اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت استفاده از do loop در بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علت استفاده از do loop در بسکام

سلام.می خواستم بپریم ما چه موقه هایی از لوپ بی نهایت استفاده میکنیم؟چه استفاده هایی داره؟(در محیط bascom)

پاسخ : علت استفاده از do loop در بسکام

خیلی جاها کاربرد داره. مثلا در یک برنامه ساده چراغ چشمک زن لازمه که دائما یه پایه صفر ویک بشه. این کار در داخل یک حلقه بی نهایت قرار میدیم.

دیدگاه

سلام
      میکروکنترلر به طور دائم با پر کردن ثبات شمارنده برنامه به محلی از کد برنامه اشاره می کنه و دستورها رو از اون محل بر می داره و اجرا می کنه. بالاخره برای این وضعیت باید یک حالت مشخصی وجود داشته باشه. وقتی شما می خوای برنامه تموم بشه خوب برای مثال یک راه حلش اینه که منبع پالس قطع بشه. نمی دونم بشه این کار رو کرد یا نه. بنابراین باید یک کاری کرد. بهترین راه حل استفاده از این شیوه است. جدا از این بالاخره مثل انسان که برای انجام کارهاش احتیاج به نفس کشیدن داره میکروکنترلر هم باید به نوعی زنده باشه که بتونه به محیط اطرافش پاسخ بده. باز یکی از راه حلهاش همینه. برای خودم جالب بود که Help بسکام برای دستور End چی نوشته. می ذارمش اینجا.
      When an END statement is encountered, all interrupts are disabled and a never-ending loop is generated.

When a STOP is encountered the interrupts will not be disabled. Only a never ending loop will be created.
      در ضمن دستور Stop هم به جای End می تونه استفاده بشه.
      موفق باشی

دیدگاه

خوب در بعضی برنامه ها میبینیم که از do-loop اینجوری استفاده شده این برای چیه؟
        .
        .
        .
        do
        loop
        .
        .
        .
        end
        چرا وسطشو خالی میزلرن؟ :eek:
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز این نوع استفاده واسه ایجاد یک تاخیر در برنامه هست
          یعنی یه جورایی برنامه رو تو این حلقه معطل می کنیم تا مثلا تایمر سر ریز بشه
          واسه اطلاع بیشتر یه سری به پست زیر بزن که اتفاقا بحثش توسط خود من مطرح شد
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=19577.0
          نام این تاپیک تو لیست "چند سوال در مورد یک برنامه" هست
          :smile:

دیدگاه

البته گاهی لازمه تا بعد از اجرای یه سری از قسمت های برنامه وارد یه لوپ بی نهایت بشیم. گاهی هم همیشه داخل یه لوپ بی نهایت هستیم. به محض اینکه شرطی اتفاق می افته با یه دستور Exit یا Goto از حلقه خارج میشیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X