اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخاست کمک،ساخت آشکار ساز تداخل لیزر، ادوات اپتیکی،چجوری بسازیم ؟ از کجا بخریم ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخاست کمک،ساخت آشکار ساز تداخل لیزر، ادوات اپتیکی،چجوری بسازیم ؟ از کجا بخریم ؟

سلام
    من در حال انجام پروژه ای هستم که باید تداخل امواج لیزر رو آشکار کنم و یه سری پردازش روش انجام بدم که فکر می کنم با فتودیود کارم راه بیوفته ولی مساله اینجاس که تداخل امواج بازتابی لیزری رو با پرتوی لیزری منبع باید آشکار کنم که از یک فاصله ی دور مثلا 50 متر داره بازتاب می کنه پس اتفاقی که میوفته اینه که اولا باید یه وسیله ای مثل تلسکوپ بسازم که روی اون نقطه ی دور متمرکز بشه یک تقسیم گر پرتو هم لازم دارم که فکر کنم با یه تیکه شیشه رفلکس بشه انجامش داد (پرتوی اول قراره با بازتاب پرتوی دوم تداخل داشته باشه ) دو تا پرتوی حاصل از شیشه رفلکس و بازتاب بقیه ی پرتو از 50 متر دور تر رو با هم می ندازم روی فتودیود مشکل اول یکسان نبودن شدت پرتو ها هستش که یه آفست دی سی ایجاد می کنه و مشکل دوم نویز شدید نوری محیط هستش.
    برای نویز نوری محیط اولا باید یه تلسکوپ بسازم که هیچی ازش نمی دونم و نمی دونم عدسی رو از کجا می شه تهیه کرد و دوما یا باید فتودیودم نسبت به امواج لیزر بندپس باشه مثلا 650 nm برای لیزر قرمز ، یا فیلتر نوری بندپس 650nm جلوی یه فتودیود معمولی بزارم
    دوستان برای حل این مشکلاتی که گفتم یعنی ساخت تلسکوپ و فتودیود بندپس یا فیلتر نوری بند پس اگر جایی می شناسید که لوازم اپتیکی(عدسی، تلسکوپ ، فیلتر) می فروشه یا پارت نامبر المانایی که نیاز دارم و در ایران هست رو می دونید یا راه حل بهتری در نظر دارید لطفا راهنمایی بکنید

با تشکر
لطفا صبر کنید...
X