ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    2011/08/10
    421
    39

آیا تا به حال مدار عملی فراری دهنده حیوانات ساخته اید؟؟؟؟

با سلام

دوستان تاپیک های مبروط به این موضوع رو دنبال کردم همه ناموفق بوده .چند وقت پیش نمی دونم تو کدوم کانال دیدم یه آقایی داشت از این دستگاها تولید میکرد که رو برای فراری دادن و ببخشید دیونه کردن شتر ازش استفاده میشد که محل استفادش تو مناطق مرزی بود برای جلوگیری استفاده قاچاق چیا از شتر .حالا از دوستان کسی هست که یه همچین مداری ساخته باشه و ازش نتیجه درست حسابی گرفته باشه؟؟؟؟ من برای قراری دادن گنجشکها میخوام فقط فراریشون بدم .دارن محصول رو نابود میکنن . :cry2: لطفا کمک کنید
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.
    2014/09/22
    پشت مانیتور
    281
    28

پاسخ : آیا تا به حال مدار عملی فراری دهنده حیوانات ساخته اید؟؟؟؟

داداش من که جوابی نگرفتم از این مدارا!

(به نظرم همش چرته)(با عرض معذرت)
    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...
    2016/02/17
    60
    83

تا جائی که می دونم، چند تیپ مختلف از این نوع مدارات وجود داد، مثلا:

_ فراری دهنده حشرات (به ویژه پشه)

_ فراری دهنده جوندگان

_ فراری دهنده سگ و گربه

_ و البته فراری دهنده مهمان!

شما کدام نوع را مد نظر دارید؟
    2013/08/30
    1,000
    7

توی یه فروشگاهی رفتم که وسایل کوهنوردی و... می فروخت یه دستگاهی دیدم نوشته بود فراری دهنده گرگ ها با همین امواج بود نمی دونم تا حالا کسی

استفاده کرده این موضوع که خیلی خطرناکه اون شخص بیاد اعتماد کنه بره اونجا و خدای نکرده گرگ ها .....زخمیش کنن
    2010/05/28
    350
    83

درود بر شما،

حیواناتی مانند سگ سانان، حشرات و جوندگانی مانند انواع موش ها امواج فراصوتی با فرکانس های از 18 کیلوهرتز تا 40 کیلوهرتز را می شنوند و نسبت به آن عکس العمل نشان می دهند.

بالن ها، وال ها، دلفین ها و خفاش ها دیگر جاندارانی هستند که از فرکانس های فراصوتی در امور حیاتی خود سود می برند.

فرکانس های فراصوتی برای این جانوران گروه اول (سگ سانان و ...) ناخوشایند است و از آن می گریزند. به همین علت از مولدهای این فرکانس ها (معمولاً شامل نوسانگر با 555 + تقویت در یک طبقه با ترانزیستور قدرت یا ماس-فت + بلندگوی توئیتر یا پیزوی مناسب) برای فراری دادن این نوع جانوران استفاده می شود و چیز تازه ای نیست و کمینه 50 سال است که چنین دستگاه هایی وجود دارند.

این فرکانس ها، با وجودی که گوش انسان قادر به "شنیدن" آنها نیست، اما اگر در محیط حضور انسان پخش شوند، پس از مدت کوتاهی انسان را دچار حالت سردرد و اضطراب می کند (فرادی دهنده ی میهمان ناخوانده).

اما این که این فرکانس ها بر روی دیگر جانوران، از جمله شتر موثر باشد، باید آزمایش شود. بخصوص در محیط های باز که احتمالاً صداهایی مانند وزش باد و مانند آن وجود دارند، روشن است که فرکانس های گفته شده باید با توان بالایی منتشر شوند تا موثر باشند. از طرف دیگر، امکان انتشار در طول کیلومترها نوار مرزی چندان عملی به نظر نمی رسد.

پیروز باشید
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,422

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi210
    با سلام

دوستان تاپیک های مبروط به این موضوع رو دنبال کردم همه ناموفق بوده .چند وقت پیش نمی دونم تو کدوم کانال دیدم یه آقایی داشت از این دستگاها تولید میکرد که رو برای فراری دادن و ببخشید دیونه کردن شتر ازش استفاده میشد که محل استفادش تو مناطق مرزی بود برای جلوگیری استفاده قاچاق چیا از شتر .حالا از دوستان کسی هست که یه همچین مداری ساخته باشه و ازش نتیجه درست حسابی گرفته باشه؟؟؟؟ من برای قراری دادن گنجشکها میخوام فقط فراریشون بدم .دارن محصول رو نابود میکنن . :cry2: لطفا کمک کنید
    با سلام:
    فرکانس کاری دور کردن پشه هاحدود 10 کیلو هرتز می باشد. و محدوده کاری آن ها بستگی به توان خروجی فرستنده دارد ( بلند گوی پیزو الکتریک). اما در نوع تجاری و موجود در بازار حداکثر به صعاع یک متر عمل کرد دارند.
    این فرکانس 10 کیلو فقط برای دورکردن پشه های ماده می باشند که نیش می زنند.!!! اما پشه های نر هرگز نیش نمی زنند. !!!. پشه ماده در هنگام آماده شدن برای تخم ریزی سعی می کنند، از پشه نر دوری کنند، اما وقتی که این فرکانس 10 کیلو هرتز در خانه پخش می شود پشه ماده به اشتباه فکر می کند پشه نر آن دور بر است و از آن مکان دوری می کند.
    بله این مدار شدنیست.
    اما مداری که بتواند سوسک و موش را فراری دهید، در تبلیغات آن ها شنیده و دیده ام، اما چقدر کارایی دارند باید از آن هایی که مورد استفاده قرار داده اند، جویا شد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2011/08/10
    421
    39

ممنون از پاسخ دوستان بنده برای پرنده میخواستم .
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,422

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi210
    ممنون از پاسخ دوستان بنده برای پرنده میخواستم .
    با سلام مجدد:
    برای پرنده من در جایی دیدم که از یک چراغ گردون قرمز پلیسی برای یک سوله بسیار بزرگ که پرندگان در آنجا لانه درست کرده بودند، کار ساز بود. همه پرندگان ( چلچله ها ) آن جا را ترک کرده بودند.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2013/08/30
    1,000
    7

یه نقشه هایی هست بنام سلاح صوتی که یه صدایی تولید می کنه که نگو و بیس کارش هم پیزو هست

دیگه ساختن و سرچ پای خودت!
    2012/12/23
    تهران
    807
    484

من خودم روی پشه و مگس نتیجه نگرفتم از فرکانس 10 کیلو تا 30 رفتم (سینوسی-مربعی-مثلثی) (پیزو+بلندگو)
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوستانی که نیاز به قطعات خاص و نایاب دارن، پیام بدن در خدمتیم
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19