اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک - چراغ قوه قوی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک - چراغ قوه قوی

سلام به همه دوستان عزیز،

بنده قصد دارم با یه باتری اسیدی 12 ولت 4 آمپر، یه چراغ قوه بسیار قوی و پر نور بسازم
    اگه زحمت واسه دوستان نباشه، کمک کنید و نظرتون رو بگید که از چه وسایلی استفاده کنم؟

در ضمن میخوام از ال ای دی پاور و توان بالا استفاده کنم

پاسخ : درخواست کمک - چراغ قوه قوی

نوشته اصلی توسط farshad_m111
    سلام به همه دوستان عزیز،

بنده قصد دارم با یه باتری اسیدی 12 ولت 4 آمپر، یه چراغ قوه بسیار قوی و پر نور بسازم
    اگه زحمت واسه دوستان نباشه، کمک کنید و نظرتون رو بگید که از چه وسایلی استفاده کنم؟

در ضمن میخوام از ال ای دی پاور و توان بالا استفاده کنم

با توجه به این که شما دارای 48 وات توان با ولتاژ 12 ولت نامی دارید، ( 48 = 12 × 4) حالا باید حد اکثر توان ال ای دی ها چه بصورت سری یا موازی از 48 وات تجاوز نکند.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

تشکر بابت نظری که داشتین"

حقیقتا، بنده قصدم اینه که از یک عدد ال ای دی توان بالا استفاده بشه
      به خاطر همین مساله آیا نیازی به رگولاتر یا تبدیل DC به DC یا اینکه درایور ال ای دی هست؟؟؟

دیدگاه

برای این منظور پیشنهاد میکنم از الکتریکی ها یک LED light بخرین. چون خیلی خوب جواب کارتون رو میدن.
        این فقط توانش 5W هستش اما به دلیل ذره بینی که جلوش قرار دادن نور رو پخش میکنه و البته کیفیت بالایی داره

یه نوع جدید از لامپ های LED هم الان جدیدا اومده توی بازار که شکل ظاهریش شبیه لامپ های رشته ای هستش اما بشدت پرنورتر و کم مصرف تر

البته باید پس از خریدن لانپ رو باز کنید و قسمت مربوط به 220 به 12 ولت رو ازش جدا کنید اون موقع میتونید جند تا از این لامپ ها رو با هم ببندید.(با توجه به توان و جریان کشی کل باتری)
        Every one can do everything so why you do this awful thing.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
          با سلام :
          با توجه به این که شما دارای 48 وات توان با ولتاژ 12 ولت نامی دارید، ( 48 = 12 × 4) حالا باید حد اکثر توان ال ای دی ها چه بصورت سری یا موازی از 48 وات تجاوز نکند.
          من تجربه زیادی با باتری اسیدی ندارم ولی مگه برای عمر بیشتر باتری 4 آمپری جریان را در حد 0.4 محدود نمیکنند ؟ البته بجر باتری خودرو

دیدگاه

شما مدت زمان استفاده از چراغ قوه و امپر ساعت باتریتون رو بفرمایید
            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Glimpser
              من تجربه زیادی با باتری اسیدی ندارم ولی مگه برای عمر بیشتر باتری 4 آمپری جریان را در حد 0.4 محدود نمیکنند ؟ البته بجر باتری خودرو
              با سلام :
              فرمول 1/10 شارژ باتری، برای تمام باتری های قابل شارژ می باشد. ( خودرو، موتور سیکلت، چراغ اضطراری و ...) .
              اگر می خواهید فقط از یک ال ای دی وات بالا استفاده کنید. می توانید از آی سی رگولاتور متغیر LM317 بصورت کنترل جریان استفاده کنید.
              البته توان و ولتاژ یک عدد ال ای دی پاور را بیان نکردید.
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام به شما
                من کاملا منظورتون از چراغ قوه قوی رو نفهمیدم
                ولی من با ال ای دی تونیتم چراغ قوه ای بسازم درحد 300 متر با شعاع دید خوب
                و با لامپ هم تا 2500 متر شما بگید که دقیقا چی میخواید و برای چه کاری تا بتونم راهنماییتون بکنم
                یا علی

دیدگاه

تشکر دوست عزیز،

با یک باطری 12 ولت 4 آمپری، و با این انتظار که حداقل دو ساعت جوابگو باشد"
                  کاسه چراغ یا همان رفلکس رو خودم دارم، فقط تو این موندم که از چه ال ای دی استفاده کنم که نور قوی داشته باشه"
                  بازم ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X