اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مورد راه اندازی ماژول راه انداز sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مورد راه اندازی ماژول راه انداز sim900

با سلام
    دوستان من ماژول راه انداز sim900 را خریدم و همچنین ماژول مبدل DC-DC LM2596 کاهنده خروجی به همراه نمایشگر را نیز خریدم ولی هر کاری میکنم شبکه را نمیشناسد به جند روش وصل کردم اول اداپتور 12 ولت دو امپر را به ورودی مبدل وصل نمودم و خروجی روی 4.3 ولت تنظیم نمودم زدم به پایه های vcc , gnd
    سپس ماژول sim900 را پایه vbat اش را زدم به vcc برد بورد و پایه زمینش را هم به gnd بربورد و پایه شانزده را با مقاومت ده کیلو پول اپ نمودم ولی ماژول فقط سه چراعش روشن است و جشمک نمی زند
    یک را ه دیگر هم امتحان نمودم اداپتور 5 ولت 2 امپر را با یک دیود سری نمودم ولتاژ 4.8 ولت شد زدم بپ پایه های vcc و gnd بردبورد سپس ماژول sim900 را پایه vbat اش را زدم به vcc برد بورد و پایه زمینش را هم به gnd بربورد و پایه شانزده را با مقاومت ده کیلو پول اپ نمودم ولی ماژول فقط سه چراعش روشن است و جشمک نمی زند
    خواهشمند است راهنمایی نمایید.

پاسخ : مشکل در مورد راه اندازی ماژول راه انداز sim900

سلام منم همین مشکل و دارم

دیدگاه

من همین کارها رو انجام دادم و بعد متوجه شدم که باید دکمه پاور رو یک ثانیه نگه دارید و رها کنید. بعد چراغ قرمز خاموش می شه و چراغ زرد چشمک میزنه تا شبکه رو پیدا کنه. بعد پریود چشمکها طولانی تر میشه که یعنی شبکه پیدا شده.
      اما از انجا به بعدش مشکل دارم. چون ارتباط سریال برقرار نمی شه با میکرو :sad:

دیدگاه

باسلام
        من ماژول sim900 را با دستور AT+IPR=9600 روی بادریت 9600 تنظیم کردم و بادریت usart atmega 32 را هم روی 9600 تنظیم کردم حالا دیگه ماژول دستورات را اجرا نمی کنه.
        قبل از این که این کا را بکنم ماژول به خوبی کار می کرد.
        لطفا یکی راهنمایی کنه چه جوری می تونم این مشکل را حل کنم و ماژول را به همان حالت اول برگردانم.
        جدیدترین ویرایش توسط Slelectronic; ۰۱:۴۵ ۱۳۹۵/۰۴/۰۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X