اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل فایل سوراخکاری در آلتیوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل فایل سوراخکاری در آلتیوم

سلام من وقتی از PCB مدارم میخوام خروجی nc-drilling بگیرم شکل زیر رو بهم تحویل میده:

مشکل از کجاس؟
    اینم فایل G کد :

تشکر...

پاسخ : مشکل فایل سوراخکاری در آلتیوم

و بازم هم انتظار... :cry: :NO:

دیدگاه

تصویر از تنظیمات انتخابی در پنجره های NC Drill Setup و Import Drill Data قرار بدهید تا بچه ها بهتر بتونند کمک کنند
      Every one can do everything so why you do this awful thing.

دیدگاه

سلام خیلی ممنونم که کمک میکنین درمورد دومی چیزی نمیدونم :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan324

سلام خیلی ممنونم که کمک میکنین درمورد دومی چیزی نمیدونم :sad:
          من که تا حالا به همچین مشکلی برخوردم . و درواقع فایل gerber که میگیرم فایل GTS جواب این کارمو میده (drilling file) اما تصویر زیر رو هم بزارین شاید بیشتر بدرد بچه ها بخوره
          اینجا که مشکلی نداره وقتی OK میکنید پنجره دومی که گفتم باز میشه تنظیمات مربوط به گزینه Unit توی اون پنجره رو هم بزارین

دیدگاه

ما تو دانشگاه مون یه دستگاه لیزر کات داریم که مال بچه های معماریه.
            راهی هست که بشه ازش برای کات کردن و سوراخ کاری برد استفاده کرد؟
            البته چاپ pcb با دستگاه پرس کارت و خود برد با اسید کاری تولید میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan324
              ما تو دانشگاه مون یه دستگاه لیزر کات داریم که مال بچه های معماریه.
              راهی هست که بشه ازش برای کات کردن و سوراخ کاری برد استفاده کرد؟
              البته چاپ pcb با دستگاه پرس کارت و خود برد با اسید کاری تولید میشه.
              مشکل شما مربوط به اعداد Integer (قسمت صحیح عدد) و Decimal(قسمت اعشار عدد) هستش. حقیقتش نمیدونم دقیقا بر چه اساسی تنظیم میشه اما برای من جفتشون پیش فرض روی 4 هست و تا حالا مشکلی نداشتم
              اینم مرجع:
              http://techdocs.altium.com/display/ADRR/CAMtastic_Cmd-DrillFileImport_PLCAMTASTIC~DrillFileImport((Drill +File+Import))_AD

اگه یه چیزی شبیه CNC هستش خب آره. خیلی هم تمیز میشه چون این بردی که طراحی کردین یکم در آوردنش هم سخته

دیدگاه

تشکر فراوان میکنم مشکل حل شد یک دنیا ممنونم. :wow:
                درمورد لیزرکات هم حتما پیگیر میشم نتیجه رو تو چند تا پست اعلام میکنم. :nerd:
                قربان شما :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan324

تشکر فراوان میکنم مشکل حل شد یک دنیا ممنونم. :wow:
                  درمورد لیزرکات هم حتما پیگیر میشم نتیجه رو تو چند تا پست اعلام میکنم. :nerd:
                  قربان شما :nice:
                  سلام
                  عیدتون مبارک
                  با cnc لیزر نمیتونید فیبر ببرید یا شکل بدید چون مس به علت شفافیتیتی داره که نور رو برمیگردونه
                  و باعث میشه اشعه لیزر به دستگاه برگرده و دستگاه :cry2:
                  از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                  --------------------------------------------------------
                  تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                  اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
                    سلام
                    عیدتون مبارک
                    با cnc لیزر نمیتونید فیبر ببرید یا شکل بدید چون مس به علت شفافیتیتی داره که نور رو برمیگردونه
                    و باعث میشه اشعه لیزر به دستگاه برگرده و دستگاه :cry2:
                    حق با شماست اما پس چجوری ورق های فلزی دیگه رو مثل آهن باهاش میبرند؟؟؟
                    با اره های برقی مخصوصی که نحاری ها برای برش چوب (معرق کاری) استفاده میکنند فک کنم بهترین گزینه باشه. من با خودم برش هامو با اره مویی دستی میزنم.

حالا اگه برد رو از پشت (برد تک رو ) که مس نداره در معرض مس قرار بدیم چی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mnwato

حق با شماست اما پس چجوری ورق های فلزی دیگه رو مثل آهن باهاش میبرند؟؟؟
                      با اره های برقی مخصوصی که نحاری ها برای برش چوب (معرق کاری) استفاده میکنند فک کنم بهترین گزینه باشه. من با خودم برش هامو با اره مویی دستی میزنم.

حالا اگه برد رو از پشت (برد تک رو ) که مس نداره در معرض مس قرار بدیم چی؟
                      خب حتی اگر از پشت هم بزنی باز هم که به قسمت مسی میرسی اون هم با کلی دود ناشی از سوختن چسب و ....
                      از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                      تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل فایل سوراخکاری در آلتیوم

خب حتی اگر از پشت هم بزنی باز هم که به قسمت مسی میرسی اون هم با کلی دود ناشی از سوختن چسب و ....
                        درسته اما نگفتی CNC که خیلی جاها برای کارای برش ورق های آهنی استفاده میشه چجوریه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mnwato
                          درسته اما نگفتی CNC که خیلی جاها برای کارای برش ورق های آهنی استفاده میشه چجوریه؟
                          اونها برش پلاسما هست نه لیزر و هیچ تابش یا بازتابشی ندارند و در ضمن گرمای بسیار زیادی دارند
                          که اگر به فیبر بخوره مطمعنا آتش میگیره

اما
                          میتونی اون قسمت هایی که مس ندارند رو باهاش برش,سوراخ بکنی
                          مثلا محل پد ها یا شکل های خاص

دیدگاه

اونها برش پلاسما هست نه لیزر و هیچ تابش یا بازتابشی ندارند و در ضمن گرمای بسیار زیادی دارند
                            که اگر به فیبر بخوره مطمعنا آتش میگیره

اما
                            میتونی اون قسمت هایی که مس ندارند رو باهاش برش,سوراخ بکنی
                            مثلا محل پد ها یا شکل های خاص
                            مرسی از اطلاعات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X