اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانزیستور BJTجریان بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانزیستور BJTجریان بالا

سلام دوستان دنبال یه ترانزیستور برای تقویت کنندگی جریان بالا میگردم،جریانش بالای 5آمپر باشه،البته هرچی بیشتر بهتر،چون من همین ترانزیستور هام میخوام موازی کنم چون درنهایت جریان 70آمپر میخوام،ممنون میشم کمک کنید

پاسخ : ترانزیستور BJTجریان بالا

سلام
    2N3055 تا 15 آمپر رو میتونه از کلکتور خودش عبور بده، منتها به شرط داشتن یک هیت سینک مناسب.

پینوشت: در سوالتون " تقویت جریان " مطرح نمودید، محض یادآوری عرض میکنم: توان ورودی به حد کافی هست؟ یعنی مثلن اگر شما در خروجی مدار مورد نظرتون 5 ولت نیاز داشته باشید، آیا در ورودی حداقل 70*5= 350 وات دارید؟
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
      سلام
      2N3055 تا 15 آمپر رو میتونه از کلکتور خودش عبور بده، منتها به شرط داشتن یک هیت سینک مناسب.

پینوشت: در سوالتون " تقویت جریان " مطرح نمودید، محض یادآوری عرض میکنم: توان ورودی به حد کافی هست؟ یعنی مثلن اگر شما در خروجی مدار مورد نظرتون 5 ولت نیاز داشته باشید، آیا در ورودی حداقل 70*5= 350 وات دارید؟
      من یه باتری آمپر بالا هست،میخوام اونو دشارژ کنم ،میخوام داخل این ترانزیستور ها این اتفاق بیفته

دیدگاه

مشخصات باطری و نوع استفاده ای که از این مدار دارید رو بفرمایید، شاید بهتر بشه راهنمایی کرد
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

هنوز مدار استفاده نکردم اما چیزی که قراره انجام بشه این هست که باتری به کلکتور ترانزیستور وصل بشه و با تحریک جریان بیس مقدار مشخصی از باتری جریان بکشم،حالا نمیدونم شدنی هست یا نه

دیدگاه

اگر قراره ترانزیستورها موازی بشن، پس دلیل استفاده از ترانزیستور چیه؟ چرا بار رو مستقیم به باطری وصل نمیکنید؟

دیدگاه

خب مثلا قراره چهل آمپر از باتری بکشم،یه دونه ترانزیستور که جواب نمیده

دیدگاه

با سلام
                دوست عزیز برای دشارژ کردن باطری ها این روش اصلا صحیح نیست و باعث سوختن ترانزیستورها و اتصال کوتاه میشه برای این منظور میتونید جریان باطری رو بر روی یک یا چندین مقاومت اجری سویچ کنی یا خودتون با سیم های المنت یک مقاومت بسازید و بر روی این مقاومت باطری خودتون رو دشارژ کنید

دیدگاه

[quote author=امیر کریمی link=topic=119753.msg782213#msg782213 date=1458904413]
                  با سلام
                  دوست عزیز برای دشارژ کردن باطری ها این روش اصلا صحیح نیست و باعث سوختن ترانزیستورها و اتصال کوتاه میشه برای این منظور میتونید جریان باطری رو بر روی یک یا چندین مقاومت اجری سویچ کنی یا خودتون با سیم های المنت یک مقاومت بسازید و بر روی این مقاومت باطری خودتون رو دشارژ کنید
                  [/quote
                  من میخوام یه تستر باتری درست کنم،پروژه دانشجویی هست،استادم هیچ خط و مشی بهم نداده،همین چیزام یکم سرچ کردم دستگیرم شد،بیشتر هدفش اینه که از باتری جریان بکشه و شارژ کنه اما افت ولتاژ پیدا نکنه شما راهکارتون چیه؟

دیدگاه

دوست عزیز موضوع رو بیشتر توضیح بدید منظورتون واضح نیست شما دنبال تستر باطری هستین یا شارژر باطری؟یا میخوای وسیله ای برای دشارژ کردن باطری درست کنین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
                      دوست عزیز موضوع رو بیشتر توضیح بدید منظورتون واضح نیست شما دنبال تستر باطری هستین یا شارژر باطری؟یا میخوای وسیله ای برای دشارژ کردن باطری درست کنین؟
                      اینا همه هست،اما چیزی که واسش مهمه و اولویت اوله اینه که ،مثلا یه باطری می خریم فروشنده میگه 24ولت50آمپر،رو تا نیم ساعت میده و تا لحظه آخر ولتاژ باتری افت نمی کنه یا اگه افت کرد درحد یکی دو ولت هست،ما باید این رو تست کنیم ببینیم این نتایج که گفت رو میده؟
                      دقیقا این حرف استادم ...

دیدگاه

پیشنهاد میکنم به جای استفاده از ترانزیستور مستقیما جریان را توسط یک رله روی بار بندازید. قیمت رله خیلی کمتر از 70 آمپر ترانزیستور میشه
                        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                          پیشنهاد میکنم به جای استفاده از ترانزیستور مستقیما جریان را توسط یک رله روی بار بندازید. قیمت رله خیلی کمتر از 70 آمپر ترانزیستور میشه
                          اینجوری واسه هر جریانی باید یه بار جدا وصل کنم

دیدگاه

پیشنهاد میکنم به جای استفاده از ترانزیستور مستقیما جریان را توسط یک رله روی بار بندازید.
                            این راه بسیار منطقیست. از رله های معمول بازار که استفاده کنید(16 آمپر) حداکثر حدود 10 آمپر مجاز به جریان کشی هستید، یعنی شما نیاز به 7 رله و 7 بار خواهید داشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza7090
                              اینجوری واسه هر جریانی باید یه بار جدا وصل کنم
                              با توجه به اینکه فرمودید برای باتری میخواید. پس میتونم بگم طراحی شما به احتمال زیاد غلط هست برای اینکار میتونید
                              از 4 رله با جریان 15 آمپر و یک ترانزیستور 15 آمپری استفاده کنید به این صورت که اگه جریان زیر 15 آمپر خواستید از همون ترانزیستور استفاده کنید اما اگه جریانی بالای 15 آمپر خواستید مثلا 36 آمپر دو رله را وارد مدار کنید بعد 6 آمپر هم با ترانزیستور بکشید.
                              رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X