اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خنک کردن cpu لپتاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خنک کردن cpu لپتاپ

سلام
    دوستان این لوله ها دور فن لپ تاپ چیه ؟؟؟؟ چه گازی داره ؟؟؟؟
    از کجا می شه تهیه اش کرد
    چه جوری می تونم cpu رو خنک تر کنم؟؟؟؟
    این لوله های مسی رو با چه چسبی چسبانده اند؟؟؟؟

هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

پاسخ : خنک کردن cpu لپتاپ

کسی نمی دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

این مدل رو توی سیستم کیس های استوک دیدم که از گاز ینظرم فریون برای خنک کردن استفاده میکنن بجاری هوا که بوسیله پره به فن برسه اینجا گاز عمل خنک کنندگی رو انجام میده یه جورایی مثل یخچال هست.
      چرا میخواید خنک تر بشه چه مشکلی دارین؟
      در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
      گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
        این مدل رو توی سیستم کیس های استوک دیدم که از گاز ینظرم فریون برای خنک کردن استفاده میکنن بجاری هوا که بوسیله پره به فن برسه اینجا گاز عمل خنک کنندگی رو انجام میده یه جورایی مثل یخچال هست.
        چرا میخواید خنک تر بشه چه مشکلی دارین؟
        البته این عکسی که گذاشتم برای لپ تاپم نیست لپ تاپ من lenovo است البته cpu i7 سری q است که بالاترین پردازش رو تو i7 داره و چون روی موضوع کار می کنم که پردازش بالا می خواد لپ تاپم خود به خود خاموش می شه علت سنس کردن سنسور دمای cpu است
        خب من می خوام دما رو پایین بیارم
        البته فکر نکنم گاز فریون باشه چون باعث عرق کردن در سیستم می شه به نظر من گازش خنک کننده نیست گازی است که گرما رو سریع جذب می کنه و به فن لپ تاپ می رسونه

دیدگاه

با سلام

دوست عزیز به این لوله ها لوله گرمایی یا heat pipe گفته میشه و از لینک زیر میتونید اطلاعاتی کسب کنید

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87_%DA%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7% DB%8C%DB%8C

در ضمن من نسخه انگلیسی مقاله بالا رو خوندم که نوشته بود برای خنک سازی قطعات الکترونیکی و cpu جنس لوله از مس و مایع داخلش آب هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriyarh
            با سلام

دوست عزیز به این لوله ها لوله گرمایی یا heat pipe گفته میشه و از لینک زیر میتونید اطلاعاتی کسب کنید

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87_%DA%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7% DB%8C%DB%8C

در ضمن من نسخه انگلیسی مقاله بالا رو خوندم که نوشته بود برای خنک سازی قطعات الکترونیکی و cpu جنس لوله از مس و مایع داخلش آب هست.
            من هم خوندم نوشته بودند درصدیش ابه اما با پیشرفت روز افزون شرکت ها به گاز و مایع بهتری دست یافته اند

دیدگاه

اما من می خوام این لوله ها رو بخرم از کجا باید تهیه کنم؟؟؟

دیدگاه

خب کسی نمی دونه.........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid256
                  خب کسی نمی دونه.........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                  به جای اینکه به ساختار لپ تاپ دست بزنید و خرابش کنید(سازنده های لپ تاپ کلی برای راحی زحمت کشیده اند )

به جاش یک کول پد بسازید با توان زیاد منظورم بدون usb با آداپتور خودتون که با توان و سرعت بیشتری کار کنه تا بهتر و بیش تر سیستم رو خنک کنه
                  در ضمن کول پد هایی که در بازار هست همگی دارای پورت usb هستند و توان پورت usb هم بسیار کم هست علاوه بر این عمر پورت سیستم رو کم میکنه
                  از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                  --------------------------------------------------------
                  تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                  --------------------------------------------------------
                  اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
                    به جای اینکه به ساختار لپ تاپ دست بزنید و خرابش کنید(سازنده های لپ تاپ کلی برای راحی زحمت کشیده اند )

به جاش یک کول پد بسازید با توان زیاد منظورم بدون usb با آداپتور خودتون که با توان و سرعت بیشتری کار کنه تا بهتر و بیش تر سیستم رو خنک کنه
                    در ضمن کول پد هایی که در بازار هست همگی دارای پورت usb هستند و توان پورت usb هم بسیار کم هست علاوه بر این عمر پورت سیستم رو کم میکنه
                    بهترین کول پد بازار که ساختار الومینیومی داره خریدم و برقش هم جدا کردم و به شارژ موبایل وصل کردم دار 4 فن است

دیدگاه

سلام

من هم با دوستمون موافقم که بهتره لپ تاپ دستکاری نکنید

حالا فرض کنیم که شما یک لوله حرارتی با قدرت خنک کننده گی بالا نصب کردید حالا چجوری میخواید فن لپ تاپ رو بزرگتر کنید که حرارت رو دفع کنه؟ همه اینا با حساب و کتاب نصب شده دیگه که تو فضای محدود لپ تاپ بهترین عملکرد داشته باشه.

تو لپ تاپ شما فکر کنم حالتی شبیه اورکلاک رخ میده. بهتره روش اورکلاک نرم افزاری رو تو اینترنت کمی جستجو کنید شاید جوابگو بود
                      در ضمن شاید اصلا سنسور حرارتی لپ تاپ مشکل داره و بیخودی فرمان خاموشی برای لپ تاپ صادر میکنه؟ کمی هم تحقیق کنید لطفا

دیدگاه

سلام
                        به نظر من بهتره اول هرکاری دمای سی پی یو رو با نرم افزار HW Monitor یا Core Tempاندازه بگیریداگه بیشتر از 70شد به فکر یه سیستم تهویه باشید...
                        اگر هم پردازنده رو اورکلاکش کردید به حالت اول برشگردونید ...چون لپ تاپ اصلا به درداورکلاک کردن نمی خوره...
                        کامپیوتر PCرو که بخوان اورش کنن با نیتروژن مایع وکلی دردسر خنکش می کنن چ برسه به لپ تاپ که محدودیت جا داره.
                        موفق باشید
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriyarh
                          سلام

من هم با دوستمون موافقم که بهتره لپ تاپ دستکاری نکنید

حالا فرض کنیم که شما یک لوله حرارتی با قدرت خنک کننده گی بالا نصب کردید حالا چجوری میخواید فن لپ تاپ رو بزرگتر کنید که حرارت رو دفع کنه؟ همه اینا با حساب و کتاب نصب شده دیگه که تو فضای محدود لپ تاپ بهترین عملکرد داشته باشه.

تو لپ تاپ شما فکر کنم حالتی شبیه اورکلاک رخ میده. بهتره روش اورکلاک نرم افزاری رو تو اینترنت کمی جستجو کنید شاید جوابگو بود
                          در ضمن شاید اصلا سنسور حرارتی لپ تاپ مشکل داره و بیخودی فرمان خاموشی برای لپ تاپ صادر میکنه؟ کمی هم تحقیق کنید لطفا
                          اول تشکر می کنم بابت پاسختون
                          و اما در مورد یکم تحقیق کنید لطفا من اینقدر که کامپیوتر بلدم شاید برق بلد نباشم البته تخصص من در plc است
                          در مورد فرض کردن اول شما فن قابل تغییر نیست اما برای اضافه کردن لوله جا هست
                          در مورد اورکلاک گفتید حالا من نمی دونم شما با amd کار می کنید یا اینتل که اور کلاک برای amd باز اما برای اینتل فقط تعداد محدودی باز هستند و شرکت اینتل مخالف سر سخت اورکلاک است که حتی از یک شرکت مادر برد شکایت کرد که اورکلاک از روی مادر برد ورداره که پدیت بایوس های بعدی برداشته شد و اما اورکلاک یعنی بالا بردن فرکانس کاری یعنی من یک جورایی بتونم یک لول سی پیو رو قدرت رو بیشتر کنم که باعث گرم شدن بیشتر سی پیو می شود و نیاز به کولور مخصوص به خودش رو داره
                          اما در مورد حساب کتاب گفتید مطمنید میدونید دارن بعضی از لپ تاپ ها رو به ایرانی ها می اندازن به عنوان سا پورت ویندوز 10 در صورت که گرافیک مربوطه اینتل پایین است و دایرکس 12 رو پشتیبانی نمی کنه پس چرا تو سایتشون درایورهای مربوطه رو می زارن البته ویندوز 10 نصب می شه و ارورهایی تو بوت می ده که ادم های عادی متوجه نمی شن
                          و مطلب بعدی برای حساب کتابی که گفتید شرکت های سازنده زمانی که لپ تاپی رو عرضه می کن مثلا با pu i3 بعد i5 بعد i7 خب به نظرتون می شین ساختارش رو تغییر می دن ؟؟؟؟ ایا نیاز خنک کننده بهتری نحواهند داشت؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Technology
                            سلام
                            به نظر من بهتره اول هرکاری دمای سی پی یو رو با نرم افزار HW Monitor یا Core Tempاندازه بگیریداگه بیشتر از 70شد به فکر یه سیستم تهویه باشید...
                            اگر هم پردازنده رو اورکلاکش کردید به حالت اول برشگردونید ...چون لپ تاپ اصلا به درداورکلاک کردن نمی خوره...
                            کامپیوتر PCرو که بخوان اورش کنن با نیتروژن مایع وکلی دردسر خنکش می کنن چ برسه به لپ تاپ که محدودیت جا داره.
                            موفق باشید
                            دقیقا از نرم افزار HW Monitor استفاده می کنم نرم افزار خوبیه نه اینتل قابلیت اورکلاک نداره و 99 درصد لپ تاپ های ایران cpu اینتل دارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid256
                              دقیقا از نرم افزار HW Monitor استفاده می کنم نرم افزار خوبیه نه اینتل قابلیت اورکلاک نداره و 99 درصد لپ تاپ های ایران cpu اینتل دارن
                              اینتل؟؟؟نداره؟؟؟؟
                              مگه میشه مگه داریم؟؟؟
                              تمام سی پی یو های سال 2009به بعد (دقیقا یادم نیس) قابیت اورکلاک رو دارن...البه به نوع مین بورد هم بستگی داره
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X