اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا تا به حال مدار عملی فراری دهنده حیوانات ساخته اید؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا تا به حال مدار عملی فراری دهنده حیوانات ساخته اید؟؟؟؟

با سلام

دوستان تاپیک های مبروط به این موضوع رو دنبال کردم همه ناموفق بوده .چند وقت پیش نمی دونم تو کدوم کانال دیدم یه آقایی داشت از این دستگاها تولید میکرد که رو برای فراری دادن و ببخشید دیونه کردن شتر ازش استفاده میشد که محل استفادش تو مناطق مرزی بود برای جلوگیری استفاده قاچاق چیا از شتر .حالا از دوستان کسی هست که یه همچین مداری ساخته باشه و ازش نتیجه درست حسابی گرفته باشه؟؟؟؟ من برای قراری دادن گنجشکها میخوام فقط فراریشون بدم .دارن محصول رو نابود میکنن . :cry2: لطفا کمک کنید
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

پاسخ : آیا تا به حال مدار عملی فراری دهنده حیوانات ساخته اید؟؟؟؟

داداش من که جوابی نگرفتم از این مدارا!

(به نظرم همش چرته)(با عرض معذرت)
    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

تا جائی که می دونم، چند تیپ مختلف از این نوع مدارات وجود داد، مثلا:

_ فراری دهنده حشرات (به ویژه پشه)

_ فراری دهنده جوندگان

_ فراری دهنده سگ و گربه

_ و البته فراری دهنده مهمان!

شما کدام نوع را مد نظر دارید؟

دیدگاه

توی یه فروشگاهی رفتم که وسایل کوهنوردی و... می فروخت یه دستگاهی دیدم نوشته بود فراری دهنده گرگ ها با همین امواج بود نمی دونم تا حالا کسی

استفاده کرده این موضوع که خیلی خطرناکه اون شخص بیاد اعتماد کنه بره اونجا و خدای نکرده گرگ ها .....زخمیش کنن

دیدگاه

درود بر شما،

حیواناتی مانند سگ سانان، حشرات و جوندگانی مانند انواع موش ها امواج فراصوتی با فرکانس های از 18 کیلوهرتز تا 40 کیلوهرتز را می شنوند و نسبت به آن عکس العمل نشان می دهند.

بالن ها، وال ها، دلفین ها و خفاش ها دیگر جاندارانی هستند که از فرکانس های فراصوتی در امور حیاتی خود سود می برند.

فرکانس های فراصوتی برای این جانوران گروه اول (سگ سانان و ...) ناخوشایند است و از آن می گریزند. به همین علت از مولدهای این فرکانس ها (معمولاً شامل نوسانگر با 555 + تقویت در یک طبقه با ترانزیستور قدرت یا ماس-فت + بلندگوی توئیتر یا پیزوی مناسب) برای فراری دادن این نوع جانوران استفاده می شود و چیز تازه ای نیست و کمینه 50 سال است که چنین دستگاه هایی وجود دارند.

این فرکانس ها، با وجودی که گوش انسان قادر به "شنیدن" آنها نیست، اما اگر در محیط حضور انسان پخش شوند، پس از مدت کوتاهی انسان را دچار حالت سردرد و اضطراب می کند (فرادی دهنده ی میهمان ناخوانده).

اما این که این فرکانس ها بر روی دیگر جانوران، از جمله شتر موثر باشد، باید آزمایش شود. بخصوص در محیط های باز که احتمالاً صداهایی مانند وزش باد و مانند آن وجود دارند، روشن است که فرکانس های گفته شده باید با توان بالایی منتشر شوند تا موثر باشند. از طرف دیگر، امکان انتشار در طول کیلومترها نوار مرزی چندان عملی به نظر نمی رسد.

پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
            با سلام

دوستان تاپیک های مبروط به این موضوع رو دنبال کردم همه ناموفق بوده .چند وقت پیش نمی دونم تو کدوم کانال دیدم یه آقایی داشت از این دستگاها تولید میکرد که رو برای فراری دادن و ببخشید دیونه کردن شتر ازش استفاده میشد که محل استفادش تو مناطق مرزی بود برای جلوگیری استفاده قاچاق چیا از شتر .حالا از دوستان کسی هست که یه همچین مداری ساخته باشه و ازش نتیجه درست حسابی گرفته باشه؟؟؟؟ من برای قراری دادن گنجشکها میخوام فقط فراریشون بدم .دارن محصول رو نابود میکنن . :cry2: لطفا کمک کنید
            با سلام:
            فرکانس کاری دور کردن پشه هاحدود 10 کیلو هرتز می باشد. و محدوده کاری آن ها بستگی به توان خروجی فرستنده دارد ( بلند گوی پیزو الکتریک). اما در نوع تجاری و موجود در بازار حداکثر به صعاع یک متر عمل کرد دارند.
            این فرکانس 10 کیلو فقط برای دورکردن پشه های ماده می باشند که نیش می زنند.!!! اما پشه های نر هرگز نیش نمی زنند. !!!. پشه ماده در هنگام آماده شدن برای تخم ریزی سعی می کنند، از پشه نر دوری کنند، اما وقتی که این فرکانس 10 کیلو هرتز در خانه پخش می شود پشه ماده به اشتباه فکر می کند پشه نر آن دور بر است و از آن مکان دوری می کند.
            بله این مدار شدنیست.
            اما مداری که بتواند سوسک و موش را فراری دهید، در تبلیغات آن ها شنیده و دیده ام، اما چقدر کارایی دارند باید از آن هایی که مورد استفاده قرار داده اند، جویا شد.
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ممنون از پاسخ دوستان بنده برای پرنده میخواستم .
              معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
                ممنون از پاسخ دوستان بنده برای پرنده میخواستم .
                با سلام مجدد:
                برای پرنده من در جایی دیدم که از یک چراغ گردون قرمز پلیسی برای یک سوله بسیار بزرگ که پرندگان در آنجا لانه درست کرده بودند، کار ساز بود. همه پرندگان ( چلچله ها ) آن جا را ترک کرده بودند.
                علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

یه نقشه هایی هست بنام سلاح صوتی که یه صدایی تولید می کنه که نگو و بیس کارش هم پیزو هست

دیگه ساختن و سرچ پای خودت!

دیدگاه

من خودم روی پشه و مگس نتیجه نگرفتم از فرکانس 10 کیلو تا 30 رفتم (سینوسی-مربعی-مثلثی) (پیزو+بلندگو)
                    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

منم با پشه جواب نگرفتم. کسی که می خواد بره کوه باید با گروه بره تا اگه بلایی سرش اومد زنده بمونه. کلا من بیشتر می تونم به یه شوکر یا کارد و یا سلاح اعتماد کنم تا این مدار چون میتونه باعث جلب توجه این حیوانات هم بشه یه موقع هم دیدی گرگ رو فراری داد ولی کفتار رو جذب کرد ) گرگ به راحتی فرار نمی کنه چون براش تعریف نشدس من تجربش رو دارم ) جونتون رو نسپارید به این مدار
                      گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                      همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

پاسخ : آیا تا به حال مدار عملی فراری دهنده حی&#1608

این مدار هیچی نداره .. فقط باید یه فرکانسی با میکرو یا هر چیز دیگه تولید کنی در حد 15 کیلو تا 100 کیلو هرتز

بعد تقویت بهمقدار لازم با ترانزیستور یا ماسفت

در واقع قسمت اصلی این مدار که روی نتیجه کار تاثیر داره قسمت بلندگو .. که از بلند گو های خاصی به نام پیزو تویتر فکر کنم استفاده میشه
                        این بلندگو ها قادر به پخش فرکانس های در بازه 15 تا 100 کیلوهرتز رو باید داشته باشن
                        که من این بلندگو ها رو جای ندیدم .. فقط تو سایت های خارجی دیدم

همین
                        فقط بلندگو مخصوص نیاز داره این مدار

و برای گرگ هم فکر نکنم موثر باشه .. چون این ازردگی برای مدت کوتاهی زیاد معنی نداره
                        مثلا همین مگس ها با شنیدن این صدا فرار نمیکنن
                        بلکه بعد از مدتی کلافه میشن و سعی میکنن از اون محل دور بشن
                        یعنی وقتی از این دستگاه استفاده میکنی باید حداقل 2 هفته روشن باشه تا حشرات فراری بده

و گرگ هم به همین شکل
                        چند لحظه و یا چند ساعت براش مشکلی نیست و میتونه بشینه با حوصله گوشتشو بخوره

درضمن گرگ ها بیشتر از تصور شما قوی هستن با یک ضربه راحت شما رو نقش بر زمین میکنن
                        و اگه زمین بیوفتی کارت تمومه بلافاصله گلوی شما را خواهند گرفت

شاید تا حالا شنیده باشید که گرگ حیوانی درنده است .. این یعنی اون حتما نباید گلوی شما رو گاز بگیره
                        بلکه بشکل وخیمی گاز میگیره حالا هر جای از بدن که منجر به خونریزی شدید میشه
                        در واقع وقتی گاز میگیره گوشت رو میکنه تا زخم شدیدی ایجاد بشه

و طعمه بعد این خونریزی ها زیاد نمیتونه دور بشه و زمین گیر میشه
                        درضمن گرگ ها معمولا دسته جمعی شکار میکنن . که هر چه تعداد اون ها زیاد تر باشه جسور تر میشن

و اگر با گرگ گلاویز شدید سعی کنید از چوب استفاده کنید البته نه برای ضربه به بدنش
                        بلکه به پوزه و از همه مهم تر فرو کردن چوب توی دهان بازش و زخم کردن داخل دهان گرگ

البته به این راحتی ها هم نیست و اون ها براحتی از هدفشون که خوردن شماست دست نمیکشن
                        چاقو هم میتونه مفید باشه و به بدن اون ها حین درگیری ضربات متعدد وارد کرد

فقط باید سعی کنید که زمین نخورید و در حالت ایستاده باقی بمونید

البته معمولا ادم ها و سایر حیوانات حین این تهاجمات غش کرده و تسلیم مرگ میشوند
                        سعی کنید تا اخرین نفس برای بقا بجنگید

و نکته اخر .. : گرگ ها فقط در پوستین گرگ نیستند .. میتونن در قالب ادمی هم باشند
                        گرگ در واقع یک روح درنده بیش نیست ..

همیشه پای یک گرگ در میان است )))

دیدگاه

در مورد پرندگان که به ویژه برای فرودگاهها خطر بزرگی محسوب می شوند؛ نتایج تحقیقات نشان داده که بهترین روش، استفاده از پرندگان شکاری آموزش دیده در حضور مربیان آنهاست. در باقی راه حلها، معمولا پس از مدتی، پرندگان به خطرناک نبودن وسیله فراری دهنده واقف می شوند و عملکرد آن را نادیده می گیرند.

در مورد حیوانات درنده مثل گرگ، خرس و کفتار؛ اگر در شرایط کمبود شدید غذا (مثلا زمستانها)، بیماری هاری، غافلگیری ناگهانی و یا حفاظت از توله های خود نباشند، معمولا به انسانهای بالغ و ایستاده حمله نمی کنند، اما طبق تجریه؛ بهترین روش، استفاده از اسپری ضد خرس است. شوکر الکتریکی و مبارزه با نیزه بلند هم، در اولویت بعدی هستند.

دیدگاه

ییخشید از موضوع حارح شدم داشتن یه ساعد یند فلزی از مچ تا ارنج و چاقو تیغه بلند شکار در دست دیگر بسیار موثر است... ابتدا دست با ساعد بند فلری رو جلو برده تا گاز بگیره بعد به چاقو در بین دو دست (قلب و ریه جیوان) چند ضربه سریع وارد شود (سگ پلیس رو اینجوری اموزش میدند) ولی خب میشه رفت واز این دست فروش ها (مخصوصا لرها) دوتا اسپری ف.ل.ف...ل خرید و راحت تر رفت. برق و طبیعت یه وجه مشترک دارند ممکنه اولین اشتباه اخرین هم باشه... پس طبیعت گردی (محل بکر) زیر 5 نفر کار عقل نیست
                            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

با سلام
                              تاپیک شدیدا از موضوع خارج شده دوستان بحث اصلی تاپیک ساختن دستگاهی برای فرار پرندگان هست که محصول کشاورزی را از بین میبرند و نه چیز دیگر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X