات رو میچینن بعدش auto route میکنن تا یک شمایی از مدار دستشون بیاد و ببینن که آیا جای قطعات مناسب هست یا نه.اگر اوکی بود خودشون یا از اول دوباره دستی میکشن یا به میل خودشون تغییرش میدن.
        بعد از همه هم سیم کشی اتوماتیکی که شما قبول نداری شرکتهای مثل Gigabyte ، ASUS برای مادربردهاشون استفاده میکنن فقط فرقشون اینه که اونا تنظیماتش رو بلدن
        خب اولا اگر اونا بخوان همه ی برد رو دستی بکشن باید یک ماه بشینن فقط سیم بکشن!!ولی مطمئن باشید هیچ وقت صد درصد برد رو اتوماتیک نمیکشن.
        دوما باز هم میگم بستگی به کاربرد داره.در مداراتی که کلا دیجیتال باشه یا بخش آنالوگ حساس نباشه auto route موثره ولی اگر در یک بردی بخش آنالوگ حساس و دیجیتال داشته باشیم مجبوریم اکثر برد رو خودمون بکشیم.خیلی از پروژه های بزرگ نظامی و اکثرا مخابراتی رو دیدم که مجبور بودن با همین سیم کشی ساده و صرف زمان زیاد بکشن چون یک سری قوانینی رو باید رعایت میکردن که اصلا آلتیوم بویی ازونا نبرده.
        .ولی در کل در مورد auto route توی خود سایت آلتیوم داکیومنت های خیلی خوبی داره .توصیه میکنم یه سر بزنیدتا خوب یاد بگیرید :read:

دیدگاه

با سلام
          فکر کنم حداقل تا حالا در 10 پست مشابه این سوال جواب دادم.
          با فرض اینکه فرمایش شما درست باشه و شرکت مذکور AutoRoute کنه، آیا از نرم افزار آلتیوم برای این کار استفاده میکنن؟
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

میشه بفرمایین شرکتهای تولید کننده مادربرد یا هر شرکتی که بردهای چند لایه میزنه از چه نرم افزاری استفاده میکنه برای طراحی بردهاشون ؟؟؟؟

واقعا برام سوال شد این موضوع ؟؟؟ :wow:

دیدگاه

میشه بفرمایین شرکتهای تولید کننده مادربرد یا هر شرکتی که بردهای چند لایه میزنه از چه نرم افزاری استفاده میکنه برای طراحی بردهاشون ؟؟؟؟
              یکی از این نرم افزار ها میتونه Cadence باشه
              از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نرم افزار آلتیوم فعلا بهترین نرم افزار هستش
                ازنظر زیبایی گرفته تا جامع بودن و تنظیمات دقیق و عیب یابی
                و استفاده راحت که برای همه از مبتدی تا حرفه ای
                قابل استفاده هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AzhidahakA

:NO:

متشکرم ، با این حساب ما که 11 ساله تخصصمون اینه آدمهای احمقی هستیم :applause:

یک کار دستی با نرم افزار قدرتمند Altium Desiger 15
                  زمان اجرای طرح : 3 روز کاری
                  تعداد المان : 108

//-----------------------------------------------------------------------------

نوشته اصلی توسط AzhidahakA

برد دولایه هستش و از هر دو لایه برای سیم کشی استفاده میشه ولی مشکل اونجاست که تمام نقاط رو و زیر برد سیم کشی میشه ولی جاهایی که باید از via استفاده بشه ، استفاده نمیشه .

چه تنظیماتی رو باید انجام بدم حالا توی رول یا هر جای دیگه که این مشکل برطرف بشه :-)
                  کلید های D>>R را بزنید و تو بخش Routing ، تنظیمات Width برای هر دولایه را مقدار دهی کنید . و همینطور برای Track های مهم باید قوانین تعریف بشه.

از طرفی تنظیمات روتینگ توپولوژی ، اولویتهای روتینگ ، لایه ها ، استایل Via ها و ... نیز اهمیت مهمی داره که باید قبل از عملیات روت مقدار دهی بشه.
                  Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                  // - - - - - - - - - -
                  برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                  // - - - - - - - - - -
                  اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                  // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X