اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت برد مبدل سیم کارت به تلفن ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت برد مبدل سیم کارت به تلفن ثابت

با سلام دوستان

من به تازه گی با تالار شما آشنا شدم

قبل از اینکه شروع کنم موضوعی که می خوام مطرح کنم نسخه کامل و آماده آن ایرانی و خارجی موجود است

من می خوام یه مدار طراحی کنم که سیم کارت را به تلفن ثابت تبدیل کنم

چه وسایلی مورد نیاز است و از کجا شروع کنم

ضمناً رشته تحصیلی من نرم افزار کامپیوتر هستش

با تشکر

پاسخ : ساخت برد مبدل سیم کارت به تلفن ثابت

با سلام و درود

این موازد می تواند کمک کند:
    learn.sparkfun.com/tutorials/mg2639-cellular-shield-hookup-guide

arduino.cc/en/Guide/ArduinoGSMShield

دیدگاه

سلام. به ECA خوش آمدید.

کار راحتی است. به ویژه اگر کمی با الکترونیک آشنایی داشته باشید.

مواد لازم:
      1. ماژول مخابراتی مانند SIM900، SIM900A، SIM908 یا هر ماژول مورد نظر طراح
      2. یک میکروکنترلر AVR (با ARM هم امکان داره اما AVR بهتره!) ضمنا AVR بهتره نو باشه و مدل ATMEGA16 یا ATMEGA32 مناسبه.
      3. ال سی دی کاراکتری (یا اگه خیلی می خواید وسیله سالاری باشه از گرافیکی هم میشه استفاده کرد مثل 128*64)
      4. کی پد 4*4 یا 3*4
      5. منبع تغذیه

*** این ها به طور کلی لوازم مورد نیاز بود. شما برای ماژول مخابراتی از ماژول های آماده ECA می توانید استفاده کنید که توصیه اکید می گردد.
      *** PCB نیز باید برای این وسیله طراحی گردد که خود پروسه ای حساس است.
      *** این نکته را به خاطر داشته باشید که SIM900 ماژولی سرکش و کمی آزار دهنده است و به راحتی رام نمی شود و بعضا هنگ کرده و مشکلاتی ایجاد می کند اما اگر مدتی با آن کار کنید اصول کاری آن را به دست خواهید آورد.
      *** در بحث تغذیه ماژول بهتر است از تثبیت کننده های LM2576 استفاده کنید. بهترین ولتاژ کاری ماژول حدود 4.2 ولت است. (به دیتاشیت مراجعه شود)

موفق باشید.
      STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

به جز مواردی که دوستان اشاره کردند؛ شما باید با میکروکنترلر و المانهای جانبی که برای برد خود طراحی می کنید، سیگنالینگ استاندارد خطوط تلفن را برای یک گوشی تلفن معمولی شبیه سازی کنید، یعنی بتوانید سیگنالها و ولتاژهای تغذیه تلفن؛ به اضافه بوق ممتد برداشتن گوشی، اشغال خط، زنگ ورودی، باتری Back Up ، بازسازی DTMF برای Caller Id و ... را در پروژه خود لحاظ کنید.

دیدگاه

سلام من می خواهم بردی که طراحی کنم رو از طریق کانکتور rj11 به گوشی تلفن ثابت وصل کنم

قطعاتی که آماده دارم
          sim900a
          کانکتور تلفن rj11 مادگی
          جا سیم کارت
          کانکتور آداپتور
          سوکت آنتن و آنتن
          برد سوراخ دار و ...

************** دوستان لطفاً روی نقشه زیر هم نظر دهید

دیدگاه

با توجه به توضیحاتی که در دیتاشیت ماژول SIM900 آمده شما می توانید به جای اتصال این سیستم به یک تلفن با RJ11 دو واحد میکروفن و بلندگو به خود ماژول متصل کنید. فکر کنم اینطوری بهتر میشه

دیدگاه

شما درست می فرمائید ولی من این قطعه کیت را می خوام بسازم برای اتصال سیم کارت به کانکتور Rj11 تا با تلفن معمولی بتوان با آن تماس ، فکس و ... مانند تلفن آنلالوگ سیمی انجام داد.

می دونم دستگاه های اماده این کار وجود دارد ولی دست سازش جالبتر هست

دیدگاه

- سوال دوم : اداپتور برقی که می خریم خودش برق شهر را 12 ولت تبدیل می کنه یا ما باید یک سری خازن بر سر راهش بذاریم

و اینکه برای چنین بردی که قصد ساختش رو دارم چه مقدار ولت باید به مدار برسد 12 ولت بیشتر یا کمتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط loei-m
                  - سوال دوم : اداپتور برقی که می خریم خودش برق شهر را 12 ولت تبدیل می کنه یا ما باید یک سری خازن بر سر راهش بذاریم

و اینکه برای چنین بردی که قصد ساختش رو دارم چه مقدار ولت باید به مدار برسد 12 ولت بیشتر یا کمتر
                  آداپتور که خودش برق شهر رو به DC 12 تبدیل می کنه و مشکلی نیست! اما خازن که زیاد لازمه! چون معمولا آداپتور ها سوییچینگ هستند (و حتی مدل ترانسی) برق خروجی آن ها صاف نبوده و برای کارکرد مدارات دیجیتال اصلا مناسب نیستند. از این رو همانطور که قبلا نیز اشاره کردم برای تغذیه از تثبیت کننده های LM2576 استفاده کن چون هم برق صافی دارند و هم فیلتر پایین گذر در مدار پیشنهادی دیتاشیت آن ها لحاظ شده است.
                  سطح منطقی مدارات دیجیتال AVR برابر 5 ولت TTL است و ولتاژ مورد نیاز SIM900 طبق توضیح دیتاشیت حدود 4.2 ولت است و ورود برق 12 ولت باعث چی بگم! مدار به فنا میره :twisted:

دیدگاه

خوب من برای برد 12v می خوام و بعد برای ماژول از یک ریگلاتور 5v استفاده می کنم ولتاژ را تبدیل می کنم خب ماژول sim900a ولتاژ 4.5 هست خب چطور این 4.5 را بدست بیارم بعد این SMF05c چی هست یعنی معنی فارسی و تو فروشگاه های قطعات به چه نامی معروف است و یا اگر بخواهم 4 دیود زنر بجاش استفاده کنم خوبه یا نه

- یک سوال دیگه : برای کانکتور مادگی rj11 که دو پین RXD و TXD داره خب و همین پین ها در ماژول sim900 پین های 9 و 10 (9.TXD) (10.RXD) وجود داره اگه بخوام بهم وصل کنم می تونم از گوشی معمولی ارتباط برقرار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط loei-m
                      خوب من برای برد 12v می خوام و بعد برای ماژول از یک ریگلاتور 5v استفاده می کنم ولتاژ را تبدیل می کنم خب ماژول sim900a ولتاژ 4.5 هست خب چطور این 4.5 را بدست بیارم بعد این SMF05c چی هست یعنی معنی فارسی و تو فروشگاه های قطعات به چه نامی معروف است و یا اگر بخواهم 4 دیود زنر بجاش استفاده کنم خوبه یا نه

- یک سوال دیگه : برای کانکتور مادگی rj11 که دو پین RXD و TXD داره خب و همین پین ها در ماژول sim900 پین های 9 و 10 (9.TXD) (10.RXD) وجود داره اگه بخوام بهم وصل کنم می تونم از گوشی معمولی ارتباط برقرار کنم
                      با سلام و درود
                      شما می توانید از مبدل DC-DC LM2596 کاهنده خروجی 1.23V-30V 3A که در فروشگاه هست استفاده کنید. این مبدل با پیچی که دارد میزان ولتاژ خروجی قابل تنظیم دارد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Javad Moosavi
                        سلام. به ECA خوش آمدید.

کار راحتی است. به ویژه اگر کمی با الکترونیک آشنایی داشته باشید.

مواد لازم:
                        1. ماژول مخابراتی مانند SIM900، SIM900A، SIM908 یا هر ماژول مورد نظر طراح
                        2. یک میکروکنترلر AVR (با ARM هم امکان داره اما AVR بهتره!) ضمنا AVR بهتره نو باشه و مدل ATMEGA16 یا ATMEGA32 مناسبه.
                        3. ال سی دی کاراکتری (یا اگه خیلی می خواید وسیله سالاری باشه از گرافیکی هم میشه استفاده کرد مثل 128*64)
                        4. کی پد 4*4 یا 3*4
                        5. منبع تغذیه

*** این ها به طور کلی لوازم مورد نیاز بود. شما برای ماژول مخابراتی از ماژول های آماده ECA می توانید استفاده کنید که توصیه اکید می گردد.
                        *** PCB نیز باید برای این وسیله طراحی گردد که خود پروسه ای حساس است.
                        *** این نکته را به خاطر داشته باشید که SIM900 ماژولی سرکش و کمی آزار دهنده است و به راحتی رام نمی شود و بعضا هنگ کرده و مشکلاتی ایجاد می کند اما اگر مدتی با آن کار کنید اصول کاری آن را به دست خواهید آورد.
                        *** در بحث تغذیه ماژول بهتر است از تثبیت کننده های LM2576 استفاده کنید. بهترین ولتاژ کاری ماژول حدود 4.2 ولت است. (به دیتاشیت مراجعه شود)

موفق باشید.
                        این میکرو کنترل avr که فرمودیددقیقا تو این مدار قرار چه نقشی برامون ایفا کنه و کارش چی هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط loei-m
                          این میکرو کنترل avr که فرمودیددقیقا تو این مدار قرار چه نقشی برامون ایفا کنه و کارش چی هست
                          من فکر کردم می خواهید یک تلفن شبیه سازی کنید. بدون سوکت RJ45

دیدگاه

دوستان من الان برق ورودیم. Ac برابر با 5 ولت است و یک رگلاتور lm7805 گذاشتم که ولتاژو تثبت کنه حالا چطور به ۴.۳ یا ۴ برای استفاده ماژول سیم ۹۰۰ و سوکت سیم کارت تبدیل کنم غیر از ماژولی که دوستمون گفتن راه ساده ای هست

دیدگاه

سلام
                              دوستان من ماژول sim900a را تا حدودی راه اندازی کردم ولی led پین netlight چشمک زن است و ثابت نمی شود و این پین برای فقط نت است یا شبکه سیم کارت
                              فیلم
                              http://www.aparat.com/v/i3seu
                              http://www.aparat.com/v/i3seu

دوستان کاری که من الان انجام دادم :

پین 1 و 2 (powerkey,powerkey_out) با استفاده از سوئیچ بهم وصل کردم
                              پین 9 و 10 (tx,rx) بصورت ضربدی به پین های (tx,rx) کانکتور rj11 وصل کردم
                              پین 18و39و45و46 رو به منفی (gnd) وصل کردم
                              پین 55،56و57 را به ولتاژ 4ولت وصل کردم
                              پین 52 (netlight) را مسقیم بدون مقاومت به led وصل کردم
                              پین 60 را به آنتن
                              پین 66 (status) با مقاومت 1کیلو به led وصل کردم
                              پین های 30 تا 33 رو طبق دیتا شیت به سیم کارت وصل کردم

الان led پین 66 روشن هست
                              و led پین 52 چشمک می زنه طبق فیلم بالا
                              و هیچ ولتاژی به سیم کارت مستقیم وصل نکردم فقط همونی که از خود ماژول sim900 میگیره درسته؟

خب کارم درسته و برای ادامه پروژم چکار باید بکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X